Gyengüléssel nyitott a tegnap a forint árfolyama, az EURHUF 307 fölé emelkedett. Délután azonban a kormány, illetve a jegybank felől érkező verbális intervenció valamelyest megnyugtatta a kedélyeket. Először Martonyi János külügyminiszter jelezte, hogy nem örülnek a gyengébb forintnak, majd Balog Ádám, a jegybank frissen kinevezett alelnöke nyilatkozta, hogy nem látja okát annak, hogy gyorsítson a monetáris tanács a megkezdett 25 bázispontos kamatcsökkentési ütemen. A megelőző napokban ugyanis sok olyan vélemény született, hogy a jegybank a kedvező inflációs adat nyomán felgyorsíthatja a kamatvágási ciklust. A verbális intervenció a 305 körüli szinten való stabilizációt segítette elő tegnap, azonban ma ismét gyengüléssel nyitott a forint. Amíg nem lát a piac tisztán a tervezett gazdagságélénkítő monetáris politika és az újabb devizahiteles mentőcsomagok ügyében nem nagyon várható, hogy tartósan is megfordul a forint gyengülő trendje.
A nemzetközi devizapiacon a kedvező amerikai kiskereskedelmi adatok és a vártnál alacsonyabb költségvetési hiány hatására a dollár erősödött az euróval szemben. Az EUR/USD árfolyam 1,3034-ről 1,2961-re csökkent, az árfolyam továbbra is az 1,3-as szint környékén billeg. Mérsékelt emelkedéssel zártak tegnap a vezető tengerentúli mutatók, köszönhetően a vártnál jobb kiskereskedelmi forgalmi adatnak. A Dow Jones index egyhuzamban kilencedik napja zárt pluszban, ilyet utoljára 1996-ban láthattunk (Dow 0,03%, Nasdaq 0,08%, S&P500 0,16%).
Vegyes hangulatban telt a kereskedés a nyugat-európai börzéken, zárásig nem alakult ki egyértelmű irány (FTSE100 -0,44%, DAX 0,06%, CAC40 -0,1%). Olaszország emelkedő hozamok mellett adott el 7 milliárd euró értékben kötvényt, ami kevesebb lett a tervezett 7,25 milliárdnál. Írország 2010 óta most adott el először 10 éves papírokat. A kereslet nagy volt, 15 milliárd eurónyi ajánlat érkezett, és 5 milliárd euró értékben értékesítettek kötvényeket. Ázsiában a Nikkei 1,15%-ot, a Shanghai index pedig 0,13%-ot emelkedett ma reggel. A Hang Seng index azonban 0,51%-ot veszített értékéből, ugyanis az ingatlancégek árfolyama jelentősen csökkent. Az árupiacon a tegnap publikált készletadatok szerint kőolaj terén a vártnál jobban nőttek a készletek, a finomított termékeknél viszont kisebb mértékben.
A olaj árfolyama nem igazán reagált a készletadatokra, tegnap oldalazást láthattunk, a 20 napos mozgóátlagnál megakadt a pozitív korrekció. A reggeli órákban lefelé indult a kurzus, 92,5 dollárról 92,3 dollárig csökkent az árfolyam. Az International Energy Agency (IEA) szerint idén napi 820 ezer hordóval nőhet a kőolaj kereslet, ami 20 ezer hordóval kisebb a korábbi előrejelzéshez képest. Az arany piacán a keddi emelkedés után tegnap csökkenést láthattunk, az árfolyam lepattant a 20 napos mozgóátlagról, és 1.592,7 dollárról 1.587,7 dollárig süllyedt. Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.