A babaváró hitel iránti érdeklődés csökkenését némileg felgyorsíthatja, hogy a már 2019. óta futó támogatott konstrukcióval sok szempontból hasonlóságokat mutató termék – a munkáshitel – tűnt fel a piacon. Utóbbinak kétségtelen hátránya a babaváróval szemben, hogy az összege jóval kisebb, legfeljebb négymillió forint – tehát ha egy pár veszi fel, akkor is 8 millió forintra számíthatnak a babaváró 11 milliójával szemben –, legfeljebb középfokú végzettségű fiatalok igényelhetik, az életkori plafon pedig még alacsonyabb, 25 év.
Viszont, ha egy életpályája elején járó, 26 év alatti, felsőfokú végzettséggel nem rendelkező, dolgozó fiatal vívódik a babaváró kölcsön és a munkáshitel között, sok szempontból az utóbbival jár jobban. Az egyik nagyon súlyos érv a munkáshitel mellett, hogy feltétel nélkül kamatmentes, miközben a babaváró alapesetben csak az első gyermek érkeztével válik kamatmentessé.
Viszont a gyermekvállalást a munkáshitel is jutalmazza: az első gyermek után a törlesztés felfüggesztése kérhető, a második után a tartozás felét, a harmadik után pedig az egészét átvállalja az állam. Szintén nagyon jelentős érv a munkáshitel mellett a babaváróval szemben, hogy az igénylés nem kötött házassághoz.
A munkáshitel és a babaváró ugyanakkor a köztük lévő hasonlóságok ellenére sem vethető össze egy az egyben, hiszen a két támogatott hitel célja és célközönsége sem fedi le egymást teljesen: viszont kétségtelen tény, hogy a munkáshitel feltűnése sok potenciális ügyfelet elvehet a babavárótól. Márpedig a munkáshitel egyáltalán nem is kezdett rosszul: két hónap alatt közel tízezer szerződést kötöttek a bankok, 38 milliárd forint értékben.