2025-re a forgalomba hozott műanyag italospalackok 77 százalékának, 2029-re 90 százalékának elkülönített gyűjtését kell biztosítani. 2025-től az italos PET-palackoknak átlagban 25 százalék, 2030-tól általában az italos műanyag palackoknak átlagban 30 százalék újrafeldolgozott műanyagot kell tartalmazniuk.
A hulladékgazdálkodási szektor az elmúlt 15 évben nagyon sokat fejlődött, ennek köszönhetően tudott Magyarország is elmozdulni az Unió által elvárt magasabb célszámok irányába,
a műanyagok újrahasznosítási aránya azonban még mindig alacsony hazánkban, a csomagolások terén a 2025-re az Európai Unió által elvárt 60 százaléknak épphogy a felét teljesítettük 2018-ig.
Míg Magyarországon a hulladékhasznosítók jellemzően műanyag alapanyagot (re-granulátumot) állítanak elő polietilén (PE), polipropilén (PP), polisztirol (PS) és műszaki műanyagokból, az ezekből készülő késztermékeket pedig egyéb műanyag-feldolgozókra bízzák, addig a nagy európai cégek gyakorlata más irányba mutat: az általuk feldolgozott hulladékból elsősorban készterméket állítanak elő a szemeteszsáktól kezdve az esőköpenyen át egészen a tojástartóig.
A nem újrahasznosított műanyagok vagy hulladéklerakóba kerülnek, vagy energetikai hasznosítás során áramot, távhőt állítanak elő belőlük.