Újra olvadozik a bizalom

Zajlanak a rigai tárgyalások, bizonyos reményekkel. Részletekkel remélhetőleg ma este leszünk gazdagabbak. Miközben több piaci szereplő is optimistábban nyilatkozik az esetleges egyezség kapcsán, a kötvény tulajdonosok a „lábukkal” szavaznak, és a CDS felár a hét eleji 16 százalékról, most újra 24 százalékon áll. Vagyis a bizalom újra olvadozik.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép:sxc

Közben a Bloomberg számításai szerint a bankok május végéig kifogynak az állampapírból, ha továbbra is így folytatódik a betétkivonás a bankokból. Persze ha pl. az oroszoktól kapnának cirka 7 milliárd eurót, akkor megúsznák a közeli nagy lejáratokat, és evickélhetnének, mint hal a vízben 2019-ig. Lehet, hogy erre játszik Ciprasz kormánya. (Vagyis hasonló story állhat elő, mint anno az IMF-magyar kormány esetében.)

Közben a piacok újra fölfelé kacsingatnak. Az S&P 500 esetében inkább egy fölfelé mutató ékelődést látunk, ami rossz jel a folytatás tekintetében, legalábbis ami a longosokat illeti. A DAX is várhatóan ostrom alá veszi a 12.050 pont környékén levő ellenállást, vagyis emelkedésre számítunk. A BUX esetében szintén emelkedés várható ma.

