Az első néhány órában az eredeti keret több mint négyszeresére érkezett igénylés, ezért a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) már február 13-án, a kiírás napján felfüggesztett több Környezet és Energia Operatív Program (KEOP) pályázatot. Hétfőn a Megújuló energia alapú villamos energia, kapcsolt hő és villamos energia, valamint biometán termelés című kiírást szintén felfüggesztette az NFÜ, mivel a rendelkezésre álló 16,5 milliárd forintos keret kimerülése. Hétfőn ugyanis már több mint 260 százalékos igény látszódott. A jogszabálynak megfelelően 2013. február 20. szerda éjfélig postára adott pályázatokat a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség elbírálja, a bírálat eredményéről a döntést követően a pályázókat tájékoztatja. Az utóbbi időszakban több hasonló programot is fel kellett függesztenie az NFÜ-nek forráskimerülés miatt, ami jól mutatja, hogy a pályázók is érzik a 2007-2013-as tervezési időszak végének közeledtét.
Több mint két éves várakozás előzte meg a korábban is nagyon népszerű energetikai pályázatok újbóli kiírását. A költségvetési, nonprofit és vállalkozói szféra ugyanis már 2011-től várta az Operatív Programok közötti átcsoportosítások eredményeként a konstrukciókat. A társadalmi egyeztetésre bocsájtott pályázati felhívások már négy hónapja, 2012 októbere óta elérhetők voltak az NFÜ honlapján, majd decembertől az energiahatékonyságot, januártól pedig a megújuló energetikai fejlesztéseket támogató végleges felhívások hivatalosan is megjelentek. A felelősen gondolkodó és komolyan pályázni kívánó projektgazdák már 2012-ben felkészülhettek arra, hogy épületenergetikai pályázat műszaki, pénzügyi, jogi előkészítésére lesz szükség.
Az elmúlt hetek tapasztalatai alapján hasonlóan gyors felfüggesztésre lehet számítani a következő napokban megnyíló további két, 18,5 Mrd Ft keretösszeggel meghirdetett megújuló energia alkalmazásán alapuló pályázati konstrukciókra.