Acél cikkek
Hiány van acélból és chipből
Lendületes bővülést mutat decemberben a Beszerzési Menedzser Index (BMI).
Zuhanórepülésben az orosz acélipar
A nemzetközi acélipari szövetség, a World Steel Association (WSA) szerint idén az acél iránti globális kereslet szerényen, 0,4 százalékkal 1,84 milliárd tonnára nő a tavalyi 1,834 milliárd tonnáról.
Még több acél ömlik a világba, mint korábban
Nőtt a világ acéltermelése júliusban és az idei első hét hónapban az egy évvel korábbihoz képest a nemzetközi acélipari szövetség, a World Steel Association szerint.
Acélmamut született Kínában
Kína két legnagyobb acélgyártójának egyesülésével a világ harmadik legnagyobb acélgyártó cége jön létre.
Megacélosodott a termelés: dúskál a világ az alapanyagban
Nőtt a világ acéltermelése márciusban és az idei első negyedévben is az egy évvel korábbiakhoz képest a nemzetközi acélipari szövetség, a The World Steel Association adatai szerint.
Mikor acélosodhat meg újra a termelés ezen a területen?
Tavaly összességében csökkent a világ acéltermelése, de decemberben már növekedést jeleztek az adatok.
Nem volt valami acélos az acéltermelés
Jelentősen, 7 százalékkal 148,3 millió tonnára esett a világ acéltermelése júniusban éves összevetésben, elsősorban a koronavírus-járvány hatására visszaesett kereslet miatt - áll a nemzetközi acélipari szövetség, a The World Steel Association honlapján.
Betonlábnyom: tönkretesszük bolygónkat a sok építkezéssel
Melyik az az anyag, mely gyökerestül átalakította földi környezetünket? Nem az olaj, nem a műanyag, nem az acél. Hanem a beton. A víz után ez a legnagyobb mennyiségben és legszélesebb körben használt anyag a világon. De alapanyaga, az energiaintenzív eljárás során létrehozott cement óriási ökolábnyomot, légszennyezést hagy maga után.
Nem csökkentettük a légszennyezést, csak elküldtük Ázsiába
A párizsi klímaegyezmény csak a tagországa határain belül kibocsátott üvegházgázokért teszi felelőssé az adott nemzetállamot. De míg úgy tűnik, hogy az EU és az USA csökkentette kibocsátását az elmúlt tíz-húsz évben, valójában valójában csak kihelyeztük a legszennyezőbb iparágakat a Távol-Keletre. Ha a kormányok kötelezővé tennék a cégek számára, hogy bizonyos hányadban belföldi nyersanyagokat vásároljanak, akkor zárulhatna be legalább részlegesen a füstexportálás kiskapuja. Ez lesz a klímapolitika következő hulláma.
Kitrükközik a gyárak a párizsi klímaegyezményt
Egyre több nehézipari és építőipari óriáscég helyezi át tevékenységét Indiából és Kínából kisebb és olcsóbb távol-keleti országokba, ahol lazábbak a környezetvédelmi előírások.
Ezek a cégek végül jól jártak az amerikai importvámokkal
Trump vámháborúja az európai acélipart is átrendezheti, miközben a török acélgyártók is Európába importálnának, ezért az Európai Bizottság újabb vámokat vetett ki. A nyersanyagot forgalmazó cégek örülhetnek az emelkedő áraknak.
Már van 3D-nyomtatott ház 46 ezer forintos négyzetméteráron
Eindhovenben, a fapados légi társaságok hollandiai célpontjánál fognak állni az első 3D-nyomtatóval épített lakóházak, melyek elvileg már megfelelnek a hatósági előírásoknak, tehát lakhatási engedélyt kapnak. Amerikában 47 ezer forintos négyzetméteráron kínálnak 60 négyzetméteres 3D-nyomtatott bungalókat.
„Maguk alatt vágják a fát az amerikaiak”
Egyedül az amerikai acélipar profitálhat az új védővámokból, sok építkezés megdrágulhat, számos cég veszíthet a versenyképességéből - írja az AKCENTA pénzintézet elemzője.
Újabb országok kapnak mentességet a Trump-féle védővámok alól
Steve Mnuchin amerikai pénzügyminiszter pénteken egy interjúban kijelentette: akár több ország is mentesülhet a csütörtökön Donald Trump elnök által aláírt védővámok kivetése alól, Kanada és Mexikó már biztosan mentesül.
Szennyezőbb az épületek építése, mint a használata
Sokkal pazarlóbban és több légszennyezéssel hozzuk létre épületeinket, mint ahogy az megoldható lenne. Az építészet zöldítésére irányuló erőfeszítések mégis elsősorban az üzemeltetésre koncentrálnak, például hőszigeteléssel és energiatakarékos világítással. Mi a teendő?