Ipari termelés cikkek
A német ipar elkezdte a kilábalást a válságból
Novemberben nőtt a német ipari termelés.
Már 2024-et várja a magyar ipar
A várakozásokat alulmúlva 0,5 százalékkal nőtt az ipari termelés novemberben.
Hajszállal nőtt az ipari termelés
2022 novemberében az ipari termelés volumene 0,5 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit.
Csökkenőben a magyar ipari termelés
Szeptemberéhez képest 3,5 százalékkal.
Elkezdik felpörgetni az ipari vállalkozásokat Kínában
Programot indít Kína termelőipara teljesítményének növelésére és stabilitásának a garantálására.
Szépen nőtt az euróövezet ipari termelése a szankciók ellenére
Szeptemberben a vártnál kedvezőbben alakult az ipari termelés az euróövezetben.
Történelmi rekordokat dönt a magyar ipar
Az ipar teljesen maga mögött hagyta a világjárvány negatív hatásait.
Több mint 10 százalékkal erősödött a magyar ipar
11,3 százalékkal nőtt az ipari termelés.
Meredeken emelkedtek az energiaárak
Szeptemberben az ipari termelői árak átlagosan 42,7 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest.
Pozitív irányba mozdult az euróövezet
Augusztusban a vártnál kedvezőbben alakult az ipari termelés az euróövezetben.
Nem szép eredmény jött az euróövezet iparától
Júliusban várakozáson alul teljesített az euróövezeti termelőipar.
Rekordon a magyar ipari termelés
A chiphiány enyhülése is érezhető lassan az ipari termelésben.
Szépen teljesített a magyar ipar júliusban
4,0 százalékkal nőtt az ipari termelés a nyár közepén.
Jól megy a japánoknak
Minden szám jobb lett annál, amit vártak.
Felemás számok jöttek Lengyelországból
Lengyelországban lassult az ipari termelés növekedése és a termelői árak éves emelkedése júliusban.
Nem igazolják a friss számok a kormány állítását, miszerint a szankciók miatt válság lenne
Júniusban a várakozásokat lényegesen meghaladó mértékben nőtt az euróövezet ipari termelése az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat jelentése alapján.
Feltámadt a magyar autógyártás
Az autógyárak termelése 2020 októberében már meghaladta a járvány előtti szintet.
Pozitív meglepetés a magyar ipari termelés alakulása
Az ipari termelés éves növekedése a második negyedévben kissé lassult az első negyedévi bővülés után, míg gyakorlatilag stagnált az előző negyedévhez képest.
Az euróövezet megúszhatja a recessziót
A vártnál nagyobb mértékben nőtt az ipari termelés májusban az euróövezetben éves és havi szinten.
Hónapok óta szenved a járműipar
Mindeközben 3,1 százalékkal nőtt az ipari termelés áprilisban.
Magyarországon is lassult az ipari termelés növekedése
Az infláció mindenütt a világon visszaveti a gazdasági növekedést. A szakemberek ilyenkor csak abban tudnak reménykedni, hogy nem lesz recesszió, vagyis nem csap át csökkenésbe a gazdaság teljesítménye.
Januárban csökkent az ipari termelés az euróövezetben éves szinten
A vártnál nagyobb mértékben csökkent az ipari termelés januárban az euróövezetben éves szinten.
Valamelyest lassult a magyar ipar
Előző hónaphoz képest csökkent a termelés.
Belehúzott a hazai ipar
Májusban az ipari termelés volumene 39,1 százalékkal meghaladta az előző év májusának alacsony bázisszintjét, amely a koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedésekkel volt összefüggésben - közölte a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hogy teljesített a magyar ipar? Itt vannak a számok
Tavaly novemberben 3,5 százalékkal nőtt az ipari termelés az egy évvel korábbihoz mérve, a munkanaphatástól megtisztítva 1,6 százalékkal emelkedett a termelés.
Nagyító alatt a magyar válságok: melyik kormány alatt ütöttek a legnagyobbat?
A gazdasági válságoknak hagyományosan megvan a saját forgatókönyvük a kilábalásra, a potenciális megoldásokra. Legutóbb a Lehmann Brothers csődje után kialakult válság sodorta nehéz helyzetbe Magyarországot és a gazdaságot. Most a koronavírus-járvány. A két válság azonban a recesszió tényén túl nem sokban hasonlít egymáshoz - derül ki elemzésünkből.
