Hol éri meg bankszámlát nyitni kezdő vállalkozóként?

A frissen céget alapító vállalkozónak bárhogy ragyog is a szeme a tettrekészségtől, céges bankszámlára mindenképpen szüksége lesz. A BankRáció.hu kigyűjtötte azokat az ajánlatokat, melyekkel egy startupnak érdemes kezdenie.

Magyar Péter lenne jobb a gödörben lévő magyar gazdaságnak vagy Orbán Viktor?
Nem lesz baj abból, hogy a nyugdíjmegtakarításokat ingatlancélra is el lehet költeni?
Online Klasszis Klub élőben Felcsuti Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is!

2024. november 28. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Amennyiben a költségeket tekintjük elsődleges választási szempontnak - mondja a BankRáció.hu szakértője, akkor a GRÁNIT Bank Startup számlacsomagja az egyik legideálisabb választás, hiszen nem kell fizetni a számlanyitásért és a számlavezetésért, továbbá a havi első öt internetes átutalás esetében a bank felé nincs forgalmi díjfizetési kötelezettség (csak az állam felé fizetendő 0,3 százalékos pénzügyi tranzakciós illetéket kell megfizetni), a havi első öt átutalás után pedig tételenként 0,29 százalék, minimum 250 forint társul az illeték mellé. Az első évben nem kell fizetni a bankkártyáért (utána 8 ezer forintba kerül évente), a kártyával történő vásárlások után pedig szintén csak az illeték fizetendő, mely évente fix 800 forint. A számlacsomagot a maximum 1 éve bejegyzett kis- és középvállalatok számára nyitja meg a bank, a vállalkozás legfeljebb évi 1 milliárd forint nettó árbevételig maradhat ebben a csomagban.

Az OTP Bank Kisvállalkozói START számlacsomagja szintén előnyös választás lehet, főleg hogy most egy számlanyitási akció keretében 6 hónapig nem kell fizetni számlavezetési havidíjat. A számlacsomagot kevesebb, mint egy éve alapított mikro- és kisvállalkozások, illetve non-profit szervezetek két éven át kedvezményes havidíjért vehetik igénybe (2.922 forint helyett 395 forintért papír alapú kivonatküldéssel, és 2.994 forint helyett 547 forintért hitelesített elektronikus bankszámlakivonattal), és csak az illetéket kell megfizetni a havi első bankkártyás OTP ATM-nél történő készpénzfelvétel után (0,6 százalék), továbbá ugyanígy nem kell fizetni az illetéken (0,3 százalék, maximum 6 ezer forint) felül a havi első 2 darab, OTP Bankon kívüli, OTPdirekt szolgáltatásokon keresztül indított átutalásért sem (afelett ez a díj tételenként 0,16 százalék, minimum 289 forint). Az OTP bankon belül az első két évben egyáltalán nem kell fizetni az elektronikus átutalásokért. A számlacsomag havidíja tartalmazza az OTP MC Unembossed betéti bankkártya éves díját és az OTP Bank elektronikus csatornáinak havidíját is.

Kép:PP archív

Hasonlóan kedvező választás lehet a K&H Bank Start+ számlacsomagja, melyet nem csak induló vállalkozások igényelhetnek. Akik most számlanyitás előtt a K&H weboldaláról sorszámozott kedvezménykupont igényelnek, majd azt a számlanyitás során bemutatják, havi 445 forint helyett az év végéig csak félárat fizetnek. Ha ezt a számlacsomagot nem a kedvezményes csomagban venné igénybe a vállalkozás, évente akár 73.248 forinttal is többet fizethetne a bank számításai szerint. Ezeknek a kedvezményeknek része, hogy a hónap első 5 darab, elektronikusan, bankon kívülre indított átutalását, valamint a K&H ATM-ből történő havi első készpénzfelvételt csak az illeték terheli. A számlacsomag része, így nem kell külön havidíjat fizetni az SMS szolgáltatás, az internetbank, a telefonos ügyfélszolgálat és a Maestro üzleti bankkártya után sem.

