Hasonló konstrukció érhető el a K&H Banknál is. A K&H tervező megtakarítási számlán minden jövőbeli tervhez külön megtakarítási cél hozható létre egyedi névvel és ikonnal. Ezekkel folyamatosan nyomon követhető, hogy az ügyfél hol tart az egyes céljai elérésében. A megtakarítási célok bármikor létrehozhatók, módosíthatók vagy törölhetők, a fontossági sorrendjük pedig változtatható. Új cél megadásával itt nem új számla jön létre, hanem a K&H tervező megtakarítási számla egyenlegét osztja szét a rendszer a megtakarítási célok között.
A Raiffeisen Bank Reflex Megtakarítási Programjában megadható egy automatikus megtakarítási összeg, mely alapértelmezetten 500 forint. Ezt az összeget 0 forintra, vagy 100 forinttal osztható bármely összegre le lehet csökkenteni vagy fel lehet emelni. Ezt a bank minden egyes bankkártyás vásárlás után átvezeti a főszámláról a megtakarítási számlára, naponta egyszer, egyben összesítve, a nap végén, kivéve a folyószámlahitelből történt költések utáni átvezetést.
A CIB Bank által vezetett #withSAVE megtakarítási számla különlegessége, hogy csak a mobilapplikációban lehet rá pénzt átvezetni – ott viszont belépés nélkül is –, illetve a főszámlára visszavezetni. Az internetbankban csak látható a számla, de nem lehet rá átvezetni pénzt és visszavezetni sem.
Végül, a MagNet Banknál is létezik egy speciális betét, mely nem megtakarítási számla, de nagyon hasonló hozzá. A megtakarításhoz bankkártyás vásárlás utáni kerekítéssel, automatikusan is hozzá lehet tenni, de külön, eseti befizetéssel is. Az Apránként Megtakarítási Program keretében a MagNet Bank a bankkártyás vásárlások értékét 10, 100, vagy 1000 forintra kerekíti fel és félreteszi az ügyfélnek. A NetBankban rögzíthető az Aprógyűjtés célja is. Ha veszélybe kerül a cél, mert a számlatulajdonos nem takarékoskodik eléggé, akkor a bank e-mailben küld értesítést, amennyiben ezt kéri a számlatulajdonos.