Aztán jött Kirill pátriárka ügye, akinek felvételét az európai szankciós listára egyenesen a magyar kormány vétózta meg. Az egyházfőről ugyancsak kiderült, hogy a KGB ügynöke volt. Ezenkívül Putyin és a háború legbefolyásosabb támogatója, úgymond teljes mértékben „háborúpárti”. Ez újabban Brüsszel és az ellenzékiek szitokszava a Fideszben, de ettől a kis kommunikációs bakitól most eltekintünk annak ellenére, hogy egy véresen elkötelezett „háborúpártit” védett meg a tervezett brüsszeli borzalomtól Orbán Viktor személyesen.
Kereskedelmünk Kínával ugyancsak dinamikusan növekszik, ami örömteli tényt egyetlen kommunikációs probléma árnyékol be, hogy az országot a Kínai Kommunista Párt (KKP) vezeti. Így minden jel szerint Kövér László kedvenc szitkozódása egyszerűen időszerűtlenné vált. Tök ciki lehetett a legfontosabb szövetségesek ideológiáját és tagjait nap, mint nap anyázni.
Az egyébként tényleg profi fideszes kommunikátoroknak azért nem lehet könnyű manapság a dolga. Az öregedő fiatal demokraták elavult retorikai frázisainak gyomlálása mellett napi gondok is emészthetik őket. Itt van ez a svéd NATO tagság. Ez ügyben tényleg a kört kellett négyszögesíteniük. Egyrészt az első Orbán-kormány idején tőlük vettük horrorpénzért a ma is üzemelő vadászgépeinket, a Grippeneket. Olyan kockázatot vállalva, hogy a pletykák szerint az amerikai F-16-osok mellőzése miatt bukott meg annak idején Orbán Viktor. A Grippen-üzlet után az akkori amerikai adminisztráció teljes erejével az ellenzéket támogatta. Aztán épp most, március 14-én tüntettük ki a Magyar Érdemrend lovagkeresztjével Éry Gábor mérnök-közgazdászt, az Ericsson Magyarország volt elnök-vezérigazgatóját, a közép-európai régió alelnökét. Az Ericsson egy svéd távközlési gigavállalat, 110 ezer alkalmazottal. 180 országban vannak ügyfelei és Magyarország is sokat köszönhet nekik, hiszen oroszlánrészt vállaltak a magyar távközlés újkori modernizációjában. Az már csak a paródia non plus ultrája, hogy a kitüntetést ugyanaz a Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter adta át márciusban, aki februárban ország-világ előtt a kormányszóvivői tájékoztatón fapofával közölte, több tiszteletet kér Svédországtól a NATO-csatlakozás ratifikációjáért cserébe. Csak nagyon halkan jegyezzük meg, Gulyás Gergelynek annyi műveltsége azért lehetne, hogy tudja, Svédország és Magyarország az emberi jogok, az egymási iránti tisztelet, a demokrácia kérdéseiben nem ugyanabban a ligában focizik. Ezekben a témákban fényévnyivel járnak előttünk az északiak.