A mostani piaci felbolydulásra reagálva Gordon Brown brit miniszterelnök kijelentette, hogy "mindent megtesznek" a stabilitásért. A brit kormány már a múlt héten óvatosan csökkentette a brit gazdaság idei és jövő évi növekedésére adott előrejelzését. A brit központi bank, a Bank of England a legutóbbi, március 6-i kamatdöntésével változatlanul, 5,25 százalékon hagyta irányadó kamatát, a kéthetes repót. A döntés megfelelt a többségi piaci várakozásnak. Az elemzők ez év közepére várják az enyhítés folytatását. A brit kormánynak eddig egyszer kellett közvetlenül beavatkoznia, amikor nemrég állami kezelésbe vette az egyik legnagyobb brit jelzáloghitelező pénzintézetet, a Northern Rockot.
A nyugat-európai részvénypiacok hétfőn meredeken visszaestek. A pánik új rekordokra emelte a kőolaj, az arany és az euró árát dollárban számolva, ám az árupiacokon hétfő estére visszaestek a jegyzések. A részvénytőzsdék fő vesztesei a bankok voltak. A befektetők menekülnek a bankrészvényekből a Bear Stearns amerikai befektetési bank most kiderült majdnem-csődje miatt. Ez csak úgy kerülhető el, hogy a konkurens JP Morgan fillérekért felvásárolja, méghozzá a Fed pénzügyi támogatásával. Mindez tetézte a tartósan rossz hangulatot, amelyet az amerikai recessziós aggodalom és a Fed további alapkamat-csökkentéseinek kilátása táplál, újabb és újabb rekord mélységekbe taszítva a dollár árfolyamát.
Az Egyesült Államok ellenőrzés alatt tartja a helyzetet. Ezt már az amerikai elnök jelentette ki hétfőn. Bush szavai szerint bár országa "nehéz időket él át", az Egyesült Állmok pénzügyi helyzet "erős", a tőkepiacok "eredményesen és hatékonyan" működnek. Az amerikai kormány azonnal cselekszik, amint az szükséges - tette hozzá.