Magyarországon az EU-s program keretében a távmunka általános népszerűsítése mellett, konkrét projektek is segítik a távmunkás foglalkoztatás terjedését, amitől a vidéki települések foglalkoztatási viszonyainak átalakulását és a hátrányos helyzetű régiók felzárkóztatását várják.
A távmunka megítélése rengeteget változott az utóbbi években; az új technológiák megjelenésének köszönhetően a korábbi negatív érveket - mint a megbízhatatlanság vagy a nehézkes kontroll - a pozitív tapasztalat felülírja, és ez munkaadói és munkavállalói oldalon is okoz elmozdulást - mondja Papp László Dávid, hazánk legnagyobb távmunka-alapú szolgáltató központjának, a Comforce Zrt-nek vezérigazgatója.
A távmunka elterjedése számos európai országban megfigyelhető, aminek oka, hogy a munkáltatók egyre jobban felismerik azokat az egyértelmű - főként gazdasági - előnyöket, amelyeket a távmunka alkalmazásával nyerhetnek. A távmunka régiós szinten különösen Csehországban népszerű, ahol a dolgozók mintegy 9 százaléka teljes egészében távmunkából tartja el magát és a részben távmunkában dolgozók aránya is 15,2 százalék.
Bár Magyarországon ez az arány sokkal alacsonyabb (0,5 százalék, illetve 2,8 százalék) a magyar cégek körében is egyértelműen nő az igény a rugalmas formában foglalkoztatott munkavállalók iránt. A nemzetközi összehasonlításban Magyarországon rendkívül alacsony atipikus fogalkoztatási formák elterjedése az alacsony foglalkoztatottság növelésének egyik eszköze lehet.
„Távmunkával különösen a munkahellyel és munkaerővel kapcsolatos kiadások csökkenthetőek, miközben a dolgozók motiváltsága javul, produktivitásuk nő, így a működés hatékonysága, a cég versenyképessége nagyságrendekkel javítható" - Dr. Forgács Tamás, a Magyar Távmunka Szövetség elnöke. Ráadásul az adott vállalat által generált gazdasági előnyök mellett a távmunkás foglalkoztatás komplexebb hatásokkal is jár a környezet és az egyén szintjén egyaránt: új munkakultúrát eredményez, mérsékelheti a munkanélküliséget, javítja az esélyegyenlőséget, és a végeredmény a boldogabb, elkötelezettebb, önmotivált munkatárs. (Bár van olyan felmérés, amely szerint a távmunkát végzők nagy része sokkal kevésbé hatékonyan dolgozik, például a háztartási munkák vagy éppen a tévé terelik el a figyelmüket. Egyharmaduk pedig egyszerűen fel sem öltözik reggelente.) A hátrányos körzetekben, településeken javulhat a foglalkoztatottság és a hátrányos helyzetűek több foglalkoztatási lehetőséghez juthatnak, amit elkötelezettségükkel, lelkesedésükkel meg is hálálnak.