Diákhitel cikkek
Kitört a háború a magyar bankok között a diákhitelesekért
Ponthatár afterparti: kedvezményesővel versenyeznek bankok a diákhitelhez számlát nyitókért.
Már nem csak a diákhitel a legolcsóbb
Már van olyan piaci hitel, amely nem drágább a diákhitelnél.
Kamatstop meghosszabbítását fontolgatják
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) társadalmi egyeztetésre bocsátja a szabad felhasználású Diákhitel 1 konstrukció 2024 második félévére vonatkozó kamattervezetét.
A magyar egyetemisták több mint felét elveszíthetjük anyagi gondok miatt
Mindössze 8 százaléknak nem számít mibe kerül az oktatás.
Most kell kezdeni a diákhitel-ügyintézést ahhoz, hogy szeptemberre pénz legyen
Diákhitel: kezdődik a hajrá.
A megélhetési költségek drámai emelkedése miatt egyre népszerűbb a diákhitel
A továbbtanulók több mint fele a megélhetési költségek növekedése miatt fontolóra venné a diákhitelt.
Döntött a kormány a diákhitelről
Folytatódik a kamattámogatás.
Rengeteg fiatalt érintő kérdésben döntött a kormány
Minden eddiginél kedvezőbb folyószámla szolgáltatás lesz elérhető a diákhiteleseknek.
A diákhitelre is kiterjesztik a kamatstopot
A kormány döntése alapján a diákhitelekre is kiterjesztik a kamatstopot.
Változás jöhet a diákhiteleknél
Egy bankhoz utaltatná a hiteleket a kormány.
Szabadfelhasználású, kamatmentes hitel? Ki ne hagyd
Óriási az érdeklődés a valaha volt legnépszerűbb termék, a Diákhitel Plusz iránt, melyet még szeptember 30-ig igényelhetnek a hallgatók. A Diákhitel Plusz egy szabad felhasználású, teljesen kamatmentes termék, mely egyszeri, 500 ezer forintot jelent az igénylőnek.
Diákhitelek: jó hírt közöltek
Továbbra is kamatmentesen igényelhető a felsőoktatási, önköltségre felvehető Diákhitel2 és a szabad felhasználású Diákhitel Plusz - tájékoztatta döntéséről a Diákhitel Központ pénteken az MTI-t.
Óriási az érdeklődés - viszik a diákok ezt a hitelt, mint a cukrot
Óriási az érdeklődés az október 1-től ismét elérhető szabad felhasználású, teljesen kamatmentes Diákhitel Plusz iránt.
A felnőttképzésben is lesz diákhitel
Új konstrukciókkal rukkol elő a Diákhitel Központ: a szak- és a felnőttképzésben is igényelhető lesz hitel május 31-től - írja a Magyar Nemzet.
Többeknek juthat diákhitel jövőre
Hitelbírálat és biztosíték nélkül kérhetik majd a 18 és 55 év közöttiek.
Sokat költenek a diákok, változás jöhet a Diákhitelben
A Diákhitel 1 mostani felső határa 70 ezer forint, az új hitelfelvevők 80 százaléka egyből ezzel indít.
Keddtől indul a nyelvtanulási diákhitel
Keddtől lesz igényelhető a diplomájuk megszerzéséhez szükséges nyelvvizsgával nem rendelkező főiskolai és egyetemi hallgatók számára a nyelvtanulási diákhitel.
Péntekig lehet még igényelni a Diákhitelt
Február 15-ig adhatja le hiteligénylési kérelmét az a hallgató, aki már márciusban szeretne Diákhitelt kapni. A Diákhitel2-t változatlanul 0%-os kamattal igényelhetik az önköltséges képzésben résztvevők. A szabad felhasználású Diákhitel1 2,2%-os kamattal kínál segítséget a diákoknak.
25 millió euró KKV-hitelre lehet pályázni a Budapest Banknál
Az Európai Beruházási Bank 25 millió eurós hitelkeretet biztosít a Budapest Banknak, az kedvezményes hitelekre KKV-k pályázhatnak.
Havi 70 ezres ösztöndíjra pályázhatnak a diákhitelesek
A Diákhitel Központ harmadik alkalommal hirdeti meg Ösztöndíj Pályázatát minden olyan 45 év alatti, nappali tagozatos, aktív vagy passzív hallgatói jogviszonnyal rendelkező egyetemistának, főiskolásnak, aki hatályos Diákhitel szerződéssel rendelkezik.
Diákhitel: ma van az utolsó határidő
Február 15-ig adhatja le hiteligénylési kérelmét az a hallgató, aki már márciusban szeretne Diákhitelt kapni. A Diákhitel2-t egyedülállóan kedvező feltételekkel: 2017 októbere óta 0%-os kamattal igényelhetik az önköltséges képzésben résztvevők, képzési díjuk kiegyenlítésére. A szabad felhasználású Diákhitel1 szintén nagyon kedvező, 2,3%-os kamattal nyújt segítséget a diákoknak.
Így változott mától a Diákhitel
Újabb, a diákhiteleseket érintő változások lépnek életbe február 1-jén. Többek között módosul a Diákhitel1 keretében felvehető legmagasabb hitelösszeg, így a szabad felhasználású Diákhitel esetében már akár havi 70 ezer Ft is igényelhető. A diákhiteleket az eddigi 40 éves kor helyett 45 éves korig lehet kérni és folyósítani. Az önköltséges képzésben tanuló hallgatók az idegen nyelvű oktatásért fizetendő térítési díjat is kiegyenlíthetik a Diákhitel2-ből.
Cafeteriából is lehet fizetni a Diákhitelt
Idén már a cafeteriából is törleszthető a diákhitel, amely havonta legfeljebb a minimálbér 20 százaléka, 27 600 forint lehet. Ez a cafeteria elem kizárólag a diákhitel kiegyenlítésére fordítható, a törlesztési kötelezettség az aktív hallgatói jogviszony megszűnését követő negyedik hónapban lép életbe.
Marad a Diákhitel kamata
Továbbra is marad a Diákhitel1 2,3%-os kamata a 2018. január 1-je és június 30-a közötti időszakra vonatkozóan. A kötött felhasználású Diákhitel2 kamatlába 2017. október 1-je óta 0% - az állami kamattámogatásnak köszönhetően.
Itt vannak a részletek a cafeteria változásairól
Az adómentes juttatások idén is meglévő elemei közé jövőre bekerül a diákhitel-törlesztés támogatása is. Jelentősen kedvezőbbé válnak a lakhatási támogatás feltételei, és az egészségügyi hozzájárulás 2,5 százalékos csökkentése miatt jövőre egy sor népszerű cafeteria-elem esetében nagyobb összegű támogatást kaphatnak majd a munkavállalók. A végleges feltételek ismeretében a munkáltatóknak még decemberben célszerű összeállítaniuk jövő évi cafeteria-rendszerüket, amelynek ismeretében az alkalmazottak január közepéig nyilatkozhatnak, milyen juttatásokban kívánnak részesülni 2018 folyamán.
Ha idén akarsz Diákhitelt, csak öt napod maradt
Közeledik az idei év, egyben az első félév utolsó Diákhitel-igénylési határideje: december 15-e. Rekordalacsony, 2,3 százalékos kamattal juthatnak hozzá a hallgatók a szabad felhasználású Diákhitel1-hez, a Diákhitel2-t pedig egyedülállóan kedvező feltételekkel: 2017 októbere óta 0 százalékos kamattal igényelhetik az önköltséges képzésben résztvevők, képzési díjuk kiegyenlítésére.
Októbertől kamatmentes lesz a Diákhitel2
Októbertől kamatmentes lesz a Diákhitel2, a Diákhitel1 esetében felvehető maximális összeget pedig havi 70 ezer forintra emelik - jelentette be az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkára.
Már online is igényelhető a diákhitel
A Diákhitel Központ 2017. szeptember 6-tól vezeti be a szabályozott elektronikus ügyintézési szolgáltatásokon alapuló (SZEÜSZ) elektronikus aláírással történő szerződéskötést. Az innovatív és ügyfélbarát lépés lehetővé teszi a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, hogy személyes megjelenés, illetve papír alapú dokumentumok kitöltése, leadása nélkül köthessenek diákhitel-szerződést. Az e-aláírással történő szerződéskötés feltétele, hogy az igénylés a Neptun felületen keresztül induljon, és az igénylőnek legyen ügyfélkapus hozzáférése.
Teljesen online igényelhető mától a Diákhitel
A Diákhitel Központ szeptember 6-tól vezeti be a szabályozott elektronikus ügyintézési szolgáltatásokon alapuló (SZEÜSZ) elektronikus aláírással történő szerződéskötést, így lehetővé teszi a felsőoktatásban tanuló hallgatók számára, hogy személyes megjelenés, illetve papír alapú dokumentumok kitöltése, leadása nélkül köthessenek Diákhitel szerződést. Az e-aláírással történő szerződéskötés feltétele, hogy az igénylés a Neptun felületen keresztül induljon, és az igénylőnek legyen ügyfélkapus hozzáférése.
A középiskolások nem akarnak diákhitelt
Közel 600 középiskolás vett részt a Diákhitel Központ és a Pénziránytű Alapítvány pénzügyi projektnapjain. A hat városba ellátogató rendezvénysorozat interaktív tanórával várta a diákokat, a projektnapot online kvíz-show zárta. Az összesített válaszok érdekes eredményeket hoztak: kiderült többek között, hogy a fiatalok hasonlóan fontosnak tartják az önálló pénzkezelést, mint a pénzügyi tudatosságot.
Még több pénzt ér majd a gyerekvállalás
Tovább emelik jövőre a családi adókedvezmény mértékét, csökkentheti a jelzáloghitelét, de akár a diákhiteltől is megszabadulhat majd, aki több gyermeket vállal - derült ki Orbán Viktor a Családok budapesti világtalálkozóján elmondott beszédéből.
Ha pénzről van szó, nem félnek kérdezni a diákok
A fiatalok számára fontos, hogy a továbbtanulás kapcsán tájékozódjanak annak pénzügyi vonatkozásairól is. Nem félnek kérdezni vagy segítséget kérni, ugyanakkor saját maguk is mérlegelik lehetőségeiket - egy most közzétett kutatás eredményei szerint.
Még olcsóbb lesz jövőre a diákhitel
Tovább csökken a Diákhitelek kamata a következő fél évben. A Diákhitel Központ 3,35%-ban határozta meg a szabad felhasználású Diákhitel1 kamatát a 2017. január 1-je és június 30-a közötti időszakra vonatkozóan. A kötött felhasználású Diákhitel2 ügyfelekre eső kamatlába az állami kamattámogatás folytán továbbra is fix 2%.
Még 8 napig lehet idén Diákhitelt igényelni
Közeledik az idei év, egyben az első félév utolsó Diákhitel-igénylési határideje: december 15-e. Rekordalacsony, 3,75%-os kamattal juthatnak hozzá a hallgatók a szabad felhasználású Diákhitel1-hez, a 2%-os kamatú Diákhitel2-t önköltséges képzésben résztvevők kérhetik, képzési díjuk kiegyenlítésére.
Már igényelhető a diákhitel
Már igényelhető mindkét diákhitel-konstrukció a 2016/17-es tanévre. Rekordalacsony, 3,75 százalékos kamattal, képzési formától függetlenül juthatnak a 40 év alatti hallgatók a szabad felhasználású Diákhitel1-hez, a 2 százalékos kamatú Diákhitel2-t önköltséges képzésben részt vevők kérhetik, képzési díjuk kiegyenlítésére. A diákhitel-ügyintézés egyszerű, az igénylés a felsőoktatási intézmények elektronikus hallgatói felületeiről indítható el.
OKJ-re is jöhet a diákhitel
Új típusú diákhitel konstrukció kidolgozásán dolgoznak, a Diákhitel 3 elméletileg OKJ-s képzésekre is igénybe vehető lesz és negyven éves életkor felett is lehet majd igényelni.
Még olcsóbb lesz a diákhitel
A következő félévre tovább csökken a Diákhitelek kamata. A szabad felhasználású Diákhitel1 kamatmértéke 3,75%-on, a Diákhitel2-é 5%-on került megállapításra a 2016. július 1-je és december 31-e közötti időszakra vonatkozóan. A kötött felhasználású Diákhitel2 ügyfelekre eső része továbbra is fix 2%, a különbözetet az állam kamattámogatás formájában fizeti meg a hiteligénylők helyett.
