"Örülök, hogy a Jobbik képviselőket küld Brüsszelbe!"

A Forsense és a Századvég közvetlenül a választások után végzett országos 1000 fős telefonos közvélemény-kutatása szerint a válaszadók 59 százaléka szavazott saját állítása szerint a Fideszre, 18 százalék az MSZP-re és 14 százalék a Jobbikra. A kisebb pártok esetében mutatkozik valamivel jelentősebb eltérés a tényleges eredményektől, ugyanis a kérdésre válaszolók közül csupán 3 százalék választotta az MDF listáját és 1 százalék az SZDSZ-ét, míg 5 százalék említette az LMP-t. De statisztikai értelemben ezek a különbségek sem tekinthetők jelentősnek.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

11 százalék a z utolsó napokban döntött

Akik elmentek szavazni június 7-én, és meg is mondták, melyik párt listáját választották, azok 11 százaléka nyilatkozott úgy, hogy csak a választás előtt néhány nappal, vagy a választás napján döntötte el, melyik pártra adja voksát. Körülbelül ugyanennyien voltak, akik néhány héttel előbb már eldöntötték, míg a másik végletről, azaz a választás előtt több mint egy évvel történő döntésről - azaz a stabil párthűségről - a szavazók 54 százaléka számolt be. A Fidesz és az MSZP támogatói többségükben már egy éve eldöntötték, hogy kire fognak szavazni, a Jobbik szavazóinak nagy része az elmúlt hetekben döntött a párt mellett, míg az LMP szimpatizánsai gyakran csak a választás napján döntöttek.

Az összes megkérdezett 59 százaléka inkább, vagy nagyon elégedett az EP-választás eredményével. A Fidesz-listára szavazók között 96 százalék ez az arány, a Jobbik-szavazók körében 94 százalék, míg az MSZP-sek esetében mindössze 19 százalék. Ez utóbbi csoport 79 százaléka inkább, vagy teljesen elégedetlen a választások kimenetelével.

A Jobbik szereplésének megítélése

A Jobbik szereplésének megítélése erősen megosztja a társadalmat. A kérdezettek 46 százaléka szerint inkább jó Magyarország számára, hogy három Jobbik-képviselő is lesz az Európai Parlamentben, ezzel szemben 38 százalékuk szerint ez inkább rossz az ország számára. A Fidesz-szavazók többsége (56 százalék) inkább pozitívan tekint erre a tényre, és ezen kívül a nem szavazók, illetve a pártválasztásukat eltitkolók között is többen tartják inkább jó dolognak a Jobbik jelenlétét, mint ahányan rossznak. A kérdezettek 72 százaléka egyetlen olyan üzenetet sem tudott említeni, amelyekkel a Jobbik megszólította a választókat. Két olyan téma volt, amit viszonylag sokan (10-10 százaléka) említettek: a magyar gazdákat védő földtörvény ígérete, valamint a roma-kérdés.

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo