A Micro Focus szerdán bejelentette, hogy biztonsági kompetenciaközpontot hoz létre Budapesten, amellyel aktívan támogatja a cégeket a megfelelő védelmi rendszer kialakításában és működtetésében. A vállalat a közelmúltban vette át a HPE szoftveres üzletágát, ennek köszönhetően az egyik legátfogóbb biztonsági portfóliót kínálja a hazai piacon. A termékpaletta segítségével a szervezetek megfelelő védelmet nyújthatnak felhasználóik, alkalmazásaik és adataik számára.
Szervezettebb hackerek
A vállalatok egyre több és értékesebb adatokat tárolnak felhőben, ami azt is jelenti, hogy a hackerek is hozzáférnek a távoli szerverekhez a tulajdonos tudta nélkül. Nedivi elmondása szerint a cégeket érintő támadások, például az ellopott adatokkal való zsarolás ma már nem magányos hackerek, hanem szervezett bűnözői csoportok tevékenysége, akik egyre fejlettebb támadó programokat fejlesztenek ki. Vagyis már nem elég jelszót beállítani vagy tűzfalat telepíteni, professzionális védekezésre van szükség.
GDPR-kompatibilis szoftverek
Szittya Tamás, a Novell Magyarország Dél-Kelet Európáért felelős regionális igazgatója elmondta, hogy a hazai cégek dolgát nehezíti a munkaerőhiány is: az informatikusok általában hiányoznak a munkaerőpiacról, ezen belül pedig a kiberbiztonsági szakemberek kimondottan kevesen vannak. A képzett IT-sek iránt csak fokozódik az igény, így három éven belül várhatóan a jelenlegi triplájára, 3,5 millióra nő a betöltetlen munkahelyek száma. Szittya Tamás hozzátette: a nyomáson némileg enyhíthet, ha a cégek az ilyen feladatokat ki tudják szervezni távmunkába – a magyar cégek között is egyre többen választják ezt a megoldást.
A HPE szoftveres üzletágának átvételével a Micro Focus portfóliójába tartozik többek között a Voltage és az Atalla, amelyek az adatok biztonságának fenntartásában támogatják a vállalatokat. Utóbbi a FIPS 140-2 szabványnak megfelelő, 3. szintű hardveres titkosítást kínáló eszköz. A Gartner által a piacvezetők közé sorolt Voltage termékcsalád pedig egyebek mellett olyan szoftvereket kínál, amelyek a felhőben és a helyszínen tárolt levelek, fájlok és egyéb érzékeny adatok védelméről gondoskodnak. Ezáltal többek között a GDPR követelményeinek teljesítését is elősegíti.
Az alkalmazások biztonságát a Fortify család használatával növelhetik a szervezetek, amely szintén a piacvezetők között szerepel a Gartner Magic Quadrant elemzésében. Ezek az alkalmazásbiztonságot tesztelő termékek képesek feltérképezni, elemezni és jól átlátható formában megjeleníteni az alkalmazásokban található sebezhetőségeket.