Még mindig zsákutcában?

Dr. Kecskés Gabriella belgyógyász, a Medic-Poliklinika igazgató főorvosa 1995-ben jelentette meg az orvosi körökben nagy ellenérzést kiváltó cikkét "Zsákutcában a medicina" címmel. Ebben az írásban azt állította, hogy embergyógyítás helyett kémiai szerekkel diagnózisgyógyítás folyik. A medicinában didaktikai szempontból is feldarabolták az emberi testet szakorvosi esetekre, s diagnózisokat kezelnek az orvosok, nem pedig az egész embert. A holisztikus szemléletről azóta sokan beszélnek, de a gyógyításban csak kevesen alkalmazzák, sőt eredményesen még kevesebben.

A hagyományos orvoslás, a nyugati medicina korlátait ismerjük. Ön azt állítja - fordultunk dr. Kecskés Gabriellához, hogy a gyógyszerfogyasztásra építő szemlélet helyett van más, kiutat mutató látásmód és gyógyítás is. Ön hogyan jött rá a szakma korlátaira?

- Végigjártam az egészségügy összes palettáját. Voltam kórházi segédorvos, rendelőintézeti szakorvos, körzeti orvos, belgyógyász főorvos. Így teljes körűen ráláthattam a fekvőbeteg-, a járóbeteg- és az alapellátásra. Tizenöt évet töltöttem el az egyetem után az állami egészségügyben, s egyre erősebben éreztem, hogy valami nagyon nem kerek. Egy kaptafára gyógyítottunk, nem néztük, hogy ahány ember, annyiféleképpen megközelíthető a betegsége. Az egyetemen pszichológiát sem tanultunk, hát még azt a szemléletet, amire később magamtól is ráébredtem, majd az alternatív gyógyászat különböző ágai segítségével elsajátítottam: hogy a lelki tényezők alapvetően meghatározzák testünk állapotát. Nincs kettő egyformafajta ember, akkor nincs egyenterápia sem. A gyógyítás alapvetően egyenlő lett a szikével, azaz műtéttel, és a gyógyszerrel, dagasztva ezzel a gyógyszergyárak profitját. Csakhogy a krónikus betegek száma egyre nő, a gyógyszerfogyasztás drasztikus mértékben emelkedik évről évre, s egyre kevesebb betegséget tudunk véglegesen meggyógyítani. A kémiai szemlélettel csak tünetileg kezelünk, s nem "meggyógyítunk". Nagyon jó, hogy vannak csodálatos tüneti szereink és sok jó gyógyszerünk, hisz ez elengedhetetlen a holisztikus szemlélethez is. Mindig hangoztatom, hogy nem vagyok gyógyszerellenes, csak gyógyszerentartás-ellenes. Azzal sem voltunk tisztában az egyetemen, nem tanították, hogy az emberi test egy energetikai rendszer, s a betegség az energiarendszerben bekövetkező diszharmónia, energiahiány, illetve energiatúlsúly miatt lép fel. A kínai gyógyászat energetikai szemléletének, valamint a pszichés és a tudati állapot, valamint a testi, szomatikus elváltozások összefüggéseire pedig végképpen nem volt lehetőségünk rálátni az orvossá képzésünk során. Ha ezeknek az ismereteknek a birtokába jut egy gyógyító, akkor már csak egy lépés rájönni arra, mint ahogyan én is ezt tettem, hogy a folyamat megfordítható. Tehát a pszichés és tudati tényezők kezelésén át a testi problémák is megelőzhetőek.

- Milyen egyszerűen hangzik. De, ismerve a hazai egészségügyi szemléletet, valamint az emberek idegenkedését mindenféle alternatív módszertől, nem lehetett könnyű a gyakorlatban, orvosként megvalósítani a holisztikus gyógyítást.

- Amikor orvosként dolgoztam a hazai állami egészségügyben, éreztem, valamit mi orvosok nagyon nem tudunk, ha negatív EKG mellett mégis meghal a beteg, vagy halálos betegségből megmagyarázhatatlanul felépül valaki úgy, hogy az orvosnak ahhoz semmi köze nem volt. Úgy fogalmaztam, hogy a medicinában, hiába a természettudomány része, a kétszerkettő egyszer három, egyszer öt. Nemcsak emiatt tudtam biztosan, hogy meg kell teremtenem a saját látásmódomnak és hitvallásomnak megfelelő gyógyítást, s magánklinikát kell létrehoznom hozzá, hanem azért is, mert szeretem a tiszta helyzetet. Rettenetesen megalázónak éreztem a paraszolvenciát. Bíztam az erőmben és a tudásomban emberszerető, hittel bíró lévén. Mindig azt vallottam, hogy mindenki elsődlegesen a saját maga orvosa, ehhez az orvosnak szeretettel hozzá kell segítenie, a beteggel és lehetőleg a természettel egy hullámhosszra kerülvén ebben a duális világban. Ennek szellemében a Medic-Poliklinikán csaknem minden szakrendelésen minimum egy órát hagyunk arra, hogy alaposan megismerjük a hozzánk forduló embert - nem beteget -, a személyiségén, életén, kapcsolatain, problémáin, hitvallásán keresztül. A terápiának ugyanis egyénre szabottnak kell lennie. Ez csak akkor sikerül, ha az okokat kiderítjük. Mert, nem akarom ismételni magam, a gyógyítást a lelki, tudati szintről indítjuk el, de keressük a betegséget okozni tudó kémiai, fizikai mikrobeális (baktérium, vírus stb.) ágenseket. Hozzánk egyébként olyan emberek jönnek, akiket a hagyományos orvoslás eszközeivel nem sikerült meggyógyítani.

- S önnek sikerül a krónikus betegségekre is megoldást, mégpedig végleges megoldást adni?

- Számos eset bizonyítja, hogy igen. Érdemes beszélni arról is, hogyan vezetett az utam el a Voll-diagnosztikát is alkalmazó, a hagyományos és az alternatív gyógyászat ismereteit ötvöző, azokat ideális, az egyénre szabott összetételben használó gyógyításig. Miközben számos támadást kellett elviselnem az elején. De ez már a múlt. Először a magánklinikámon csak nyugati medicina folyt, körülbelül húsz szakorvos együttműködésével. Azután bekopogtatott az ajtón a reflexológia, a csontkovács stb. A "véletlenek" szerepe a szemléletem fejlődésében nagyon fontos volt, ma is az. A "véletlen" egy időtávlatból már korántsem az. A tanulásom koreográfiaszerűen folyt. A természetgyógyászat különböző területeivel ismerkedtem meg. A Voll-módszerrel - mely szintén bekopogtatott a poliklinika ajtaján - jött az "aha-élmény". Hát ezért kellett nekem német gimnáziumban németül érettségizni, amikor minden jóravaló orvos angolt tanult és beszélt. Az már nem volt véletlen, hogy Németországba mentem súlyos összegekért megtanulni az eredeti Voll-féle akupunktúrát és az ezzel együtt alkalmazott homeopátiát. Ez diagnosztikai és terápiás módszer is egyben. Orvosnak kell lenni ahhoz, hogy ezzel dolgozni tudjon valaki, s eredményesen használja. Az orvostudomány tehát az alkalmazásához, a gyógyításhoz nélkülözhetetlen. Szintén aha-élmény volt számomra, hogy szinte minden természetgyógyászati módszer valahol energetikai, a biofizikát hozza be a csak kémiai és morfológiai - alaki - szemléletű nyugati, oktatott, finanszírozott gyógyászatba. Hiszem és vallom, hogy mindig a beteg, annak kora, betegsége, betegségének súlyossága szabja meg a terápiát. Azt, hogy azonnali műtétre, antibiotikumra! - jól olvassák, mert műhiba ma bizonyos súlyos, életveszélyes gyulladásos betegségekben nem adni! -, egyéb kémiai gyógyszerekre, illetve krónikus esetben szelíd gyógymódra, homeopátiára van-e szükség.

- Immár ebben a gyógyító szemléletben eltelt tizennyolc év van ön mögött. Merre tart a folyamatos szakmai fejlődése?

- Én hiszem azt, hogy a tüneti kezelés és a tényleges meggyógyulás közötti különbséget egyre több orvos és beteg ismeri fel. Az egészségtudatosság is rohamos mértékben fejlődik, s egyre többen tudják már, hogy a panaszok pusztán tüneti kezelése helyett a végleges megoldás a betegségek valódi okának a feltárása és megszüntetése. Az ok pedig az esetek igen nagy százalékában lelki, genetikai, kémiai, valamint mikrobák okozta. A harmóniát valami felborította, ha megbetegszünk, ezt kell helyreállítani. Pusztán gyógyszerrel, avagy műtéttel ez nem megy véglegesen, csak tüneti szinten. Arról nem is beszélve, hogy a túlzott gyógyszerfogyasztás mellékhatásaival egyáltalán nem vagyunk tisztában. Arra is fel kell hívnunk a figyelmet, hogy saját egészségünkért mi maguk vagyunk elsődlegesen a felelősek. Alapvetően mi határozzuk meg, hogyan érezzük magunkat a bőrünkben. Mivel? A gondolkodásunkkal, az életmódunkkal, a táplálkozásunkkal. Például sokan nem ismerik még a víznek a tulajdonságait. A víz alapvető információhordozó. Testünk majd hetven százaléka víz. A lelkünkkel, a tudatunkkal, a gondolatainkkal alapvetően információt adunk a vízkészletünknek. A vízmolekulák, összekapcsolódva, mint a csipek működnek. Ide hatnak a homeopátiás szerek is, hiszen ezek nem kémiailag, hanem informatikailag, rezgésekkel hatnak, mint például a fizikoterápia, az ultrahang, a fényterápia stb. Nagyon nem mindegy, mit eszünk, iszunk, milyen levegőt szívunk be, és pozitívan vagy negatívan gondolkodunk, hogyan dolgozzuk fel a velünk és körülöttünk történő eseményeket, benyomásokat. S sokkal szélesebb körben kellene már tisztában lennünk azzal, hogy a természet részei vagyunk, nem lehet attól elszigetelve, művilágban élnünk, műtáplálékokat fogyasztanunk, s a természet törvényeivel ellentétesen léteznünk. Az általam, általunk alkalmazott szemlélettel nemcsak meggyógyítani lehet, de egészségesen tartani is. Számos gyógyult allergiás, köztük saját gyermekem is bizonyítja A tudatos életmódvezetéssel pedig mindenki saját maga orvosává válhat, melyhez mi, orvosok csak hozzásegítünk, mert "natura sanat, medicus curat!", vagyis "a természet gyógyít az orvos segít!"

A Voll-féle módszer
A Voll-féle számítógépes diagnosztika és terápia segítségével a góckutatás pontosítható. A módszer a német dr. Reinhold Vollról (1909-1989), kifejlesztőjéről kapta a nevét. Vizsgálni lehet általa a szervezet mikrobeális, tehát baktérium-, gomba-, vírusterheltségét, akár jelenkori, akár múltbéli fertőzöttségről, terheltségről van szó. A készülék kimutatja a sugár-, az elektroszmog-, a mágneses, a lézer-, a mikro- és ultrarövid hullámú, kémiai, valamint nehézfémsó-terheltséget is.

Ezek a szervezet energiarendszerében blokkokat okoznak, melyeket azután főként homeopátiával és különböző energetikai, biofizikai módszerekkel szanálni lehet. Természetesen nem nélkülözve a hagyományos nyugati gyógyító eljárásokat. E módszer birtokában már egyre kevesebb az olyan betegség, amelyekkel kényszerűen együtt kell élnünk. A holisztikus szemléletű gyógyítás kiváló eredményeket tud felmutatni allergia, asztma, szénanátha, ekcéma, gombás és autoimmun betegségek, krónikus gyulladások, emésztésrendszeri elváltozások, reumák, ízületi panaszok, szorongás, stressz, bőrbetegségek stb. gyógyításában.

Véleményvezér

Túl szemérmetlenül loptunk, lecsapott az OLAF

Túl szemérmetlenül loptunk, lecsapott az OLAF 

Felelőse vélhetően nem a milliárdos csalásnak.
Ukrajna felszólította Orbán Viktort, hogy fejezze be a békemisszónak nevezett trollkodását

Ukrajna felszólította Orbán Viktort, hogy fejezze be a békemisszónak nevezett trollkodását 

A magyar külpolitikát Moszkvában írják az ukránok szerint.
A Visegrádi Négyek közül Magyarország fogadta be a legkevesebb ukrán menekültet

A Visegrádi Négyek közül Magyarország fogadta be a legkevesebb ukrán menekültet 

A magyar humanitárius segítség az ukránoknak minimális.
Mikor van karácsony Orbán Viktor szerint?

Mikor van karácsony Orbán Viktor szerint? 

Az ortodox karácsony januárban van, a nyugati keresztény pedig decemberben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo