Al Gore-nak mindössze 1,7 millió dollárt tett ki a vagyona, amikor elindult az amerikai elnökválasztáson 2000-ben. 2013-ra már 600 millióról szóltak a híradások. Al Gore sokaknak azért nem autentikus zöld aktivista, mert 603 négyzetméteres, óceánparti villájában és másutt olyan celebekkel lóg, akik éppolyan nagy ökolábnyommal élnek, mint ő. Miközben a Föld megmentéséről prédikálnak. De életstílusukban nem hajlandók önmérsékletet tanúsítani.
Amikor saját felelőssége kerül szóba, Gore azt pendíti csak meg, hogy haverja, Richard Branson dolgozik a repülőgépüzemanyagot zöldítésén, növelve bennük a bioetanol arányát. (De 2014-ben ezt a projektet is kritika érte, amiért nem részesül elég pénzben.)
Olajdollárok
A zöldek fejében az verte ki a biztosítékot Al Gore üzleti tranzakciói közül, hogy 2013 januárjában az araboknak -a dohai székhelyű Al Jazeerának- adta el a Current TV nevű tévécsatornáján 500 millió dollárért, vagyis egy olajkereskedelemből élő állam tévécsatornájának a pénzét tette zsebre. Az Al-dzsazíra ugyanis állami finanszírozású köztévé. (Mások azt nehezményezték, hogy miért nem egy nyugati piaci szereplőnek adta el.)
Mivel nagyjából 20 százalékos részesedése volt a tévétársaságban, az ügyleten személy szerint kb. 70 millió dollárt keresett (adózás után). Azért is kapott a fejére, mert villája nem megújuló energiákkal működik. Az ilyen és ehhez hasonló üzleti húzások felvetik a kérdést: lehet-e egy gazdag közéleti figura hiteles hirdetője a környezettudatosságnak?
Nem ismerjük az értékpapírportfolióját. Vajon vannak-e részvényei földgáz- és olajvállalatokban? Ha nem, talán kellene, hogy szerezzen néhányat. H van neki, miért nem használja azokat arra, hogy javaslatokat nyújtson be a részvényesi közgyűléseken? Így fogadták el például az Exxonnál, hogy klimatológus is helyet kaphasson az igazgatótanácsban, miután a javaslatot több éven át elutasította a többség az éves közgyűlésen.