Az ipari méretekben űzött halászat rengeteg kárt okoz a tengerekben, mert a halászhálók nemcsak temérdek olyan élőlényt fognak be, amiket elvileg nem akarnánk megbolygatni, hanem azért is, mert a műanyag halászhálók eltűnnek, leszakadnak, leszállnak a tengerfenékre és akadályozzák mozgásukban a tengeri élőlényeket. Jelenleg 640 000 tonnányi halászháló hever a tengerekben. Az Arvin Goods divatcég azzal járul hozzá az óceánok megtisztításához, hogy az Econyl nevezetű anyagot használja fel boxeralsói gyártására. Az Econylt az óceánokból begyűjtött halászhálók, kidobott szőnyegek és különféle kelmék maradékainak újrafeldolgozásával állítják elő.
Kabátbélés bölényszőrből
Az amerikai United by Blue (UBB) nevű cég szintén fenntartható termelésre szakosodott, vagyis újrahasznosított anyagokat igyekszik minél többféle módon beépíteni a ruháiba. Náluk is büszkén hangoztatják, hogy minden egyes árucikkükkel 0,45 kilogramm szemetet vonnak ki a természetből. A cég újdonsága, hogy a téli kabát bélésének készítéséhez találtak egy olyan anyagot, ami egyébként a szeméttelepen végezné. Az USA-ban szép számmal élő bölények szőrét az állattenyésztők eddig egyszerűen eldobták. A cég azonban ezt szemelte ki kabátbélés-anyagnak. Mellényekbe is bedolgozzák.
A bivalyszőr erénye, hogy hipoallergén (vagyis viselőjén minimalizálja az esetleges allergén hatást), hőtároló tulajdonsággal bír és könnyű matéria. A cég kabátokat, zoknikat, kalapokat, kesztyűket és takarókat kínál, mindet természetes anyagokból. Az újfajta bélésű kabátot egyelőre csak két helyen árusítják Amerikában (New Yorkban és Philadelphiában), de ez egy trend újabb jele, s a divatipargan egyre több olyan természetes anyag fog megjelenni, melyek használatára eddig nem gondoltak a tervezők.