Nemzetközi hírek
USA
- Minimális emelkedés volt a tengerentúlon tegnap, de ahhoz éppen elég, hogy az S&P500 új történelmi rekordon zárjon (Dow 0%, Nasdaq 0,38%, S&P500 0,24%). - A Dow Jones komponensei közül a Caterpillar teljesített a legjobban (+1,6%), a nap vesztese pedig a Johnson&Johnson volt (-1%). - A friss segélykérelmek száma 10 ezerrel 274.000 darabra bővült a tengerentúlon múlt héten, ami 4 ezerrel haladja meg a piac által várt értéket. - Az áprilisi használt lakás értékesítési adatok meglehetősen gyengén sikerültek, a várt 0,8%-os bővülés helyett 3,3%-kal estek vissza az értékesítések. - A feldolgozóipari beszerzési menedzser index májusi előzetes 53,8 pontos értéke is gyengébb lett a vártnál, mert a piac 54,5 pontra számított - Délután az áprilisi inflációs adatokra fognak figyelni a befektetők, de Janet Yellen késő délutáni beszéde is érdekelni fogja a befektetőket. - A Hewlett-Packard 25,45 dolláros árbevételt és 87 centes egy részvényre jutó eredményt ért el a második negyedévben. Az elemzők 25,45 milliárd dolláros bevételt és 86 centes EPS-t vártak. A teljes évre a menedzsment 3,53-3,73 dolláros EPS-t vár a piac által várt 3,66 dolláros értékkel szemben. A régóta várt két részre szakadás (személyi számítógép és nyomtatási üzletág, valamint vállalati hardverek és szolgáltatás üzletág) a következő három évben 2,75 milliárd dolláros leírást okozhat a könyvekben, amiből 950 millió dollár az adóvonzat. A költségmegtakarítás mértéke ezzel szemben 1 milliárd dollárt tehet ki. A gyorsjelentés mellett az is kiderült, hogy az adathálózatok üzletág 51%-os többségi részesedéséért a kínai Tsinghua Holdings 2,3 milliárd dollárt fizetett. - A Best Buy a várakozásoknál jobb első negyedéves gyorsjelentéssel rukkolt elő a nagyképernyős TV-k és az okostelefonok iránt mutatkozó növekvő kereslet miatt. A hazai értékesítések 0,6%-kal, az on-line értékesítések 5,3%-kal emelkedtek, miközben a nemzetközi értékesítések 22%-kal estek, elsősorban a devizahatásnak köszönhetően. A bevételek 8,64 milliárd dollárról 8,56 milliárd dollárra csökkentek, a tisztított EPS pedig 37 cent lett a várt 29 centtel szemben. - A Morgan Stanley elemzője a korábbi 190 dolláros optimista szcenárió alapján kiszámolt Apple célárát 195 dollárra emelte, mondván a második negyedéves iPhone értékesítések a következő két évben 5% helyett 7%-kal bővülhetnek. Az iWatchból meglátása szerint akár 50 millió darab is gazdára találhat egy év alatt. - Az Uber 1 milliárd dolláros hitelkeret megállapodást készül aláírni több nagybankkal. Egy ilyen lépés akár a tőzsdére való bevezetés előjele is lehet.
Európa
- Nulla környéki szinteken zártak az európai tőzsdék tegnap, ami 0,1-0,25%-os plusznak felel meg. - A tegnap 18 órakor kezdődött rigai EU-csúcson elhangzottakról ma kaphatunk információkat a délutáni sajtótájékoztató alkalmával. Egy biztos, hogy Angela Merkel német kancellár és Francois Hollande francia elnök nagy igyekezetének ellenére sem sikerült tegnap megállapodásra jutni a görögökkel. - A görög kormány szóvivője szerint 10 napon belül megszülethet a megállapodás a hitelezőkkel és a júniusi hiteltörlesztéssel sem lesz gond.
Olaj, arany
- A WTI 60 dollár fölé emelkedett, miután a befektetők ismét a készletek alakulására kezdtek el koncentrálni. Bár a készletek továbbra is 100 millió hordóval az átlagos mérték felett vannak, ami 85 éves csúcs, a piac aggódni kezdett, mivel az elmúlt három hétben csökkenő készleteket tapasztaltunk. Az amerikai finomítói kereslet nagyon erős volt, míg a kínálat lassú csökkenést mutat, igaz a piac gyorsabb esésre számított korábban. A kínálat jelenleg napi 9,26 millió hordó, az egy hónappal ezelőtti csúcs napi 9,42 millió hordó volt. - Az arany 1.208 dolláron stagnált. A tegnapi munkanélküliségi adat (első alkalommal segélyért folyamodó munkanélküliek száma) 15 éves mélyponton volt, az ipari termelés viszont lagymatag maradt. A Fed jelezte, hogy júniusban még nem lesz kamatemelés, a növekedés pedig fel fog gyorsulni az első negyedév gyenge számai után. Az aranyra szintén hat a dollár kurzusa, rövidtávon a görög válság és a Fed kamatváltoztatása hathat leginkább az árfolyamra.
Devizák
- Az erőteljes keddi forinterősödés után két napig gyengült a hazai fizetőeszköz az euróval szemben, és sikerült visszakapaszkodnia a 200 napos mozgóátlagig. Az ellenállás áttörésével nagy lökést kaphat az emelkedő trendcsatornán belül az EUR/HUF, és 310 forint fölé is kapaszkodhat az árfolyam. A ma este érkező Fitch döntés előtt azonban nem számítunk nagy mozgásra a devizapárban. - Az EUR/USD egy szűk sávban oldalazott tegnap az 1,104-es támasz illetve a 30 napos mozgóátlag felett. A hajnali kereskedést gyengüléssel indította a dollár, és 1,116-ig kapaszkodott vissza az árfolyam. - A vártnál jobb kiskereskedelmi adatoknak köszönhetően erősödni tudott az angol font. A GBP/USD árfolyama 1,55 környékéről 1,568-ig kapaszkodott vissza, de az 1,58-as lokális maximum is elérhető lehet rövidtávon.
Távol-Kelet
- A Nikkei 0,1%-ot, a Hang Seng 1,6%-ot, a Shanghai index pedig 2,0%-ot emelkedett. - A kínai részvénypiac mai kiváló teljesítményével együtt hétfő óta már több, mint 7%-ot emelkedett a Shanghai részvényindex. A kínai részvénypiac jó teljesítményéhez hozzájárult az is, hogy a kínai kormányzat további infrastruktúrafejlesztéseket jelentett be a növekedés stabilizálásának érdekében. - A várakozásoknak megfelelően nem változtatott eszközvásárlási programján a japán jegybank, így továbbra is évi 80 ezermilliárd jen (660 milliárd dollár) értékben vásárolnak eszközöket. A 9 tagú testületből mindössze egyvalaki érvelt ennek megváltoztatása mellett, ő évi 45 ezermilliárd jenre szerette volna vágni a program keretösszegét. A japán jegybank közleménye megjegyzi, hogy a gazdaság mérsékelten javult.
Határidős piacok
- Az amerikai határidős indexek a pozitív tartományban voltak ma reggel, míg az európaiak vegyes képet mutattak. A DAX mínuszban volt. EUR/HUF (napi felbontás)
Vállalati hírek
- Ma forog utoljára osztalékszelvénnyel a MOL. A részvényenkénti 485,49 forintot június 3-tól fizeti a társaság.
Gazdasági hírek
- A Fitch felülvizsgálja Magyarország adóbesorolását, osztályzatunk jelenleg BB+ stabil kilátással. A bejelentés ma éjszaka várható.
JOGI NYILATKOZAT
A kiadványban foglalt információk az Erste Bank Hungary Zrt. – 1138 Budapest, Népfürdő u. 24–26., tev. eng. szám: I-2061/2004 (továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A kiadványban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A kiadványban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A kiadvány kiadása időpontjában érvényes. További részletek: www.erstebank.hu, Treasury szolgáltatások, Hirdetményekben. A kiadvány nem a befektetési elemzések függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem vonatkozik rá a befektetési elemzések terjesztését, közzétételét megelőző ügyletkötésre vonatkozó tilalom.”

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo