- A feldolgozott termékek exportvolumene 4,7, importvolumene 11 százalékkal nagyobb lett. A mindkét oldali volumennövekedést döntően a gyógyszer, gyógyszerészeti termék, valamint a szakmai, tudományos ellenőrző műszer forgalma befolyásolta. A feldolgozott termékek árufőcsoport a teljes export volumennövekedéséhez 1,6 százalékponttal, az import esetében pedig 4,1 százalékponttal járult hozzá.
- Az energiahordozók exportvolumene 55, importvolumene 14 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakihoz viszonyítva. A mindkét oldali forgalomcsökkenéshez döntően a természetes és mesterséges gáz, valamint exportoldalon a villamos energia járult hozzá. Az energiahordozók a teljes export növekedését 2,4 százalékponttal, a teljes importét pedig 1,3 százalékponttal csökkentették.
- Az élelmiszerek, italok, dohány kivitelének volumene 4,5, a behozataláé 13 százalékkal nagyobb lett. A mindkét oldali forgalomváltozáshoz döntően az állati takarmány termékcsoport járult hozzá, ezenkívül az exportoldali forgalmat a zöldségféle és gyümölcs, az importoldalit a gabona és gabonakészítmény is befolyásolta. Az árufőcsoport által realizált volumenváltozás a teljes export növekedéséhez 0,4, az importéhoz 0,7 százalékponttal járult hozzá.
- Az EU27 tagállamaiba irányuló kivitel volumene 20, az onnan érkező behozatalé 17 százalékkal nagyobb lett. A termék-külkereskedelmi mérleg 430 millió euróval romlott, 442 millió eurós hiány keletkezett. Az export 75, az import 69 százalékát bonyolítottuk le ebben a viszonylatban.
- Az EU27-en kívüli országokkal folytatott kereskedelemben a kivitel volumene 13, a behozatalé 7,1 százalékkal nőtt. A termék-külkereskedelmi egyenleg ebben a viszonylatban 432 millió euróval romlott, 1,1 milliárd eurós passzívumot mutatott.
2022. január–augusztusban a kivitel értéke 91,9 milliárd euró (35,0 ezer milliárd forint), a behozatalé 97,0 milliárd euró (37,0 ezer milliárd forint) volt.