Nem tud lábra állni a magyar járműgyártás
Egyértelműen a járműgyártás fogja vissza az ipari termelést, igaz emellett néhány kisebb jelentőségű ágazat, mint például a bányászat is gyengén teljesített. Bár az autógyártásban a keresleti oldalon javulás tapasztalható, várhatóan idén összességében visszaesés lesz majd.
Júliusban sem remekelt az iparunk
Júliusban az ipari termelés volumene 8,1 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A visszaesés mértéke 28,8 százalékponttal kisebb volt az áprilisi mélyponthoz képest - jelentette pénteken első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Ez vár ránk a jövő héten - fontos nap lesz a kedd a befektetőknek
Munkaerőpiaci, kereseti és más adatok is megjelennek a következő héten, de a legnagyobb figyelmet a jegybank áprilisi kamatmeghatározó ülése kaphatja.
Szendereg a robogás a magyar iparban
Szeptemberben a korrigált adatok szerint alig több mint 2 százalékos növekedést ért el a magyar ipar. Az exportértékesítés hónapok óta lassul, az éves növekedés pedig 3 százalék körül lehet. Az eleve hektikus számokat produkáló magyar ipar csak lassan növekszik, elsősorban az exporteladások lanyhulása miatt. Szeptemberben 0,6 százalékos visszaesést könyvelhetett el a szektor, igaz, a munkanaphatással tisztított adatok 2,2 százalékos bővülést mutatnak.
A tavalyihoz hasonló ütemben fog bővülni a gazdaság
A magyar gazdaság idén várhatóan a 2017. évihez hasonló, 4% közeli ütemben bővül. Ez érdemben meghaladja az EU 2,5% alatti átlagát, de a régióban a közepesek közé tartozik. A beruházások tavalyi 20%-os növekedése idén kb. a felére lassul, a fogyasztás 4% feletti emelkedése 2018-ban lényegében fennmarad. Az export bővülésének üteme viszont közeledik az importéhoz. Emelkednek a beérkező EU-transzferek. Az infláció kissé gyorsul.
Ipar: sikersztori magyar csavarokkal
A magyar ipar – ezen belül is főként a feldolgozóipar – a rendszerváltás utáni gazdasági átalakulás első évtizedének egyik sikertörténete. Azonban a második évtizedre elfogyott a lendület.
Ezekre az adatokra leszünk kíváncsiak a jövő héten
Nem lesz zsúfolt a makronaptárunk a következő héten, a statisztikai hivatal az áprilisi ipari termelés második becslését, valamint építőipari statisztikát közöl.
Magyar sajátosság az egyoldalú fejlődés
A válság óta csak a járműipar volt képes kiemelkedő bővülésre a magyar iparban, de a további növekedés minden területen korlátokba ütközhet. Az emelkedő béreket gépesítéssel, a munkaerő mobilitásának javításával kellene ellensúlyozni– így összegezhető Bod Péter Ákos közgazdász professzor előadása, amelyet az Erste Bank budapesti járműipari fórumán tartott.
Egész évben kitarthat a lendület
Az év hátralévő részében is folytatódhat az ipari termelés bővülése, állapították meg az MTI-nek nyilatkozó makrogazdasági elemzők a KSH ipari termelésről pénteken kiadott, felfelé korrigált második becslését kommentálva.
Veszteségessé válna számos iparág, ha megfizetnék a környezetszennyezést
Az ENSZ és a Trucost gazdasági elemzést készített arról, a nagy szennyező iparágak profitrátája hogyan sérülne, ha fizetniük kellene a tevékenységük által okozott környezeti károkért, vagyis az externáliákért. A légszennyezés beárazása az emissziókvótákkal ezt az ellentételezést szolgálja, de sok más módja is van még a környezetszennyezésnek, amit ingyen űzhetnek.
Hiába látszik növekedőnek, valójában gyenge az ipar
Hiába néz ki úgy első ránézésre, hogy erősen kezdte 2017-et az ipar, a trendvonal a tavalyihoz hasonló, gyenge évet vetít előre. Nem jó jel, hogy a német ipar is zuhant a havi összesítésben.
