A KPN, a Sonera és a TDC összesen 1002 millió Euróért eladják a 44,66 százalékos, 23,0 százalékos, illetve a 6,56 százalékos részesedéseiket, ami 1350 millió Eurós tőkeértéket jelent a Pannon GSM 100 százalékára. A Pannon GSM nettó hitelállománya megközelítőleg 250 millió Euró. A tranzakció teljesülése bizonyos feltételektől függ, beleértve többek között a vállalati jóváhagyásokat, a szabályozó hatósági jóváhagyásokat, valamint a végleges részvényvásárlási megállapodást a felek között. A részvényvásárlás készpénzért történik, és rendelkezésre álló hitelkereteiből finanszírozzák majd.
„A Pannon GSM működését végigkövettük az 1993/94-es indulástól kezdve. A cég növekedési fázisban van. Úgy gondoljuk, hogy az irányítás teljes átvételével sikeresen járulhatunk hozzá a magyar mobil telekommunikációs piac egyik meghatározó szereplőjének további növekedéséhez és sikeréhez. A felvásárlás összhangban van stratégiánkkal, amely a nemzetközi mobil portfóliónkban szereplő cégekben birtokolt tulajdoni hányad növelésére irányul” – mondta Arve Johansen, a Telenor Mobile vezérigazgatója.
„A Pannon GSM teljes részvénycsomagjának megvásárlása tovább erősíti a Norvégián kívüli mobil cégekből álló portfóliónkat. A Pannon GSM különösen vonzó cég egy kiváló növekedési kilátásokkal rendelkező piacon” – mondta Jon Fredrik Baksaas, a Telenor vezérigazgató-helyettese.
A Pannon GSM volt az első nemzetközi mobil vállalkozás, amelyben a Telenor érdekeltséget szerzett. Az 1993/94-es időszak során a cég mobil telefon szolgáltatást hozott létre Magyarországon. A Pannon GSM 2001. június 1-én jelentette be, hogy előfizetőinek száma elérte a másfél milliót, amely közel 300,000 fős nettó előfizetői növekedést jelent 2000. év vége óta, közel 40 százalékos piaci részesedéssel. A 2001. év első félévében a Pannon GSM 236,9 millió Euró bevételt és 81.6 millió Eurós EBIDTA-t jelentett, amely 34 százalékos EBIDTA rátát jelent.
Magyarország népessége 10,1 millió fő és a Hírközlési Főfelügyelet adatai alapján a mobil szolgáltatás elterjedtsége körülbelül 38 százalék, amely 2001. júniusában haladta meg a vezetékes távközlési szolgáltatás arányát.
A tranzakcióban a Telenor tanácsadója a Goldman Sachs International volt.
A Telenor 100 százalékos tulajdonrészt szerez a Pannon GSM-ben
A norvég Telenor, mobil ágazatán, a Telenor Mobile-on (TM) keresztül július 26-án előszerződést írt alá a holland KPN távközlési társasággal, a finn Sonera-val és a dán Tele Danmark Communications-el (TDC) Magyarország egyik legnagyobb mobiltelefon szolgáltatójában, a Pannon GSM-ben a Telenor által eddig nem birtokolt összes tulajdonrész megvásárlásáról. A tranzakciót követően a Telenor tulajdoni hányadát 25,78 százalékról 100 százalékra növeli a Pannon GSM-ben.
Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!
Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!
2025. január 23. 15:30
Véleményvezér
Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe
Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe
Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart
Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.
Soha nem látott kevés szavazattal győzött a Fidesz a dombóvári választáson
Mi a kevés és mi a sok?
Így kerül háromszor többe ugyanaz a termék Magyarországon, mint Spanyolországban
Ugyanannál az áruházláncnál.
Kiakad, ha meglátja, milyen méregdrága tárgyakra bukkant Hadházy Ákos Orbán Ráhelék fotóján
A minimalizmus mellett azért megcsillan a luxus.