Elképesztően elhúzott Kína a mesterséges intelligencia piacán

Kína először 2013-ban előzte meg az Egyesült Államokat mesterséges intelligencia előállításában. Azóta minden évben óriási növekedés tapasztalható a kiadott mesterségesintelligencia-szabadalmak számában. Az adatok a Biztonsági és Feltörekvő Technológiai Központ (CSET) információi alapján készültek, amelyek a Stanford Egyetem 2024-es AI-index jelentéséből származnak.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kína előnye az elmúlt 10 évben állandóan csak nőtt. 2022-ben Kína több szabadalmat kapott, mint minden más ország együttvéve. Ez arra utal, hogy az ország nagyon aktívan kutatja a mesterséges intelligencia területét, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy Kína áll képességek tekintetében az élen.

Főbb tények az AI-szabadalmakról

A CSET szerint az AI-szabadalmak matematikai összefüggésekre és algoritmusokra vonatkoznak, amelyek a szabadalmi jog szerint elvont gondolatoknak minősülnek. Különböző jelentésűek is lehetnek, attól függően, hogy hol vannak benyújtva.

Az Egyesült Államokban a mesterséges intelligencia szabadalmaztatása olyan nagy cégeknél összpontosul, mint az IBM, a Microsoft és a Google. A mesterséges intelligencia szabadalmaztatása Kínában viszont jobban megoszlik a kormányzati szervek, egyetemek és technológiai cégek (pl. Tencent) között.

A kínai szabadalmak jellemzően a számítógépes látáshoz kapcsolódnak, az AI azon területéhez, amely lehetővé teszi a számítógépek és rendszerek számára a vizuális adatok értelmezését. Mindeközben Amerika erőfeszítései egyenletesebben oszlanak meg a különböző kutatási területek között.

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo