Tulajdonvédelem cikkek
Mitől véd a riasztó?
A különböző, ránk leselkedő veszélyek közül manapság talán épp a fizikai jellegűekről esik a legkevesebb szó. Pedig védelemre szükség van, és ha valóban biztonságban szeretnénk lenni, nem elég ezt kipipálandó feladatként „letudni”. A Piac&Profit KKV-Akadémiáján megtudhattuk, milyen elvekkel kell felépülnie egy ténylegesen működő biztonsági rendszernek.
Rizikós a biztosításon spórolni
Két év alatt mintegy 20 százalékkal csökkent a biztosítás díja egy átlagos kkv számára. Ennek ellenére a hazai vállalkozások még mindig alulbiztosítottak, részint a tudatosság hiánya, részint a pénzügyi vonzatok miatt.
Szellemi tulajdonjog: komolyabb a védelem
A július 1-jén hatályba lépett új Büntető törvénykönyv szellemi tulajdonjog terén bevezetett változtatásai mind a szerzői jog, mind iparvédelmi jog területén komoly változásokat jelentenek.
Kétmillió hektár termőföld volt a tét
Háromszázötvenezren kérték a június 1-jei határidőig a közös földtulajdon megszüntetését, a részarány földkiadás során keletkezett osztatlan közös földtulajdon megszüntetésének költségeit az állam viseli, erre 3 milliárd forint jut. Az adatok feldolgozása és a kérelmek ellenőrzése után kezdődhet meg a földrészletek felosztása a tulajdonosok között.
Osztatlan földtulajdonok - Még egyszerűsített eljárásban megoszthatók!
Június 1-jén jár le annak a lehetőségnek a határideje, amely alkalmat biztosít az úgynevezett részarány-földkiadás során keletkezett osztatlan közös földtulajdonok külön szabályok szerint történő kimérésére. Ráadásul az eljárás egyszerűsített is, mely komoly adminisztratív terheket vehet le az érintettek válláról - emlékeztet közleményében a Magyar Agrárkamara.
Mit ér az állami felügyelet?
A kormány hiába helyezi állami felügyelet alá a MAL Zrt.-t, a tulajdonviszonyokon csak kivételes helyzetben változtathat. Kártérítést viszont követelhet a cégtől, amire szükség is lehet, hiszen elképzelhető, hogy nem tudunk uniós támogatást kérni a katasztrófa kárainak helyrehozatalához.
Hazánk egy szinten van Belorussziával és Vietnámmal
Az IIPA, a Nemzetközi Szellemi Tulajdonvédelmi Szövetség független szervezetként minden évben helyzetjelentést küld az Egyesült Államok Kereskedelmi Minisztériumának, mely egyben ajánlásokat is tartalmaz. Az általuk vázolt kép közép- és hosszútávon befolyásolja az egyes országok részvételét a szellemi tulajdonvédelmet igénylő iparágakban - például a szabadalmak, védjegyek egyre több iparágban válnak alapvetővé -, nem is beszélve a film- zene- szoftver- és média-iparról. Magyarország évek óta, javulás nélkül a "Megfigyeltek Listáján" található, és a 2009. február 17-én közzétett idei "SPECIAL 301" jelentés tanúsága szerint 2009-ben sem lesz ez másként.