Magyar Péter már egy új generáció hangján képes megszólalni. A Fidesz eddig kiválóan uralta a kommunikációs teret, bedobva olyan mondvacsinált témákat, amelyekre az ellenzék úgy érezte, hogy reagálnia kell. Az eredmény az lett, hogy az ellenzék teljesen elfelejtette a proaktivitást, vagyis azt, hogy saját témáit, projektjeit erőltesse be a közbeszédbe. Ehhez képest Magyar Péter megköszöni a Fidesznek a személyével kapcsolatos álinformációkat, és azokat számára fontos reklámtevékenységként értékeli, majd előhúz a kalapjából egy olyan kreatív ötletet, amellyel leleplezi a mostani klientúra álságos mivoltát. Lásd az európai uniós képviselőjelölti helyek megpályáztatása, amelynek kapcsán mindjárt elmondhatta:
Levitézlett, idegen nyelven nem beszélő magyar politikusok vannak Brüsszelben.
Magyar Péter állítása amellett, hogy igaz, egy sokaknak fájdalmas gyakorlatot mutat be. Havi több millióért Brüsszelt szidni Brüsszelben tört angolsággal csodálatos kaland.
Az igazi kérdés azonban az, hogy hogyan szakadhatott el a mai politikai elit ennyire durván a magyar társadalomtól? A dél-amerikai banánköztársaságok immár tanulni jöhetnek a birodalmi Magyarországra. A nyugatos demokratikus berendezkedés álmának halottas ládájába több embernek sikerült koporsószeget beleverni. Az egyik legfontosabb pillanat 2002-re datálható, amikor Medgyessy Péter az MSZMP KB egykori tagja, a kommunista titkosszolgálatok D-209-es számú ügynöke legyőzve Orbán Viktort miniszterelnökké válhatott. A rendszerváltás egyik legnagyobb bűne, hogy az egykori diktatúra legfőbb kolomposait sem zárta ki a közéletben való szereplés lehetőségéből. Az még talán rendben, hogy a felelősségre vonás elmaradt, cserében a békés átmenetért, de hogy teljesen szabad utat engedni számukra az újban, abszurd. És lőn a következmény. Az első Orbán-kormány legnagyobb botránya, Deutsch Tamás nevéhez köthető, aki most a Fidesz EP listavezetőjeként szerepel. E jó ember stadionbeléptető-rendszert vett több, mint 4 milliárd forintért sportminiszterként a T-Systems Dataware Kft-től. Ez most is nagy pénz, hát még akkor. A rendszer aztán a kukában végezte, de az ügy annyira büdös volt, hogy 2013-ban még Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató is beszólt.