Gyűjtsünk információt!
Mielőtt jelentkeznénk, a pályázat beadása előtt gondoljuk át, hogy az adott pozícióhoz megadott bérezés – amennyiben elérhető ez az információ – mennyiben fedi az elképzeléseinket és azt, hogy ebben a tekintetben hajlandóak vagyunk-e rugalmasnak lenni. Ha merőben más a két oldal elképzelése ebben a tekintetben, akkor valószínűleg kölcsönösen energiát és időt takaríthatnak meg a felek, ha nem a bértárgyalás fázisánál realizálják, hogy nem fognak közös nevezőre jutni.
Érdemes a cégnek is utánanéznünk, amelyhez jelentkezünk: milyen információk elérhetőek róla az interneten, mekkora és milyen felépítésű vállalatról van szó, milyen a cégkultúra. Utóbbihoz jó tájékozódási pont lehet, ha van olyan ismerősünk, aki az adott vállalatnál dolgozik vagy korábban dolgozott, vagy ha megnézzük az adott céghez tartozó értékeléseket. Ezzel nemcsak azt deríthetjük ki, hogy várhatóan megfelelő lesz-e nekünk az adott munkahely, hanem az önéletrajz elkészítésénél és az állásinterjún is használható információkat nyerünk.
„A munkakeresőknek érdemes a lehető legtöbb rendelkezésükre álló információt felkutatniuk, amelyek birtokában tovább javíthatják az esélyeiket a jelentkezésnél, ehhez pedig már számos eszköz áll a rendelkezésükre: a Profession.hu Premium szolgáltatásával például láthatóvá válik az álláskeresőknek, hogy az adott pozícióra előttük hányan és milyen átlagos bérigénnyel jelentkeztek, így ezek hasznos támpontot jelenthetnek a fizetési igény meghatározásánál. A felületen emellett lehetőség van arra is, hogy a felhasználók kiemeljék a számukra fontos álláslehetőségeket, ezt pedig a munkáltatók is látják, hiszen kiemeléskor a Prémium felhasználók pályázata előre sorolódik a többiekéhez képest” – tette hozzá a szakértő.