Hetedik napja tart a vesztes széria

Nem megy túl jól mostanában a tengerentúli piacoknak, a Dow Jones index például egy hét napos vesztes szérián van túl, amelyre 2011 óta nem volt példa.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Kép:sxc

Ennek köszönhetően januári szintekre zuhant vissza az árfolyam, teljesen ledolgozva az idei pozitív teljesítményét. Az S&P 500 indexet jelenleg a 200 napos mozgóátlag tartja, amelynek törésével újabb tere nyílna az esésnek. A pénteki munkaerőpiaci adatok sem kedveztek a piaci hangulatnak, a viszonylag erős számok azt mutatják, hogy egyre jobban közeledünk az első kamatemeléshez a tengerentúlon. A végéhez közeledik a tengerentúli gyorsjelentési szezon, eredmény esetében 2,3%-kal haladták meg a vállalatok az elemzők várakozásait, de a növekedést tekintve nem sikerült túl acélosra az elmúlt negyedév, összességében 3,45%-kal csökkent a profit a tavalyi év azonos időszakához viszonyítva.

Ma nem érkezett fontosabb gyorsjelentés az európai börzékről. A DAX30 index alapvetően jól teljesített múlt héten, de csütörtökön már lepattant az árfolyam a csökkenő trendcsatorna felső széléről, így inkább további korrekció valószínű a hét első felében.

A hazai börzén igazi uborkaszezon volt pénteken, és a mai kereskedésben sem számítunk nagy izgalmakra. A blue-chip-ekkel kapcsolatban piacmozgató hírek nem érkeztek, ezért egy alacsony forgalmú oldalazás a legvalószínűbb forgatókönyv a mai napra.

