Utazási költségtérítési kötelezettség cikkek
Mégse nő a munkavállalónak fizetendő kilóméterpénz
A munkába járás költségtérítésének növelésével akarta növelni a munkavállalói mobilitást a kormányzat a tavaly év végén elfogadott adótörvények szerint. A magasabb összeg azonban összesen csak két hétig járt.
SZJA 2016 - így adózunk jövőre
A jövő évi adóváltozások közül számos - jelentős részben eljárásrendi változás - a személyi jövedelemadót érinti. Egyszerűbb lesz a bevallás, alacsonyabb az adókulcs. A PwC szakértői összeszedték a legfontosabb tudnivalókat.
Változott az utazási költségtérítés – tisztázzuk az új szabályokat
2015. augusztus 1-től változott a munkába járás térítésének szabályozása, ezzel kapcsolatban azonban sok kérdés merült fel a munkáltatókban. Fata László cafeteriaszakértő segítségével összefoglaltuk a legfontosabb tudnivalókat.
Többeknek térítheti az utazást a munkáltató
Kibővült az adómentes munkába járás költségtérítésének lehetősége: óvodás vagy bölcsődés gyermeket nevelő szülőnek közigazgatási határon belül is adható adómentesen munkába járás címén költségtérítés.
Mikor fizet benzinpénzt a munkáltató?
Habár a legtöbben a helyi bérletre kérnek költségtérítést a munkáltatójuktól, bizonyos esetekben a cég az autóba pattanó munkavállalók költségeit is megtéríti. Ki jogosult erre és mikor? Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat.
Újabb sarc a vállalkozásoknak?
Az általános utazási költségtérítési kötelezettség bevezetése ellen tiltakozik csütörtöki közös közleményében a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ). A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) szerint ugyanakkor az új előírások a korábbiaknál jóval pontosabban rögzítik a költségtérítésben részesíthetők körét.