Fizetési késedelmek cikkek
Ha nem fizet az adós, akkor a leghatékonyabb a fizetési meghagyás a pénz visszaszerzésére
MOKK: nemcsak ellentmondani lehet, hanem részletfizetést és fizetésre halasztást is kérni.
Drasztikusan csökkent a fizetési fegyelem Magyarországon
2015-ös szintre esett vissza a fizetési fegyelem Magyarországon.
Behajtásból lesz pénz K+F-re
A magyar vállalatok bevételének 8 százaléka érkezik a késedelmes fizetések behajtásából. Az így érkező pénzeket pedig jellemzően nem napi működésre költik a vállalatok, hanem ebből finanszírozzák saját tartozásaikat, de K+F tevékenységeiket is.
Éles fordulat jön gazdaságban
Tízéves rekord után lassulhat a kelet-közép-európai régió gazdasági fejlődése: a 2017-es 4,5 százalékos növekedés után mérsékeltebb tempó várható, részben azért, mert fokozódnak a fizetésképtelenségből adódó kockázatok - derül ki a Coface hitelbiztosító elemzéséből.
Kegyelmi állapot a magyar cégvilágban
Ma szerencsés helyzetben van a magyar cégvilág. Visszaesett a csődök és felszámolások száma, és ha egy vállalkozás kiállít egy számlát, jó eséllyel számíthat arra, hogy időben meg is kapja az ellenértékét. Ez az állapot azonban nem tart örökké, két-három éven belül megváltozhat a helyzet, különösen a már most is kockázatosnak számító iparágakban – figyelmeztetett Keleti József, a Bisnode céginformációs szolgáltató country managere.
Továbbra sem fizetnek az építőipari cégek
A piaci környezet pozitív változásai egyelőre nem eredményezték a magyar építőipar fizetési szokásainak javulását, sőt, valamennyivel még romlott is a helyzet tavalyhoz képest. Az Atradius legfrissebb elemzése azt mutatja, hogy továbbra is az építőipar vezeti a nem fizetéses esetek listáját a magyar gazdaságban.
Építőipar: az idei csak jobb lehet
5500 cégtörlés és 20 százalékos termelés visszaesés: a kedvező gazdasági folyamatok ellenére elmaradt a 2016-os építőipari felfutás. A szektorban a kifizetetlen számlák még mindig komoly problémát jelentenek.
Megint romlik a fizetési fegyelem
A tavalyi évhez képest közel másfél nappal hosszabbodtak a fizetési határidők, derül ki a Bisnode Magyarország Kft. elemzéséből. Miközben a vállalkozások fizetési határideje növekszik, a csúszással fizető társaságok is 2 nappal hosszabb késéssel teljesítik fizetési kötelezettségeiket. Nemcsak a fizetési csúszások, hanem a késve fizetett számlák aránya is növekedett. Ugyan az év utolsó negyedévében jellemzően magasabb a határidőben fizetett számlák aránya, mint az év többi időszakában, feltehetően az utolsó negyedév sem fogja túlszárnyalni a tavalyi év utolsó három hónapjának 70 százalék feletti arányát.
Valami történt: hipp-hopp fizetnek a cégek
Hamarabb kapják meg pénzüket üzleti partnereiktől a vállalkozások, és ők is rövid időn belül ki tudják fizetni szállítóikat – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi adataiból. Ezzel a finanszírozási időtáv rekord alacsony szintre mérséklődött, ami kedvezően hat a cégek fizetőképességére.
Túl sok adminisztrációra panaszkodnak az építőiparban
A magyar építőipari cégek felének nőtt az árbevétele idén az első fél évben, árbevétel-arányos jövedelmezőségük azonban 3 százalék alatt maradt - derült ki az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) felméréséből.
Nem bíznak a brüsszeli krédóban a magyar cégek
Az EOS Csoport fizetési szokásokat vizsgáló felmérése szerint a cégek mindössze 12 százaléka tartja döntő befolyásoló tényezőnek a fizetési gyakorlatok alakulásában az uniós intézkedéseket, fontosabbnak tartja az általános gazdasági helyzetet.