Miniatűr gépeket szerelne a testünkbe a Google

Új bioelektronikai vállalkozást hoz létre a GlaxoSmithKline gyógyszeripari óriással a Google. Együtt 662 millió dollárt fektetnek az embert gyógyító miniatűr gépekbe.

Tudjon meg mindent az EU vadonatúj Omnibus-csomagjáról, a szabályozás aktualitásairól, az MNB elvárásairól!
Hallgasson meg tapasztalt cégvezetőket az ESG-kihívások leküzdéséről!
Inspirálódjon, networkingeljen és szerezzen versenyelőnyt a fenntarthatóság terén!

Klasszis Talks & Wine Fenntarthatóság2025. február 26. Budapest

Részletek és jelentkezés >>

Látták valaha a Fantasztikus utazás (1966) című sci-fit? Richard Fleischer hollywoodi filmjében Raquel Welchet és egy csapatnyi tudóst miniatürizáltak, hogy egy ember ereiben utazhassanak. A remake-ben, a Joe Dante rendezte, hihetetlenül szórakoztató Vérbeli hajszában (1987) Dennis Quaid tette meg a „benső utazást”, ám ő véletlenül kerül a vérkeringésbe. Nos, ha embereket ugyan nem miniatürizálnak véreres túrákra, az egészségügyi minigépek véráramba juttatása elérhető közelségbe került.

A Google anyavállalata, az Alphabet, pontosabban annak Verily Life Sciences nevű ágazata és a GlaxoSmithKline gyógyszeripari óriás a következő 7 évben összesen 540 millió fontot, azaz 662 millió dollárt invesztál a Galvani Bioelectronics nevet viselő új vegyesvállalatba, melynek 55 százalékban a Glaxo lesz a többségi tulajdonosa. Az angliai székhelyű cég küldetése a bioelektornikai gyógyítás kutatása, fejlesztése (K+F) és piacra dobása. Ez annyit tesz, hogy a „miniatürizált, beültethető eszközök módosíthatják azokat az elektromos jeleket, amelyeket az idegek küldenek egymásnak a testen belül, beleértve a rendszertelen vagy módosult impulzusokat, amelyek betegségek okoznak” – áll az új cég sajtóközleményében.

A vegyesvállalat ötlete munkamegosztáson alapul: a GSK hozza a betegségek biológiájáról szóló know howját, az Alphabet pedig a technológiai és adatelemzői szakértelmet.

Nem a jövő az AI-forradalom
Sokunk jövőbeli lehetőségként gondol a mesterséges intelligenciára, holott vívmányait már évek óta használjuk, és azok egyre inkább hatással lesznek életünkre. A mesterséges intelligencia áll például a Volkswagen emissziós botránya hátterében.
A Google jövőkutatója, Ray Kurzweill (aki szerint mint a hagyományos lineáris gondolkodásmód helyett elsajátítjuk az exponenciális gondolkodást, megváltozik az életfelfogásunk és az üzlethez való hozzáállásunk is) már több könyvben is fejtegette, hogy a nanotechnológiáknak köszönhetően már az elkövetkező egy-két évtizedben fősodorbeli tényezővé válhat az, hogy miniatűr gépek segítenek megtisztítani vérünket (például a túl sok koleszterintől), elsöpörni a meszes lerakódásokat, stb.

A GSK 4 éve vetette bele magát a bioelektronika K+F-jébe. A gyógyszergyár vezetése szerint a módszer megoldást kínálhat a cukorbetegség, a reuma és az asztma kezelésére. A vállalkozás olyan terápiákat szeretne kidolgozni, „mely beszéli a test elektromos nyelvét”.

A Google offenzívája az egészségügy területén átfogóbb. A cég 2013-ban hozta létre a Calico K+F céget, majd 2015 decemberében ezt önálló céggé szervezte Verily néven. 2014-ben megvette a DeepMind nevű londoni startupot, mely a mesterséges intelligencia fejlesztésében nyomul, és az angol egészségbiztosítási rendszer, az NHS számára fejleszt eszközöket.

A Galvani Bioelectronics egyelőre csak 30 fős gárdával fog működni, és a GSK stevenage-i irodaházában kap helyet, míg második laboratóriuma a Verily San Franciscó-i főhadiszállásán működik.

Forrás: Business Insider

Véleményvezér

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat

Újabb uniós pénzből épült fideszes luxusvillára lelt Hadházy Ákos, fedőneve borászat 

Nincs következménye az uniós pénzek széthordásának.
Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni

Bealudt a nemzeti egészségbiztosító, 2017-es díjakkal próbálnak orvost találni 

Nyolc éve nem veszik észre az egészségbiztosítónál az inflációt.
Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból

Bayer Zsolt is kapott a guruló dollárokból 

Becsapott a villám a Fideszbe.
A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest

A lengyelek féláron mobilozhatnak hozzánk képest 

Szomorú statisztika a mobilpiacon.
Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra

Egy fideszes polgármester bepöccent a kormányra 

Meglepetésre ébredt egyik reggel a polgármester.
Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben

Újabb megszorítás a szenzációsnak ígért évben 

A betegek is pórul járnak.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo