A legjobb megoldás egy belső szociális támogatási rendszer kialakítása, ami kezdeményezően támogat, kiszűri a rászorulókat és aktívan segíti őket. Ez azért is előnyös, mert a munkavállalók gyakran nem merik jelezni, vagy szégyellik a nehéz helyzetüket.
Az anyagi segítség mellett ugyanannyira fontos a dolgozók mentális támogatása, a szorongás és a stressz kezelése, akár csoportosan, akár egyénileg. A mentális támogatás mellett a kihívások kezelésében is támogatást adhat a vállalat a munkavállalóknak, mert előfordulhat, hogy csak úgy tudja túlélni a változásokat.
A szakértő kiemelte, hogy ha leépítésre kényszerül a vállalat, törekedni kell arra, hogy az lehetőleg gondoskodó program keretében történjen. A gondoskodó program a munkaerőpiaci gyakorlati ismeretek átadásától, az aktív álláskeresési támogatásig tartó teljes skálán segítheti az elküldött dolgozókat. Például, ha a szomszédos cégeknél szükség van munkaerőre, akkor beajánlják a volt kollégát. A gondoskodó programban való részvétel ingyenes és önkéntes a dolgozók számára.
Csikós-Nagy Katalin figyelmeztet, hogy a gazdasági nehézségekkel és bizonytalansággal egyenes arányban nő a vezetők felelőssége, hiszen nekik kell észrevenni, ha egy munkavállaló nincs jól és segítségre szorul. Ennek érdekében a HR-nek eszközökkel kell támogatni a vezetőket.