Virtuális pénzek cikkek
Bitcoin: a jövő befektetése, vagy a jövő bukása?
Az emberek nagy többsége azt sem tudja, hogy létezik, de aki már hallott róla, annak sem nagyon van fogalma, milyen elvek alapján működik a rendszer. Ennek ellenére sokan esküsznek rá, hogy ilyen jó befektetést rég nem láttak, s persze már a csalók is megjelentek. Mi is az a kriptovaluta?
Tudta, hogy szó szerint pénzt termelhet a gépe? Csak éppen másnak...
Október végén egy új digitális fizetőeszköz indult. A Zcash egyelőre épp olyan jövedelmező, mint a már elterjedtebb Bitcoin volt az induláskor, ezért a kiberbűnözők is rácsaptak a lehetőségre. Lehet, hogy az Ön gépén is bányásszák?
Percekre vagyunk a készpénz nélküli világtól
Észvesztő sebességgel változik a tranzakciós ökoszisztéma, sorra indulnak az alternatív virtuális fizetési platformok, bár a használatuk még nem elterjedt. Egyre többen beszállnak a bankbizniszbe és a kölcsönszerzésbe, vagy épp fizetőeszközt kreálnak.
Már a zsarolók is Bitcoinban kérik a pénzt
Hackerek világszerte több millió magán és céges komputert, valamint weboldalt törtek fel, és egyre gyakrabban azt követelik áldozataiktól, hogy virtuális valutával, Bitcoinnal fizessenek nekik a birtokukba került adatok visszaszolgáltatásáért - írta vasárnap számában a The New York Times.
A boltoknak is megéri az e-pénz
Több mint ezer, a NAV működési engedélyével rendelkező pénztárgépbe kerül be az elektronikus pénz elfogadásának lehetősége, ami jelentős lépés a készpénzmentes világ felé. Hamarosan trafikokban és közértekben is fizethetünk e-pénzzel, ami a kiskereskedőknek is költségcsökkentést jelent – közölte a Barion.
Kinek kell itt bankfiók?
Ahogy terjednek az okostelefonok és a szélessávú internet, a bankfiók nélküli pénzügyi szolgáltatók egyre népszerűbbek lesznek. Leáldozóban a hagyományos bankolás?
A virtuális pénz után is kell adózni
Vagyontárgy lett a bitcoin, az amerikai adóhatóság szerint ugyanis a virtuális devizák alkalmasak javak és szolgáltatások ellenértékének a kiegyenlítésére, és szolgálhatnak értékőrző befektetési eszközként is, és így adókötelesek.
Megoldást vagy veszélyt jelentenek a virtuális pénzek?
A Világbank szervezésében nemrégiben megrendezett jogi kerekasztalon a központi bankoktól a pénzügyi ellenőrző szervezetekig több befolyásos intézmény képviseltette magát, azonban a digitális valutákról tartott előadások színvonala messze elmaradt a kifejezetten forró téma kapcsán elvárható szakmai igényesség mértékétől. Azért azonban mindenképpen elismerés illeti meg a résztvevőket, hogy elhamarkodott döntések helyett egyelőre felvállalják, hogy passzívan csodálják a virtuális valuták – és különösen a Bitcoin – területén mutatkozó intenzív fejlődést, elismerve az értékes pénzügyi innovációt. A konferencia főbb megállapításairól a Bits of Proof Zrt. szakemberei foglalták össze.