Ausztrália vezet, Kína kitermelése pedig közeledik Chiléhez. Ausztrália közvetlenül a kemény kőzetbányákból nyeri ki a lítiumot, különösen a spodumen ásványból. Az elmúlt évtizedben az ország termelése nagyot ugrott. 2013-ban Ausztrália még csak 13 000 tonna lítiumot állított elő, ma már elérték a 86 000 tonnát.
Chile a második a rangsorban, de termelésük növekedése szerényebb. A chilei előállítás a 2013-as 13 500 tonnáról 2023-ra 44 000 tonnára emelkedett. Ausztráliával ellentétben a dél-amerikai országban sóoldatokból vonják ki a lítiumot.
Ugyancsak sóoldatból állítja elő a lítiumot Kína. Termelésének nagysága közelít Chile felé. Az ország a 2013-as 4000 tonnáról tavaly 33000-re növelte termelését.
A kínai vállalatok növelték tulajdonrészüket más országok litiumgyáraiban, ezért jelenleg három kínai vállalat is a vezető lítiumbányászati cégek közé tartozik. A legnagyobbnak, a Tianqi Lithiumnak jelentős részesedése van a Greenbushesben, a világ legnagyobb hard-rock lítiumbányájában Ausztráliában.
Argentína a negyedik országa. Több mint háromszorosára növelték termelésüket az elmúlt évtizedben, és más országokból is érkeztek befektetők, hogy növekedjen a lítium előállítás.
Mivel az összes vezető gyártó növelte kitermelését a tiszta energiaipar, különösen az elektromos járművek akkumulátorai iránti kereslet fedezése érdekében, a lítiumpiac a közelmúltban többletet mutatott, ami miatt az árak több mint 80 százalékkal zuhantak 2022 végéhez képest.