Nem lehet elég korán kezdeni...

A KÖVET Egyesület 2009 nyarán harmadik alkalommal szervez Jövőképzés címmel nyári egyetemet fenntarthatóság és vállalatok társadalmi felelőssége (CSR) témában felsőoktatásban tanulók és fiatal vállalati szakemberek számára. Az ötnapos kurzus programjában az elméleti előadásokon túl sok gyakorlati feladat, vita kap helyt, hogy fejlessze a jövő potenciális vállalatvezetőinek, döntéshozóinak kritikai gondolkodását, morális érzékenységét.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A KÖVET Egyesület július 12-16. között nyári egyetemet szervez azzal a céllal, hogy a jövő vállalatvezetői - egyetemisták, PhD hallgatók, pályakezdők - a vállalati társadalmi felelősség (CSR) és a fenntarthatóság témában az elméleti tudás mellett gyakorlati tapasztalatokat is szerezzenek. A Jövőképzés program tananyagát 2006-ban dolgozták ki a KÖVET Egyesület szakértői egy Európai Uniós projekt keretében. A szervezők a Balaton-parti városban megrendezendő nyári egyetemre az ország minden tájáról várnak résztvevőket. A tanfolyamon való részvétel előfeltétele, hogy a jelentkezők készítsenek prezentációt egy próbavásárlásról, melynek során felkutatnak felesleges vagy távolról szállított, de helyben is előállítható termékeket. A pályázatok beküldési határideje május 15.

A nyári egyetem kurzusvezetője Dr. Tóth Gergely, a KÖVET főtitkára, a Pannon Egyetem Georgikon Karának docense és Matolay Réka, a BCE Vállalatgazdaságtan Intézet adjunktusa. A tavalyi kurzuson a délelőttök elméleti előadásokkal a délutánok gyakorlati feladatokkal teltek. A résztvevők fenntarthatósági szempontból felmértek egy hévízi szállodát, biciklitúra során a helyi pékséget látogatták meg. Az esték már a pihenésről szóltak: szakmai témájú filmvetítésekre, biciklis bortúrára és másért vállalkozókkal folytatott kerekasztal beszélgetésre került sor. Az öt nap alatt olyan témákat jártak körül, mint a fenntarthatóság meghatározása és problémái, a vállalatok és a fenntarthatóság viszonya, környezetirányítási eszközök, vállalatok társadalmi felelőssége (CSR), a valóban felelős vállalatok, s mindezekben az egyéni felelősség és a cselekvési lehetőségek. A képzés értékeléséül szolgáló körinterjúk során a résztvevők egyöntetű véleménye szerint a nyári egyetem rendkívül hasznos, nagy örömükre szolgált, hogy hasonló gondolkodású emberekkel tölthették idejüket, miközben szellemileg is gyarapodtak. A nyári egyetem végeztével valamennyien új lendülettel, világjobbító, de mindenesetre fenntartható elképzelésekkel tértek haza.

További információ a Követ oldalán.

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo