Ausztrália cikkek
Leállt a legendás édesség gyártása – végleg búcsút inthetünk tőle?
A Mondelez bezárta Salzburg külvárosában azt az üzemet, ahol 127 éven át készült a zeneszerző Mozartról elnevezett „Echter Salzburger Mozartkugel”.
Minden országban túlbecsülik a migránsok számát akkora a politikusok által keltett rettegés
A muszlim bevándorlóktól félünk a leginkább.
Felmérték az orosz árnyékflottát, azokat a tartályhajókat, amelyek szállítják az agresszor fekete aranyát
Ársapkát húztak az orosz olajra.
Már Afrikában is 50 százalék alá esik a készpénz használat, a norvégoknál lassan megszűnik
Meglepően előkelő helyen Kína az elektronikus fizetésekben.
Fontos tudni, mely országok birtokolják az akkumulátorgyártáshoz szükséges alapanyagokat
A növekedő termelés leverte az árakat.
Szereti a világ az aranyat
Nagyon gazdag Kína aranyban.
Veszélyben az emberiség kedvenc állata
Veszélyeztetetté nyilvánította a koalát az ausztrál kormány, miután a kis erszényesek száma visszaesett az erdőirtás és a katasztrofális bozóttüzek miatt.
Hatalmas pénzt bukott Djokovic, akit kitoloncolnak Ausztráliából
Sporttörténeti pillanat. A világelső nem vehet részt a világ egyik legnagyobb teniszversenyén, mert nincs érvényes vízuma.
Holnap délelőtt dől el Djokovic sorsa
Álmában sem gondolta volna senki, hogy a világ egyik legrangosabb teniszversenye arról szól majd, őrizetbe veszik-e és kitoloncolják-e a világelsőt vagy nem.
Klímaváltozás: újabb jel, hogy nagy baj közelít
Egy friss tanulmány szerint a klímaváltozás hatásai miatt megnyúlik a bozóttűzszezon Ausztráliában.
Megerősítették: a bozóttüzeket táplálja a klímaváltozás
A klímaváltozás nyilvánvalóan táplálta a 2019-2020-as szezonban pusztító ausztráliai bozóttüzeket egy kedden bemutatott kormányzati jelentés szerint.
Mentené a turizmust az ausztrál kormány a pusztítás után
Scott Morrison ausztrál miniszterelnök bejelentette, hogy kormánya 76 millió ausztrál dolláros (15 milliárd forint) pénzcsomagot állított össze a bozóttüzek miatt alaposan visszaesett idegenforgalom újraélesztésére.
Katasztrofális a helyzet - brutális hőség és lángok Ausztráliában
Szélsőséges időjárási körülmények súlyosbították a bozóttüzeket Ausztráliában, Sydney egyes részein a hőmérséklet meghaladta a 48 Celsius-fokot, a szél sebessége helyenként elérte az óránkénti 80 kilométert is a hétvége során.
Lángokban áll egy fél kontinens - óriási anyagi károkat hagynak maguk után a bozóttüzek
Biztosítási szakértők mintegy 600 millió ausztrál dollárra becsülik a most pusztító bozóttüzek okozta ingatlankárok értékét. A veszteségek növekvő száma ellenére a követelések mértéke elmarad a 2009-es úgynevezett Fekete Szombat pusztításaitól, amikor is csak Victoria államban 1,7 milliárd dollárnyi kár keletkezett.
Ahol olyan meleg van, hogy januárban megfőnek a barackok a fán
Újfent extrém időjárást produkált a klímaváltozás a világ számos régiójában. Ausztráliában melegrekordok dőltek meg, a hatóságok arra kérték a polgárokat, hogy maradjanak otthon. A gyümölcs húsa pedig szó szerint megfőtt a fák ágain. Eközben az USA és Kanada határán olyan hideg volt, hogy befagyott a Niagara vízesés.
Ez a csokimárka egyre több országban csak megújuló energiát használ
A megújuló energiákra való átállás is olyan trendje a vállalati felelősségvállalásnak, ami mellett egyre több cég kötelezi el magát. Van olyan ország, ahol a villamos energia áringadozása túl nagy a csúcsidőszak és a többi napszak között, hogy a napenergia maradt az egyetlen kalkulálható és gazdaságos megoldás.
Óriási pénzeket termel a Tesla megújuló energiás akkutelepe
Két nap alatt majdnem egymillió dollárnyi bevételt termelt az az akkutelep, amit Elon Musk 100 nap alatt építtetett fel Ausztráliában, hogy bizonyítsa a világ közvéleményének, a megújuló energiák akkumulátoros tárolása jelenti a jövő energiaellátását.
Musk megépítette a világ legnagyobb akkumulátorát
A villanyautóiról híres amerikai Tesla most újabb sikert könyvelhet el: felépítette Ausztráliában a világ legnagyobb akkumulátorát, amely több mint 100 MW áramot tud tárolni, így nem kell már hosszú áramkihagyásoktól tartani.
Jóval korábban alakulhatott ki az élet, mint gondoltuk
A földi élet kezdete 3,5 milliárd évnél korábbra nyúlik vissza - állítják amerikai kutatók, akik a valaha talált legrégebbi megkövesedett maradványokként azonosították azokat a mikrofosszíliákat, amelyeket egy csaknem 3,5 milliárd éves kőzetben fedeztek fel Nyugat-Ausztráliában.
Internet helyett ígéretek Ausztráliában
Idén el kellett volna készülnie Ausztrália üvegszálas internethálózatának - ám az éveket késik, s ami van, az is lassú és drága
Cenzúrázta a kormány a korallpusztulásról szóló infókat
Ritka, hogy egy környezetvédelmi minisztériumnak fontosabb legyen a turizmus és az országimázs, mint egy globálisan is fontos ökológiai érték védelme. Mégis ez történt: az ausztrál kormány visszavonta az UNESCO turisztikai Jelentéséből a korallszigetek pusztulásáról szóló infókat. A minisztérium tehát gazdasági érdekeket helyezett az ökológiai érdekek elé.
Széntüzelésről zöld energiás innovációra kapcsol Ausztrália
Ausztrália sokáig a szénbányászat fellegváraként szerepelt az ökológiai témájú hiradásokban. Malcolm Turnbull kormánya azonban végre rászánta magát az ország zöldítésére: 761 millió dolláros alapot hoznak létre megújuló energiák támogatására.
A minőségi tejben van a nagy pénz?
Gina Rinehart, a világ egyik leggazdagabb üzletasszonya szemet vetett a tejiparra, mint kecsegtető befektetési lehetőségre. Számítását a kínai piacra alapozza: a tejhamisítási botrányok miatt ott nagy szükség van a megbízható, importált tejre.
Erősödik a forint, a lélektani határt is áttörte
Hosszú vesszőfutást követően kis megnyugvás jött a makrogazdasági adatok terén. A nyugati tőzsdék emelkednek, a forint is erősödött, a javuló piaci hangulatban az ausztrál gazdaság kiugróan jó eredményének is része van.
Nagy a botrány: utálják a fosszilis adót Ausztráliában
A világ legnagyobb fosszilis adónemét vezetné be a canberrai székhelyű kormányzat. Ausztrália a legnagyobb széntüzeléses légszennyező a fejlett világ államai közül. Elektromos árama 83 százalékát ilyen erőművekkel állítja elő. Ezen felül a világ első számú szénexportőre is, mely ellátja Kína fosszilis erőműveit. A kormány a parlament elé terjesztette azt a 3,2 milliárd(!) dolláros törvénycsomagot, mely fosszilis adónemmel indítana, majd kibocsátási kvóta-rendszerre térne át, hogy így csökkentse az ország fosszilis energia-termelését és üvegházgáz-emisszióját. Ha a képviselők elfogadják a tervezetet, az Uniós emissziókereskedelmi rendszer (ETS) után a világ második legnagyobb karbonpiaca jönne létre a szigetországban.
Klímaváltozás miatt erősödnek az erdőtüzek
Nem elég, hogy Ausztrália keleti részén decemberben és januárban viharok és áradások tomboltak, február a futótűz hónapja lett. A földrésznyi ország nyugati, melegebb klímájú részében pusztított az emberi eredetű tűz. 60 ház égett le és további 32 sérült meg.
Itt az idő: jön az árvízadó?
Ausztrália déli részét is elérte az ár, mely a keleti Queensland régiót katasztrófa sújtotta területté változtatta. Az ország harmadik legnagyobb városának, Brisbane-nek egyes negyedeit elöntötte a víz. Az áradásokban eddig 24 ember vesztette életét. 12 személy eltűntnek van nyilvánítva.
Német- és Franciaország nagyságú terület került víz alá
Az évtizedek óta nem látott mértékű özönvíz 200 000 ember életmenetét borította fel Ausztrália keleti részén. A monszun egy hete heves erősséget ért el, s három nagy folyó lépett ki a medréből. Az elektromos áramot kikapcsolták Queensland tartomány egyes területen, hogy a víz ne okozzon áramütéses halált.
Cápajelölő, sörkóstoló: kalandos állások Ausztráliában
Cápajelölő, sörkóstoló, koalabefogó, sőt kengurupotyadék-betakarító állásokkal kecsegteti a dél-ausztrál kormány a változatosságra vágyó brit fiatalokat, országimázs-kampány céljából is.
A klímaváltozás miatt újra divat lett a mezőgazdaság
A globális felmelegedés és a gazdasági mélyrepülés miatt újra divat lett a mezőgazdaság Ausztráliában, ahol egyre több fiatal tér vissza a gyökereihez, tervezi azt, hogy mezőgazdaságból él meg.
"Lehetetlen a gazdasági növekedés"
Lehetetlen a növekedés Ausztrália gazdasága számára - jelentette ki vasárnap Kevin Rudd miniszterelnök. Ausztrália is valószínűleg recessziós szakaszba lép, mivel a tavalyi utolsó negyedévben már zsugorodott gazdaságának kibocsátása és az idei első negyedévben is hasonló fejlemény várható.
Ausztrália befogadja az USA ellenségeit?
Az ausztrál kormány az Egyesült Államok kérésére befogadhat a guantánamói börtönből szabadult foglyokat, de kizárólag esetenkénti szigorú elbírálás alapján - írta egy ausztrál lap a kormányfő egyik szóvivőjére hivatkozva.