Dollármilliomosok tízmilliói

2016-ban 16,5 millióra emelkedett a (dollár) milliomosok száma a világban, míg teljes vagyonuk 8,2 százalékkal, 63 500 milliárd dollárra nőtt. Napjaink legtöbb milliomosa az Egyesült Államokban él (4,8 millió), utánuk Japán gazdagjai következnek (2,89 millió). Németországnak 1,28 millió, Kínának 1,13 millió milliomosa van.

Kíváncsi rá, hogyan befolyásolják a világpolitikai viharok az Ön pénztárcáját?
Csatlakozzon azokhoz, akik nemcsak figyelik,
hanem értik is, mi történik a világban - és a tőkepiacokon!

Klasszis Befektetői Klub

2025. május 27. 17:00, Budapest

Részletek és jelentkezés

A felmérés eredményeit a Capgemini globális vállalati tanácsadó cég hozta nyilvánosságra azzal, hogy napjaink legtöbb milliomosa az Egyesült Államokban él (4,8 millióan), utánuk Japán gazdagjai következnek (2,89 millió). Németországnak 1,28 millió, Kínának 1,13 millió milliomosa van. Érdekes, hogy a kis Svájc 364 ezer milliomosával e tekintetben sok, nála lényegesen nagyobb országot is megelőz, és a 7. helyen áll ebben a „rangsorban”.

Dollármilliárdok
Kép: Pixabay

Egyébként a szaknyelv a HNWI (High Net Worth Individual) meghatározást használja azokra, akiknek felhasználható vagyona (amibe nem számít be a maga által lakott ingatlan, műgyűjtemény, oldtimer autók és hasonlók) egymillió dollár felett van. Jóval ritkábbak ennél a UHNWI (Ultra High Net Worth Individuals) sorai, ahol 30 millió az alsó határ. Ebbe a kategóriába az elmúlt évben 157 200-an tartoztak a világon.

Az észak-amerikai, az európai és az Ázsia–csendes-óceáni régiókban egyaránt 7,5 százalékos volt a milliomosok számának növekedése, ugyanakkor az utóbbi régióban valamelyest lassult az előző évek igen gyors növekedése. Ezúttal is nőtt a milliomosok száma Oroszországban és Brazíliában is. A vagyonok gyarapodásának fontos tényezője volt a részvénypiacok fejlődése, mivel az érintettek beruházásaik 31 százalékát a felmérés szerint részvényekben tartják.

Szuperluxus: így repülnek a dollármilliárdosok
Luxusautót vásárolni ma már nem kunszt, bármelyik valóságshow-sztár vagy celeb megteheti. A gazdagság igazi státuszszimbólumává a magánrepülőgépek váltak.
Az utóbbi tényezőt erősíti meg az Allianz 50 országban végzett vizsgálata a magánháztartások jövedelmének alakulásáról: gyarapodásuk mögött 70 százalékban a részvényárfolyamok növekedése áll. Egyébként valamelyest csökkennek a jövedelmi aránytalanságok a világban, tűnik ki az Allianz adataiból. A világ lakosságának 10 százaléka birtokolja a pénzvagyon 79 százalékát, míg 2000-ben ez az arány még 91 százalék volt.

(Neue Zürcher Zeitung)

Véleményvezér

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét”

Magyar Péter nyilvánosságra hozta a Fidesz „őszödi beszédét” 

A Fidesz eddigi állításával ellentétben nem békepárti.
A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért

A magyar vállalkozók az ötödik legmagasabb árat fizetik Európában az áramért 

Az európai átlagár felett kapják az áramot a magyar vállalkozók.
A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat

A közeli fővárosokban sorra építik a metróvonalakat 

Budapesten is elkelne még néhány metró.
A lengyeleknek sikerült a repülőrajt

A lengyeleknek sikerült a repülőrajt 

A nyomában sem vagyunk a lengyeleknek.
Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből

Hadházy Ákos nem vette a szívére, hogy kitiltották a Parlamentből 

Amikor kitiltanak a munkahelyedről, kicsit vicces.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo