Kategóriánként mérhetik össze teljesítményüket a mikro-, kis-, közepes-, nagyvállalatok, költségvetési intézmények, civil szervezetek. A nyertesek jogosultak egy évig a Családbarát Munkahely cím viselésére.
Az elbírálásnál egyebek között azt értékelik, hogy az adott munkáltatónál mennyire veszik figyelembe a dolgozók magánéleti kötelezettségeit, van-e lehetőség különféle munkaidőformák közötti választásra, a részmunkaidős foglalkoztatásra. Értékelik azt is, hogy mit tesz a munkáltató az egyenlő munkáért egyenlő bér elv érvényesítéséért, az esélyegyenlőségért, mennyit költenek a cégnél gyermekintézmények fenntartására, illetve miként járulnak hozzá ilyen intézmények működtetéséhez, a gyermekek napközbeni elhelyezéséhez. A szabadságok kiadásánál például igazodni lehet a gyermek- és oktatási intézmények szünidejéhez is.
A múlt évben az első díjat kisvállalati kategóriában az építőanyagok kereskedelmével foglalkozó szekszárdi SZ+C Stúdió Kft., a középvállalatok közül a vaskohászati késztermékeket, alkatrészeket gyártó alsózsolcai Csavar és Húzottárú Zrt., nagyvállalati kategóriában a háttértárolókat készítő váci IBM Data Sorage System Információtechnológiai Kft. kapta. A költségvetési szervek közül a budaörsi polgármesteri hivatal nyert. (Közgazdászok szerint a családi élet és a munkahely harmóniájának megteremtése 2020-ra 1,3 százalékkal növelné Magyarország GDP-jét, és majd 1 százalékkal a népességet.)