• Át kell állni a maximálisan energiahatékony világítási rendszerekre, valamint alacsony kibocsátású fűtési és hűtési rendszereket kell alkalmazni, és az épületeket energiahatékony légkondicionálással kell felszerelni.
• Az épületek és az irodahelyiségek energiahatékonyságát az energiafogyasztás jobb ellenőrzése révén kell erősíteni. Kívánatos megoldás lesz itt az intelligens érzékelők használata az épületek fűtési, világítási és hűtési energiafogyasztásának nyomon követésére.
A hagyományos irodáknak meg kell szűnniük
A károsanyag-kibocsátás lehető legnagyobb mértékű csökkentésére irányuló törekvéseknek együtt kell járniuk azzal, hogy minden érdekelt fél - fejlesztők, tulajdonosok, bérlők, bérbeadók - tudatában legyen annak, hogy forradalmi változás zajlik az ingatlanpiacon. Ez mindenekelőtt az irodahelyiségek szerepének megítélését érinti. Sajnos a New Work kutatása azt mutatja, hogy az irodapiac az ESG-megfelelési követelményeket fenyegetésként éli meg, mivel a meglévő irodahelyiségek 90 százaléka nem felel meg ezeknek a szabványoknak. Az átalakulási kockázatok ezért magasak. Ez azonban nem változtat azon a tényen, hogy nincs visszaút az üzleti modellek átalakítása elől, amelyeknek ma már pozitív választ kell adniuk az éghajlatváltozással kapcsolatos negatív fejleményekre.
"Míg az irodatulajdonosok nem feltétlenül tudják, hogy hogyan reagáljanak a változásokra és a régi időkhöz való visszatérésben reménykednek, addig a bérlők adaptált megközelítést és teljesen új, a tényleges igényeiket figyelembe vevő megoldásokat várnak el” - mondja Hubert Abt, a New Work és a workcloud24 alapítója és vezérigazgatója.