Fejlesztések cikkek
Innovációs programcsomag indul cégeknek, közel 200 milliárd forint a keret
Innovációs programcsomagot hirdet meg a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak 181 milliárd forint értékben.
Nincs megállás, tovább estek a beruházások
2023 III. negyedévében 12,1 százalékkal csökkentek a beruházások a feldolgozóipari fejlesztések 6,3 százalékos növekedése mellett.
Korszerűsítésre készülnek a vállalatok, a kereskedelemben a legégetőbb a helyzet
Tízből hat cég ezért már nyáron tesz valamit annak érdekében, hogy alacsonyabb számlákat kelljen fizetnie.
Nem sikeres a családbarát kormány a családi vállalkozásoknál
Nem most lesz innovációs boom a családi vállalatoknál.
Ezeket érdemes tudni a NAV legújabb csodafegyveréről
Az adóhivatal folyamatos fejlesztésekkel szélesíti elektronikus szolgáltatásainak körét.
Lényegesen kevesebbet szánnak most a vállalatok innovációra
A magyar vállalatok az utóbbi hónapokban alaposan visszafogták innovációs elképzeléseiket.
Robotok jelentek meg a Coca-Cola dunaharaszti gyárában
A Coca-Cola HBC Magyarország több mint 750 millió forintból fejlesztette logisztikai folyamatait dunaharaszti gyártóbázisán.
Súlyos bevételkiesést is okozhat egy vállalatnál az IT munkaerő hiánya
A fejlesztés területén is érzik a vállalatok az akkut IT munkaerőhiányt, legtöbben két éve nem tudják betölteni a meghirdetett pozíciókat.
Az informatikai fejlesztéseken is spórolnak a cégek
A hazai cégek 66 százaléka tervezi visszafogni informatikai fejlesztéseit az energiaárak jelentős növekedése miatt.
Ezt látni kell, milyen tervekkel aratnak nagy sikert a magyar építők Cannes-ban
Jelentős érdeklődés mellett mutatkoznak be a magyarországi ingatlanfejlesztések az 1990 óta évente megrendezésre kerülő MIPIM-en, az ingatlanszakma egyik legrangosabb nemzetközi kiállításán március 15-18. között Cannes-ban. A Magyarország-Budapest-stand szervezői – a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA), a Budapest Fejlesztési Központ (BFK), az Ingatlanfejlesztői Kerekasztal Egyesület (IFK) és a Liget Budapest Projekt –– több milliárd euró értékű magyarországi fejlesztést mutatnak be.
Mire érdemes figyelniük a vállalatoknak, ha informatikai fejlesztést terveznek?
Az elmúlt hónapokban az IT világban megfigyelhető trendek alapján a 2022-es év elején sokkal nagyobb mértékben kell számolni a munkaerőhiánnyal és beszállítói nehézségekkel, mint az előző években, mely többek között a koronavírus okozta ellátási fennakadásoknak, valamint annak köszönhető, hogy a járvány kezdete óta sokan most látják elérkezettnek a pillanatot a munkahelyváltásra. Ezeket az előjeleket elsősorban azoknak a cégeknek érdemes figyelembe venniük, amelyek az idei évben terveznek informatikai fejlesztést. A megfelelő időben történő felkészüléshez indokolt lehet akár az alapoktól újragondolni az éves gazdasági terveket. De mégis milyen szempontokat kell figyelembe venni egy IT projekt tervezésénél a zökkenőmentes megvalósítás érdekében? Borzák Péter az INSPYRE ügyvezető igazgatójának elemzéséből kiderül.
Soha ennyi pénzt nem fordítottak a cégek IT-ra
A történelem során 2021-ben először haladja meg a 4 ezer milliárd dollárt a nagyvállalatok IT működésre és fejlesztésre fordított kiadása. Négy olyan ország van csupán, ahol a nominális nemzeti össztermék meghaladja ezt az összeget: az USA, Kína, Japán és Németország.
Olimpiai csúcsok a versenyek előtt
Nem tudhatjuk, milyen sport-rekordok születnek majd a február 9-én kezdődő dél-koreai téli olimpián, de néhány, a játékokkal kapcsolatos technikai csúcsteljesítmény már megszületett.
Szeptember 29-én rendezik a kutatók éjszakáját
Szeptember 29-én, a hónap utolsó péntekjén Magyarország ismét csatlakozik az egész Európában ünnepelt kutatók éjszakája elnevezésű fesztiválhoz. A rendezvényen startupok is meg szoktak jelenni, ha a közönség számára érdekes fejlesztésük, prototípusuk van. Remélhetőleg idén is láthatunk érdekes dolgokat a K+F szektor szakembereitől.
Túl vagyunk a mélyponton, de ez még kevés
A tavalyi mélypontot követően újra éledezik a kkv-k beruházási kedve, jelenleg a cégvezetők 56 százaléka készül valamilyen fejlesztésre – derül ki a K&H kkv bizalmi index adataiból. Ez azonban még mindig kevés.
Fejlesztésben gondolkodnak a cégek
Az év elején elért mélypontot követően megugrott a hazai vállalkozások beruházási hajlandósága, jelenleg a cégek fele tervez valamilyen fejlesztést. A célokat tekintve a gépek, berendezések korszerűsítése áll az élen, megelőzve az informatikai beruházásokat. A fejlesztési szándék mérettől és ágazattól függetlenül egyaránt nőtt, kivéve a kereskedelmi szektort, ahol igencsak alább hagyott a beruházási kedv – derül ki a K&H kkv bizalmi index legutóbbi adataiból.
Saját forrásból fejlesztenek a vállalatok
Továbbra is várat magára a beruházások élénkülése, idén a hazai vállalatoknak már fele sem tervez fejleszteni. Aki igen, az a beruházás célját tekintve elsősorban technológiafejlesztésben gondolkodik, a finanszírozási lehetőségek közül pedig hitelfelvétel helyett inkább a vállalat belső forrásaira támaszkodik.