Érdemes lesz figyelni, hogy az elkövetkező napokban sikerül-e áttörni. Siker esetén optimisták lehetnénk a kissé lemaradó DAX-szal kapcsolatban is. Mármint, hogy valami hasonló akciót hajt végre. A 20 és 30 napos mozgóátlagok 9.460 pont környékén állnak jelen pillanatban. Ez azt jelenti, hogy cirka 150 pont tér van még fölfelé, mielőtt elbizonytalanodnánk. A BUX ettől kissé különbözik. Itt a cél a 200 napos mozgóátlag (18.675) lehet a pénteki gyertya után, amely ráadásul 18.000 pont körüli támasznál jött létre. Persze ez a pár száz pont valószínűleg nem egy nap eseménye lesz. Az emelkedést most már a Richter is támogathatja, amely gyakorlatilag pénteken visszatesztelte a 200 napos mozgóátlagot. Ráadásul az értékeltsége is sokat csökkent az eredményvárakozások csökkentésének ellenére is. Vagyis többet esett, mint amit az eredményvárakozás romlása indokolna. Így az elkövetkező napokban valószínűleg folytathatja azt az emelkedést, amelyet pénteken már megkezdett.
USA
Nagyot emelkedtek a hét utolsó kereskedési napján a tengerentúli indexek (Dow 1,06%, Nasdaq 1,7%, S&P500 1,33%). A pénteken publikált munkaerő-piaci adat lényegesen gyengébb lett a várakozásnál, a nem mezőgazdasági alkalmazottak száma 180 ezer helyett csak 113 ezerrel bővült januárban. A munkanélküliségi ráta viszont pozitív meglepetést okozott, 6,6%-ra süllyedt, ami 2008 októbere óta nem látott érték, de ennek oka a munkapiac szűkülése lehetett. Lapértesülések szerint az amerikai pénzügyminiszter, Jack Lew az adósságplafon mielőbbi felemelésével kapcsolatban írt levelet John Boehnernek, a képviselőház republikánus elnökének. Ma a Hasbro publikálja piacnyitás előtt negyedéves számait. Kedden Janet Yellen tart beszámolót a Képviselőházban.
Európa
A nyugat-európai börzék mérsékelt emelkedéssel zártak pénteken (FTSE100 0,21%, DAX0,49%, CAC40 0,95%). A pénteki német makroadatok rosszabbak lettek a vártnál. Az export 0,9%-kal zsugorodott decemberben, miközben az elemzők 0,8%-os bővülést vártak. A szintén decemberi ipari kibocsátás 0,6%-kal süllyedt, a piac 0,3%-os emelkedést várt.
Olaj, arany
Az Egyesült Államokban lévő hideg időjárás jelentősen hozzájárult a WTI árának emelkedéséhez. A WTI ma reggel 99,8 dolláron állt, míg a nap elején 100 dollár felett is volt a kurzus. Az arany is emelkedni tudott: 1.273 dolláron volt a jegyzés. A némileg gyengébb pénteki munkanélküliségi számok azt sugallták a befektetőknek, hogy a Fed talán lassít a likviditáscsökkentés mértékén. A kínai aranyvásárlási számok is pozitív meglepetést okoztak.
Devizák
Pénteken stabil volt a forint árfolyama az euróval szemben, és a 307,6 -307,7 közötti sávban mozgott az EUR/HUF árfolyam, azonban ma reggel gyengülésnek indult a forint, és ismételten 308 fölé emelkedett a devizapár jegyzése. Az EUR/USD árfolyam a 30 napos mozgóátlag 1,3616-os értéke fölé emelkedett, amit ma reggel egy korrekció követett, amiben visszatesztelésre került a 30 napos mozgóátlag. Innen ismét felfelé veheti az irányt a devizapár árfolyama. A vártnál gyengébb amerikai foglalkoztatottsági adatokra dollárgyengülés következett be pénteken, 1,3590-ről 1,3635-re emelkedett az EUR/USD árfolyama.
Távol-Kelet
A Nikkei 1,8%-ot, a Shanghai index pedig még ennél is többet, 2%-ot emelkedett a mai kereskedésben, miközben a Hang Seng index 0,1%-ot csökkent. A japán részvénypiac holnap nemzeti ünnep miatt zárva tart. Jelentősen emelkedtek a kínai bankok részvényei, miután a kínai jegybank negyedéves jelentésében arról számolt be, hogy a megfelelő szinten fogja tartani a likviditást 2014-ben, és ehhez többféle eszközt is használhat. A hír azért nyugtatta meg a piacokat, mert a múlt hónapban előfordult, hogy átmenetileg 9% fölé emelkedett az egyhetes bankközi repo ráta nagysága az elégtelen likviditás hatására. A jegybank ezen kívül jelezte, hogy szigorúan fogja ellenőrizi a vagyonkezelési termékeket, a bankközi hiteleket, és a helyi önkormányzatok hitelezését is.
Határidős piacok
Az amerikai határidős indexek a negatív, míg az európaiak a pozitív tartományban voltak ma reggel.