Fiatalos: Sony Ericsson T300
A Sony Ericsson T300-as modellje 2002 novembere óta található meg a magyarországi szolgáltatók polcain. A japán–svéd fúzió harmadik, közös néven kiadott és kereskedelmi forgalomba került terméke elsősorban a fiataloknak készült, és ez mind a külcsínben, mind a belbecsben tükröződik. A gömbölyded formák uralják, s minden elem tizedmilliméter pontosan illeszkedik a másikhoz. A telefon 256 színű, 101 x 80 pixel felbontású kijelzőt kapott, mely a Sony Ericsson T68i készülék legtöbb funkciójának képes hátteret adni a T300-asban is. A két telefont a külsőn kívül a T68i javára írható Bluetooth szolgáltatás és a fejlett szervezőfunkciós naptár különbözteti meg egymástól. A T300-asban az SMS, MMS, GPRS, POP3-as e-mail kliens, naptár, ébresztő, stopper, játékok mellett nagyon szépen – ám ugyanakkor egy csöppet halkan – csengő, 16 szólamú polifonikus csengőhangokat is találunk. A készülékhez a Sony Ericsson MCA–25-ös digitális kamerája is jár az akciókban, mellyel 640 x 480-as maximális felbontású képeket készíthetünk, és e-mailen vagy MMS-ben is továbbíthatunk.
Konzervatív: Panasonic GD67
A Panasonic GD67-es típusszámú, első színes kijelzős készüléke lapzártánkkor ugyan még nem volt kapható az itthoni szolgáltatóknál, ám szinte bármely pillanatban felbukkanhat az akciós kínálatokban. A 256 színű, 101 x 80 pixel felbontású kijelzővel felszerelt, formatervezett telefon szolgáltatásaiban egy kicsit alulmúlta a várakozásokat: a mindössze 100 nevet és telefonszámot raktározni képes telefonkönyv és – a SIM kártyán – 10 SMS megőrzésére alkalmas memória visszafogottnak mondható. A menüje színes ikonos, amelyben a Sony Ericsson T300-hoz hasonlóan az ötállású navigációs, joystickszerű gombbal barangolhatunk. Szolgáltatásai között van havi nézetű naptár, játékok, GPRS class 8, diktafon, asztali kihangosítás. Polifonikus csengőhangok muzsikálnak hívás vagy SMS érkezésekor, találunk benne 1.2.1-es WAP böngészőt, EMS-ek küldésének és fogadásának lehetőségét, az MMS-t azonban nem támogatja. A GD67-essel nincs módunk semmilyen vezeték nélküli kommunikációs szabványt használni, a telefon se az infraporton, se pedig a Bluetooth-on keresztüli kommunikációt nem teszi lehetővé.
Üzleti felhasználásra: Nokia 7210
A Nokia második színes kijelzős telefonja ez, a 7650-es beépített fényképezős modell után. Arculatilag igen merész, futurisztikus, itt-ott hajlított elemek, ívek teszik vonzóvá. A 7210-es kijelzője 128 x 128 pixel felbontású, 4096 színű és igazán felhasználóbarát: a részletesen kidolgozott grafikák és animációk teszik azzá. A megszokott Nokia menüstruktúra számtalan helyen visszaköszön a telefonban, átgondolt, logikus és letisztult. Memóriájában 300 bejegyzés tárolható, és mindegyikhez több telefonszám, e-mail cím, postacím is. A GPRS class 8 adatátvitelen kívül támogatja az infra adatátvitelt, azonban a Bluetooth szabványt nem. És nem kapott helyet benne se a hanghívás, se a hangvezérlés, se a diktafon funkció. Lehetőségünk van letölteni rá JAVA alkalmazásokat, MMS-eket tudunk küldeni és fogadni, ám – diktafon hiányában – sajnos, mindezt némán, hang nélkül. A telefon nem a megszokott Nokia játékokat, hanem a Nokia 9210-es kommunikátorból ismert színes, zenés Bounce és Tripplepop játékokat tartalmazza. Emellett az időnk elütésére szolgálhat még a beépített sztereó FM rádió, amely mind a gyári csomagban lévő sztereó fülhallgatóval, mind pedig a telefon saját kihangosítójával élvezhető, hallgatható. A régi nokiásoknak rossz hír: a telefon rendszercsatlakozói megváltoztak, lehet új kihangosítót venni az autóba!
Menedzsereknek: Samsung SGH-S100
A koreai gyártó nagyon kitett magáért az S100-as megtervezésekor. A készülék az elődökhöz hűen összecsukható, ezüstszínben pompázik, minden elem precízen illeszkedik a másikhoz, igazi high-end benyomást kelt kézben tartva. A telefon kijelzője nem 256, nem is 4096, hanem 65 535 színű, 128 x 160-as felbontású, így nem túlzás azt állítani: olyan, mintha egy laptop kijelzőjéből kivágtunk volna egy darabot, és beültettük volna egy mobiltelefonba. Sőt a külső borításán találunk még egy kijelzőt, amely az óra-, a dátum-, az akkumulátor- és térerőállapotról ad tájékoztatást a felhasználónak. A telefonkönyvben 500 bejegyzést tárolhatunk, ezeket csoportokba rendezhetjük, JAVA alkalmazásokat tölthetünk le a telefonnal, GPRS-szen internetezhetünk, EMS-eket küldhetünk és fogadhatunk (MMS-t sajnos nem), képeket állíthatunk be az alapállapotbeli képernyő hátterének. Egyszóval az S100-asba a multimédiás üzenetküldésen kívül szinte minden manapság elérhető funkciót beleépítettek a távol-keleti mérnökök.
Cégvezetőknek: Motorola T720
Idén a Motorola is bemutatta a T720-as névre hallgató, első színes kijelzős, szétnyitható, üzleti felhasználásra szánt modelljét. A szintén dupla kijelzős, megnyerő külsejű telefon kiforrott, szolgáltatásaiban leginkább a Samsung S100-assal veszi fel a versenyt. A belső kijelző mérete 120 x 160 pixel, és 4096 színben pompáznak a rajta megjelenő animációk, grafikák. A JAVA programok letöltésén keresztül a GPRS adatátvitelen át az EMS-ig és a polifonikus csengőhangokig (MMS itt sincs a szolgáltatáskínálatban) szinte minden funkciót fellelhetünk a 720-asban, így az extra beépített POP3-as e-mail programot is. A gyártó legújabb zászlóshajója hallgat a szép szóra: hangvezérlés, hangtárcsázás és diktafon funkciók is sorakoznak a szolgáltatásai között. Szoftverében helyet kapott még naptár, számológép, valutakonverter, ébresztőóra, időzítő funkció is, és a memóriakapacitására sem lehet panasz: 500 bejegyzés tárolható memóriájában.
Véleményvezér
Túl szemérmetlenül loptunk, lecsapott az OLAF
Felelőse vélhetően nem a milliárdos csalásnak.
Hivatalosan is az utolsó helyre került Magyarország a háztartások fogyasztására tekintve
Az utolsó helynél már nincs lejjebb.
Ukrajna felszólította Orbán Viktort, hogy fejezze be a békemisszónak nevezett trollkodását
A magyar külpolitikát Moszkvában írják az ukránok szerint.
A Visegrádi Négyek közül Magyarország fogadta be a legkevesebb ukrán menekültet
A magyar humanitárius segítség az ukránoknak minimális.
Mikor van karácsony Orbán Viktor szerint?
Az ortodox karácsony januárban van, a nyugati keresztény pedig decemberben.