A Budapest Bank FIX Üzletindító Csomagja már a nevében is mutatja, hogy kezdő vállalkozásoknak szól: a konstrukciót legfeljebb 1 év működési múlttal rendelkező kisvállalkozások igényelhetik és a csomag kedvezményei a csomag igénylésétől számított 24 hónapig érvényesek. A számlavezetési díj 199 forint (3.050 forint helyett), a bankon belüli internetes átutalásnál csak az illetéket kell megfizetni (0,12 százalék plusz 130 forint plusz illeték helyett), bankon kívülre pedig 0,05 százalék plusz 100 forint plusz illetéket (0,15 százalék plusz 130 forint plusz illeték helyett). Kedvezőbb a pénztári készpénz-befizetési díj is, továbbá havidíjmentes az internetbank (1.500 forint helyett) és éves kártyadíjtól mentes a bankkártya (3.800 forint helyett).

Megéri külföldre vinni a bankszámlát?
Milyen szempontokat vegyünk figyelembe, mit gondoljunk át, ha a kínálkozó külföldi üzleti lehetőségek vagy éppen a szűk belföldi kereslet, esetleg spórolás céljából külföldi bankszámla-nyitásban gondolkodunk? Összegyűjtöttünk pár hasznos gyakorlati tudnivalót néhány, a nemzetközi piacokon, ezen belül is a környező országokban aktív pénzintézet megkérdezésével.
Az FHB Bank Start Bankszámlája a K&H Bankhoz hasonlóan nem csak kezdők számára nyitható, de kezdőknek ideális. A számlanyitás és a számlavezetés díjmentes, de utóbbi kizárólag akkor, ha a számlanyitástól számított 6 havonta legalább 1 millió forintos terheléses forgalom jelenik meg a bankszámlán. Ennek hiányában a havi 1.490 forintos számlavezetésű Bázis számlacsomagra váltja a bankszámlát az FHB. Az elsőkét kibocsátott Maestro bankkártya első éves díját visszatéríti a bank, melyért a későbbi években 3 ezer forintot kér el. Egy internetes átutalás az illetéken felül 0,2 százalék, minimum 250 forintba kerül, de a közterheket egyetlen átutalásként is be lehet küldeni az adóhivatalba, hiszen a bank tagja az Elektronikus Fizetési és Elszámolási Rendszernek (EFER). Ennek átutalási díja az illetéken felül 0,2 százalék, minimum 600 forint.

Végezetül a MagNet Bank Üstökös nevű csomagja lehet még érdekes, melyet legfeljebb 6 hónapja alapított kezdő vállalkozásoknak nyit meg a hitelintézet, havi 299 forintos számlavezetési díjjal, havonta 5 alkalommal díjmentes internetes bankon kívüli átutalással (összesen legfeljebb 1 millió forintig), továbbá díjmentes bankkártyás vásárlással. Az internetes átutalás díja a havi 5 átutaláson felül bankon kívülre 0,45 százalék plusz 199 forint, a bankkártyáért pedig 425 forintos havidíj fizetendő.

Véleményvezér

Sok nagy okos már világháborút lát

Sok nagy okos már világháborút lát 

Az orosz ballisztikus rakéta bevetése egy teszt volt.
Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat

Súlyos higiéniai problémák miatt megbüntették a szekszárdi kórházat 

A büntetés mértéke nevetséges.
Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten

Bécsben olcsóbb lakni, mint Budapesten 

A jövedelemhez képest Bécsben a legolcsóbb a lakhatás egész Európában.
Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt

Obszcén szavakkal fideszes nyugdíjas kommandó fogadta Magyar Pétert a miskolci gyermekotthon előtt 

A nyugdíjas fizetések nagyon felizgultak Magyar Péter látogatása miatt.
Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben

Elképesztő állapotokat talált Magyar Péter egy gyermekvédelmi intézményben 

Az ellenzéki vezető szerint a Fidesz propagandistákat vet be, hogy az emberek ismerhessék meg a valóságot.
Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről

Lesújtó adat a magyarok életesélyeiről 

Az elmaradt reformok tragédiája.

Info & tech

Cégvezetés & irányítás

Piac & marketing


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo