A Dr. Georg Winter-díjat a magyar gazdasági szféra és a fenntartható fejlődés összhangjáért munkálkodó személyek kaphatják meg, átadására első ízben a KÖVET Egyesület közgyűlésén kerül majd sor, 2010. március 23-án. Az átadó ceremónián a díj névadója is megjelenik.
Dr. Georg Winter a környezettudatos vállalatirányításért és a ma vállalati társadalmi felelősségnek (CSR) nevezett mozgalomért folytatott úttörő munkáját a világon elsőként ismeri el a KÖVET Egyesület azzal, hogy nevén díjat alapít. A díjat évente egy személy kaphatja, aki a gyakorlatban is bizonyította, hogy önzetlen munkával a gazdaság, az ember és a természet hatékonyan és összhangban működhet. A Winter-díjra a KÖVET tagjai, tisztségviselői és az egyesületi titkárság munkatársai állíthatnak jelöltet, az odaítélésről az Egyesület mindenkori elnöksége dönt. A jelölés határideje: 2010. február 12.
A Németországban hat kiadást megért, Winter-modellt bemutató kézikönyvének (Blueprint for green management) inspirációjára alakult meg 1995-ben a magyar Környezettudatos Vállalatirányítási Egyesület (KÖVET), mely a mű magyar változatát is megjelentette "Zölden és nyereségesen" címmel. Dr. Winter a KÖVET működésének legkritikusabb 2-3 évében hozzásegítette az egyesületet az első nagy elnyert pályázatokhoz, a fennmaradó részt magánvagyonából egészítette ki. A hazai egyesülettel szoros kapcsolatot ápolt, 2000 és 2002 között a KÖVET akkori igazgatójára Dr. Tóth Gergelyre, bízta az INEM Nemzetközi Főtitkárságát, majd a szervezet legnagyobb, balti államokban végrehajtandó projektjét.
Dr. Georg Winter 1941-ben született Németországban. 1968 és 1995 között családjuk 150 éves cégét, a Winter & Sohnt vezette, amely gyémánt szerszámokat gyártott 1800 alkalmazottal. 1972-ben hivatalosan is vállalati céllá nyilvánította a környezetvédelmet, s bevezette a később róla elnevezett modellt, a környezettudatos vállalatirányítás átfogó rendszerét (24 évvel az ISO 14001 megjelenése előtt).
1986-ban az Európai Bizottság felkérésére praktikus kézikönyvet írt a modellről. Ő alapította 1984-ben a B.A.U.M.-ot, a Környezettudatos Vállalatirányítás Németországi Egyesületét, amely ma 500 vállalati taggal működik. Nevéhez fűződik az első ökológiával összhangban kialakított gyárépület koncepciója és megvalósítása 1986-ban, öt évvel később pedig a nemzeti egyesületeket összefogó INEM megalapítása, amely 2003-ban „Change the World" díjban részesült. 1995 eladta sikeres vállalatát, megvásárolt egy állami gazdaságot, átállította organikus gazdálkodásra, majd volt alkalmazottainak ajándékozta. 1995-ben elnyerte a Német Szövetségi Környezetvédelmi Alapítvány félmillió euró nagyságú díját, amelyet megosztva a BAUM-nak és az INEM-nek adományozott.