Arra is számítanak, hogy a mesterséges intelligencia a vállalkozásuk eredményeit is támogatja: 41 százalékuk a bevételek növekedését, 46 százalékuk a jövedelmezőség javítását vizionálja. A technológiai, média- és távközlési szektor a legbizakodóbb a profitra gyakorolt hatást illetően (54 százalék), míg az energia és közmű ágazatok vezetői a legkevésbé optimisták (36 százalék) az MI tekintetében.
A cégvezetők egyre inkább a generatív MI transzformatív előnyeit keresik, és 69 százalék ehhez szükségesnek látja a munkaerő továbbképzését is. Ami az MI-nak tulajdonított aggodalmakat illeti, a kiberbiztonsági kockázatok (64 százalék), a félretájékoztatás (52 százalék), a jogi kötelezettségek és a jó hírnevet veszélyeztető kockázatok (46 százalék), valamint az ügyfelek vagy alkalmazottak bizonyos csoportjaival szembeni részrehajlás növekedése (34 százalék) szerepel.
A dekarbonizáció pénzügyi tervezésbe integrálása még várat magára
A vezérigazgatók jól haladnak az éghajlattal kapcsolatos kötelezettségvállalásaik teljesítésében: 76 százalékuk már tett lépéseket az energiahatékonyság javítására, míg 58 százalékuk hasonló előrehaladást ért el az új, klímabarát termékek, szolgáltatások vagy technológiák innovációja terén. Ugyanakkor mindössze 45 százalékuk számolt be arról, hogy beépítette az éghajlati kockázatokat a pénzügyi tervezésébe (31 százalék ezt nem is tervezi). A cégvezetők a fizikai klímakockázatokhoz való alkalmazkodással kapcsolatos intézkedések tekintetében is vegyesen nyilatkoztak: 47 százalékuk tett lépéseket, míg 29 százaléknak nincsenek erre vonatkozó tervei.