Beindulhat az érdemi növekedés
A GKI idén továbbra is szerény, 2 százalékos gazdasági növekedést vár. A belső és külső egyensúly számszerűen nagyon kedvező, az infláció szinte megszűnt, bár szeptemberben lassan élénkülni kezdett. Főként az EU-támogatások újraindulása következtében az idei jelentős beruházási visszaesést jövőre érdemi növekedés váltja fel, miközben az idén nagyon gyorsan növekvő fogyasztás alig lassul. A GKI 2017-ben 2,7 százalékos GDP-bővülésre számít. Októberben az IMF 2 százalékra csökkentette idei, s 2,5 százalékon hagyta a 2017. évi magyar növekedési prognózisát.
Három plusz munkanap meghúzta az augusztust
Az év hátralévő részében az ipari termelés további erősödésére számítanak az elemzők a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által pénteken közzétett legfrissebb ipari termelési adat alapján. Igaz, a három plusz augusztusi munkanap is nagyot lendített az adaton.
Öregurasan gyorsulunk
A magyar gazdaság idei növekedése a tavalyihoz és a régió más országaihoz képest is lassú, bár a második félévben némi gyorsulás valószínű. A belső és külső egyensúly számszerűen nagyon kedvező, az infláció szinte megszűnt. A második félévben azonban az államháztartási hiány – részben az élénkítéssel összefüggésben - némileg magasabb, a külső aktívum pedig a mérséklődő cserearány-javulás miatt kisebb lehet az első félévinél, miközben lassan megkezdődik az áremelkedés – olvasható a GKI legfrissebb előrejelzésében.
Még egy gyárat épít Kecskeméten a Mercedes
Első-és hátsókerék meghajtású személygépkocsik, valamint alternatív meghajtású modellek gyártására is alkalmas lesz az ipar 4.0 szellemében épülő gyár. A Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. 2500 új munkahelyet teremt a telephelyen, és továbbiakat a beszállítói oldalon, valamint a németországi gyárakban.
A költekezés tartja a víz felett Magyarországot
Elemzők szerint a pozitív meglepetést hozó áprilisi ipari termelési növekedés lendületet adhat a GDP bővülésének, amely az idén 2 százalék felett lehet. A gazdaságot most a szolgáltatások növekedése húzza, amelyet a háztartások fogyasztásának látványos bővülése támogat.
Ezért bicsaklott meg a pannon puma
Az első negyedévben a bruttó hazai termék (GDP) 0,9 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A visszaesést részben az építőipar gyengélkedése okozta, de az igazán rossz hír az ipari termelés bezuhanása.
Végéhez közeledik a magyar népmese?
A tavalyi 7,5 százalékról 3-5 százalék körülire lassulhat az ipari termelés növekedési üteme az idén elemzők szerint, amely most meglepően rossz adatokat produkált – bár lehet, hogy csak átmeneti a megtorpanás.
Gyenge kezdés után erős visszaesés?
Az év eleji növekedési adatok a magyar gazdaság lassulását jelzik. Az elmúlt hónapokban a nemzetközi előrejelző intézmények jellemzően tovább csökkentették a magyar gazdasági dinamikára vonatkozó prognózisaikat, s kissé romlottak a gazdasági várakozások is. A GKI GDP-előrejelzése változatlan, a 2014. évi 3,7% és a tavalyi 2,9% után 2016-ban csak 2,3% körüli bővülés valószínű, mindenekelőtt a beruházások csökkenése miatt.
Csak átmeneti megingás
Átmeneti lehet az ipari termelés januári megtorpanása a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) hétfőn közzétett adatait kommentáló elemzők szerint. A KSH első becslése szerint januárban az ipari termelés volumene 0,2 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, a munkanaphatástól megtisztított index 2,2 százalékos növekedést mutatott.
Ha csak az iparon múlna...
Nem tört meg a növekedési trend, és nem okozott meglepetést az ipari termelés 2015. novemberi 9,5 százalékos növekedése az elemzők szerint. A gond az, hogy ez a gazdaság többi részén nem látszik.
Nagyot nőtt a magyar ipar
Az ipari termelés több mint 7 százalékkal bővülhetett tavaly elemzők szerint és a felfutás várhatóan az idén sem áll meg – hacsak a kínai problémákat nem fogja megérezni a magyar járműgyártás.