Keddig lehet igényelni a diákhitelt
Május 17-ig adhatják le hiteligénylési kérelmüket a Diákhitelre jogosult hallgatók. Aki kifut a határidőből, legközelebb csak a 2016/2017-es őszi tanévben juthat pénzhez.
Minden harmadik diák hitelből tanul
Már igényelhető mindkét típusú diákhitel, a kérelmeket a felsőoktatási intézmények belső tanulmányi rendszerein keresztül, a www.diakhiteldirekt.hu-n vagy személyesen lehet benyújtani. A Diákhitel2-t a jogosultak 20-25, a Diákhitel1-et a jogosultak 10-12 százaléka kéri.
Már igényelhető a Diákhitel az új tanévre
Újra igényelhető mindkét Diákhitel-konstrukció a 2015/16-os tanévre. Rekordalacsony, 4,9 százalékos kamattal, képzési formától függetlenül juthatnak a hallgatók a szabad felhasználású Diákhitel1-hez, a 2%-os kamatú Diákhitel2-t önköltséges képzésben résztvevők kérhetik, képzési díjuk kiegyenlítésére. A Diákhitel-ügyintézés egyszerű: a Diákhitel Direkt online felület mellett, már a felsőoktatási intézmények elektronikus hallgatói felületeiről is elindítható az igénylés.
Sosem volt ilyen olcsó a Diákhitel
Történelmi mélypontra csökken a Diákhitel kamata. A szabad felhasználású Diákhitel1 kamatmértéke 4,90%-on, a Diákhitel2-é 6,15%-on került megállapításra a 2015. július 1-je és december 31-e közötti időszakra vonatkozóan. A kötött felhasználású Diákhitel2 ügyfelekre eső része továbbra is fix 2%, a különbözetet az állam kamattámogatás formájában átvállalja.
Még két napig lehet igényelni a diákhitelt
Május 15-ig lehet még a tavaszi szemeszterre hitelt igényelni. Aki addig az időpontig jelzi hiteligényét, már június 15-én a kért összeghez jut, a május 15-i határidő lejártát követően benyújtott igények alapján már csak októberben juthatnak a diákhitelhez.
Érdemes hitelből finanszírozni a diplomát?
A kevésbé tehetős anyagi háttérrel rendelkező fiatalokban egy ponton bizonyosan felmerül a kérdés, hogy érdemes-e hitellel belevágnia az egyetemi évekbe, vagy inkább középfokú végzettségével próbáljon meg elhelyezkedni.
Kevesen fizetnék hitelből az egyetemet
Tovább csökken a felvételiző diákok között a terveik szerint állami ösztöndíjas képzésre jelentkezők aránya. Az önköltséges helyekre pályázó tanulók 35 százaléka szülei segítségével szeretné finanszírozni tanulmányait, 26 százalékuk munkát vállal, 10 százalék pedig várhatóan diákhitelt vesz fel.
Így változik a diákhitel törlesztése
A Kormány döntött a hallgatói hitelrendszerről szóló rendelet módosításáról, melynek eredményeképpen a hallgatói hitelezésben számos ügyfélbarát intézkedés lép életbe. A rendelet két lépcsőben lép hatályba, 2014. november 29-én, illetve 2015. február 1-jén.
Továbbtanulás: a gyerek eldönti, a szülő fizeti
A magyar családok nagy része csak komoly erőfeszítések árán, egy részük pedig egyáltalán nem tudja finanszírozni a gyerek középiskolát követő tanulóéveit – derül ki a Jobline Pályaorientáció Kutatásból.
Mennyibe kerül majd az egyetem? Mutatjuk!
Lehetővé vált a felsőoktatásba bekerült fiatalok számára a továbbtanulás anyagi vonzatainak tervezése miután a Diákhitel Központ honlapján elérhetővé tette a „Pénzügyi tájoló”-t. Az internetes alkalmazás az egyetemi/főiskolai élet bevételi és kiadási oldalát egyaránt megmutatja az érdeklődőknek. A háttérben futó adatbázis elemei hazai felsőoktatási intézményektől, partnerektől kapott, illetve nyilvánosan is elérhető adatbázisokból származó, eddig egy rendszerbe nem foglalt adatok.