Nemzetközi hírek

USA
- A pénteki kereskedés sem sikerült jól a tengerentúlon, bár a nap végén már enyhült az eladói nyomás, de így is mérsékelt mínuszban zárták a napot az indexek. Hetedik napja tart az esés a tengerentúli piacokon, 2011 óta nem estek ennyit egyhuzamban az indexek (Dow -0,27%, Nasdaq - 0,25%, S&P500 -0,27%). - Pénteken láttak napvilágot a júliusi munkaerőpiaci adatok. A mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak száma a várt 225 ezret némileg alulmúlva 215 ezer lett. A munkanélküliségi ráta pedig a piaci konszenzusnak megfelelően 5,3% volt. A keresetek 2,3%-kal nőttek éves alapon, ez 0,2 százalékponttal múlja alul a várakozásokat. - Az Apple szokásos éves termékbemutatójára szeptember 9-én kerül sor, ahol az új iPhone és az Apple TV frissítésének bemutatatására lehet számítani. - A Foxconn 5 milliárd értékű beruházást tervez Indiában. Az Apple iPhone és a Xiaomi okostelefonok iránti megnövekedett igény állhat elsősorban a háttérben. - 30 milliárd dollárnál is többért veheti meg a Berkshire Hathaway a repülőgép alkatrészeket és energiatermelő eszközöket gyártó Precision Castapart a pletykák szerint. Warren Buffett eddigi legnagyobb felvásárlása a 2010-es Burlington Northern Santa Fe vasúttársaság volt 26,5 milliárd dollárért.
Európa
- Fél és egy százalék közötti mínuszban zártak az európai indexek a hét utolsó kereskedési napján. - A görög kormány reményei szerint augusztus 11-én, kedden már meg is születik a megegyezés a hitelezőkkel a harmadik mentőcsomagról. Az idő egyre inkább sürgető, hiszen augusztus 20-án 3,2 milliárd eurónyi összeget kellene az EKB számlájára befizetni.
Olaj, arany
- A WTI ma reggel 43,6 dollárig süllyedt, mivel a Baker Hughes adatai szerint 6-tal 670-re nőtt a fúróberendezések száma, és az USA nyersolaj készlete továbbra is 90 millió hordóval a sokévi átlag felett van. A masszív kínai kereslet, ami rekordnagyságú, 30,71 millió hordó volt júliusban, sem tudta ezt a trendet megtörni. A piac alacsony olajárakra számít továbbra is, és egyelőre nem látszik, hogy ez a tendencia megváltozna. - Az arany 1.097 dollár volt ma reggel, tehát lényeges változás nem következett be az elmúlt napokban. A pénteki munkanélküliségi adatok a vártnak megfelelően erősek voltak, azonban ez már nem okozott törést, így a piac továbbra is az év végéig amerikai kamatemelést vár. Az arany esetében megjelentek optimistább hangok is, melyek szerint mégsem lesz 1000 dollár alatti arany az idén.
Devizák
- Viszonylag nyugodt kereskedés zajlott pénteken a forintban. Az EUR/HUF némi gyengülés után a 30 napos mozgóátlagig (311 forint) emelkedett, bár napközben egy leszúrást is láthattunk a 20 napos mozgóátlagig. A hajnali kereskedés némi forinterősödéssel indult a 30 napos mozgóátlagról, és 310,4-ig korrigál a kurzus. - A dollár enyhén gyengült pénteken az euróval szemben, az árfolyam 1,095-ig emelkedett. A korrekció hamarosan eléri a csökkenő csatorna felső szélét, illetve a 30 napos mozgóátlagot (1,229), ahonnan lefordulhat az árfolyam, és folytatódhat tovább a dollár erősödése.
Távol-Kelet
- A Shanghai index 3,9%-ot, a Nikkei 0,3%-ot emelkedett, míg a Hang Seng index 0,2%-ot csökkent. - A Shanghai index annak ellenére látványosat emelkedett, hogy a hétvégén megjelenő júliusi kínai export év/év alapon 8,3%-kal visszaesett, miközben a piac ennél lényegesen mérsékeltebb, 1,5%-os csökkenésre számított csak. Import tekintetében nem volt látványos eltérés, de év/év alapon itt is 8,1% volt a visszaesés, elsősorban az alacsony nyersanyagárak miatt. - A júliusi infláció 1,6%-ra emelkedett Kínában, miközben a piac ennél kisebb mértékű, 1,5%-os árszínvonal emelkedésre számított. - A gyenge makroadatokat azonban ellensúlyozták azok a várakozások, hogy a kínai kormány felgyorsítja az állami tulajdonú tőzsdei vállalatok összeolvadását. A potenciálisan érintett cégek esetében 10%-os árfolyam emelkedésre is láthattunk példát. - A 2011-es fukusimai baleset óta először indítanak újra atomerőművet Japánban, a jövőben várhatóan még több atomreaktort nyithatnak újra.
Határidős piacok
- Vegyes képet mutattak a határidős piacok ma reggel, de a főbb indexek (Dow, S&P, Nadaq, DAX) a pozitív tartományban voltak.
Jogi nyilatkozat
A kiadványban foglalt információk az Erste Bank Hungary Zrt. – 1138 Budapest, Népfürdő u. 24–26., tev. eng. szám: I-2061/2004 (továbbiakban: Társaság) által hitelesnek tartott forrásokon alapulnak, de azokért a Társaság szavatosságot vagy felelősséget nem vállal. A kiadványban foglaltak nem minősíthetők befektetésre való ösztönzésnek, befektetési tanácsadásnak, értékpapír jegyzésére, vételére, eladására vonatkozó felhívásnak vagy ajánlatnak. A tőkepiaci és makrogazdasági helyzetet, a befektetések és azok hozamai alakulását olyan tényezők alakítják, melyre a Társaságnak nincs befolyása, a befektető által hozott döntés következményei a Társaságra nem háríthatók át. A kiadványban foglaltak – teljes vagy részleges – felhasználása, többszörözése, publikálása, átdolgozása, terjesztése kizárólag a Társaság előzetes írásos engedélyével lehetséges. A kiadvány kiadása időpontjában érvényes. További részletek: www.erstebank.hu, Treasury szolgáltatások, Hirdetményekben. A kiadvány nem a befektetési elemzések függetlenségének előmozdítását célzó jogi követelményeknek megfelelően készült, nem vonatkozik rá a befektetési elemzések terjesztését, közzétételét megelőző ügyletkötésre vonatkozó tilalom.”

Véleményvezér

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába

Rendszeres bevásárló buszjárat indul Romániába 

Bevásárlóturizmusra spekulál egy román vállalkozó.
Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo