Sokba kerülhet, ha a Brexit után is ott akar maradni

A brit kormány jelentős illetéket fizettetne  a Brexit után az országban maradni kívánó uniós polgárokkal, de lehetséges, hogy az EU átvállalja ezeket a költségeket.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A kiszivárgott hírek szerint a britek on-line kérelem benyújtását kívánják előírni azoknak az uniós állampolgároknak, akik Nagybritanniának az EU-ból való kiválása után is ott kívánnak tartósan maradni.

A kérelem benyújtása fejenként 75 fontba kerülne, így egy öttagú családnak például 360 fontot, kereken 130.000 Ft.-ot kellene fizetni, ami alacsony keresetű embereknél jelentős megterhelés. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke értesülések szerint hajlik arra, hogy - amennyiben nem sikerül Londont az illeték mérséklésére bírni - uniós forrásokból fizessék ezeket az illetékeket.

Kép:Fotolia

A rendelkezést a brit kormány várhatóan a közeli jövőben bejelenti. A bevándorlási hatóságok már felvettek további 700 tisztviselőt, akik elbírálják majd a kérelmeket és áprilisig további 500-at vesznek fel, bár feltehetően ez a létszám is kevésnek bizonyul majd. Nagy-Britanniában jelenleg kereken 3 millió uniós állampolgár él, de nem tudni, hányan kívánnak majd a Brexit után maradni.

Fejenként 2300 fontba is kerülhet a skótoknak a Brexit
A skót kormány szerint milliárdokba kerülne a skót gazdaságnak a kemény Brexit, vagyis az, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül lépne ki az Európai Unióból. A számítások szerint ez a forgatókönyv fejenként 2300 fontba kerülne minden skótnak.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a közép-kelet-európai országok azt igénylik: a tervezett brit rendszabály intézkedései mindazokra a polgáraikra is vonatkozzanak, akik az átmeneti időszak lejártáig, tehát várhatóan 2020 december 31.-ig érkeznek az országba.

A letelepedési kérelmek elbírálásánál figyelembe veszik majd, hogy a kérelmező jogkövető magatartást tanúsított-e. Azoknak, akik már megkapták az engedélyt az állandó letelepülésre, ugyancsak regisztrálniuk kell majd magukat, de nekik nem kell illetéket fizetniük.

(Forrás: Guardian)

Véleményvezér

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten

Aláírásgyűjtő ellenzéki aktivitákat támadtak meg Budapesten 

Tettlegesséig fajult a választási kampány a fővárosban.
Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba

Magyarországon a legnagyobb az állami beavatkozás mértéke a gazdaságba 

A nagy újraelosztási ráta ellenére alig jut az egészségügyre.
Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság

Argentínában kidobták a korrupt politikai elitet és kilőtt a gazdaság 

Négy hónap alatt tűnt el a költségvetési hiány.
Újra lőnek az ukrán tüzérek

Újra lőnek az ukrán tüzérek 

Nagy hatótávolságú rakétákat is kapnak az ukránok.
Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján

Szégyenteljes helyre került Magyarország a jogállamisági index alapján 

A magyar jogásztársadalom levizsgázott.
Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában

Schmitt Pál szelleme kísért Norvégiában 

A makulátlanság egy elengedhetetlen szempont Norvégiában.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo