Amerikába és Ázsiába is repülhetünk fapadossal

A fapados légitársaságok sikere után a tengerentúli forgalomban is megjelentek az olcsóbb versenytársak és hasonló sikerre számítanak: hosszabb távon minden második utas leszállított áron repülhet majd Amerikába vagy Ázsiába.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Negyedszázaddal ezelőtt a szakértők kétségbe vonták, hogy diszkont légitársaságok sikeresek lehetnek rövid- és közepes távolságokon.

A fapadosok azonban 2007-ben már az európai járatok 19 százalékát adták, ez 2016-ra 30 százalékra emelkedett és azóta is tovább nőtt. Ugyanebben az időszakban a hagyományos, nagy légitársaságok európai járatainak korábbi, 59 százalékos részesedése 53 százalékra csökkent.

Kép: Pixabay

Hasonló fejlődést várnak a transzkontinentális fapadosoktól, amelyekből egyre több jelenik meg a piacon. Párizsból például féltucatnyi fapados kínál 400 euró alatt menettérti jegyet New Yorkba, míg a Lufthansa és az IAG (a British Airways és az Iberia) leányvállalatot hoz létre erre az új piacra.

Soha nem repültek még ennyien egyszerre
Június 29-én 202 157 repülőgép volt a levegőben, jelentette a Flightradar24. Az egyre növekvő forgalom ellenére nem növekszik a légi balesetek száma.

A nagy légitársaságok általában „ráhordó“ járataikkal viszik utasaikat nagy repülőterekre, mint Frankfurt, vagy London-Heathrow és ott szállítják át a tengerentúlra induló óriás gépekbe.

A fapadosok közvetlen járatokat szerveznek, kisebb repülőterekről, ahol alacsonyabbak a költségeik és kisebb gépekkel.

Az Airbus A321LRolcsóbb és gazdaságosabban repül, mint a nagyok, amelyek kihasználtsága igencsak változó.

Németországban Berlin mellett Hamburg és Stuttgart kerül előtérbe tengerentúli közvetlen járatok szempontjából. A szakértők szerint az európai repülés csak ezzel a nyitással tudja felvenni a növekvő versenyt az Öböl-béli és ázsiai vetélytársakkal.

(Forrás: Die Welt)

Bemutatjuk a Piac & Profit Online Akadémia kurzusvezetőit!
Új szolgáltatással jelentkezik a Piac & Profit a hazai kkv-döntéshozók üzleti tudásának gyarapítása érdekében. Piac & Profit Online Akadémiát indítottunk a Piac & Profit Konferenciák legsikeresebb, legjobb előadói kurzusvezetői közreműködésével. Az online képzések egyre népszerűbbek, sokak számára elérhetőbbek. A konferenciákon felhalmozott tudásokat ajánljuk a kkv-döntéshozóknak és az adott szakma jövőjét előre megismerni akaróknak.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo