Csökkent az optimizmus az EU-s pályázatokat illetően

A tavaly év végén még optimista várakozások után idén nagymértékben romlott a kkv-k megítélése az európai uniós pályázati lehetőségeket illetően. Kevesebb vállalkozás talál számára érdekes pályázatot, ami minden bizonnyal összefügg az elérhető pályázatok számának csökkenésével. A különböző szektorokat tekintve továbbra is a mezőgazdasági vállalkozások közül tartják legtöbben reálisnak, hogy uniós forráshoz jutnak – derül ki a K&H kkv bizalmi index kutatás legfrissebb adataiból.

Az 500 hazai mikro-, kis- és középvállalkozás megkérdezésével végzett negyedéves K&H kkv bizalmi index kutatás legutóbbi eredménye azt mutatja, hogy a tavaly év végén tapasztalt optimista hozzáállás idén nagymértékben romlott az uniós pályázatok megítélését illetően. A bizalmi indexet meghatározó 10 tényező közül az EU részindex csökkent a legnagyobb mértékben, így jelenleg 39 ponton áll. A csökkenő lelkesedés annak tudható be, hogy kevesebb vállalkozás talál számára érdekes pályázatot.

Ne pályázzunk EU-s pénzre, míg az alapokkal nem vagyunk tisztában!
Az Európai Unió utólagosan finanszírozza a beruházásokat, amihez összeszedett projektekre, megfelelő önerőre és rengeteg adminisztrációra van szükség. Van néhány fontos, alapvető tudnivaló, amelyeket mindenképpen szem előtt kell tartanunk, mielőtt az uniós kasszába nyúlnánk.
„Idén egyértelműen kevesebb elérhető uniós pályázati lehetőségből válogathatnak a cégek, így érthető, hogy kevesebb olyan kiírást találnak, amely érdekes számukra. A jelenlegi eredményeket javíthatja, hogy a következő, 2014–2020 közötti uniós költségvetési periódusban a magyar GDP 13%-ának megfelelő összegű európai uniós forrás lesz elérhető a hazai vállalkozások számára. Mivel a gazdaságfejlesztésre rendelkezésre álló összeg nagyobb lesz, mint a 2007–2013 közötti időszakban, vélhetően több vállalkozás tud majd élni a pályázati lehetőségekkel” – tájékoztatott az eredményekről Németh László, a K&H Kkv marketingfőosztály-vezetője. (Az ebben a periódusban gazdaságfejlesztésre szánt pénz már elfogyott.)

A különböző ágazatok véleménye eltérő az EU-támogatásokat illetően. „Az agrárcégeknél 7 százalékponttal 69%-ra nőtt azon cégek aránya, amelyek reálisnak tartják, hogy uniós forráshoz jussanak, az ipari cégek több mint fele (54%), míg a szolgáltató szektor közel fele (49%) tartja reálisnak EU-támogatás elnyerését. A kereskedelmi vállalkozások megítélése ugyanakkor továbbra is a legalacsonyabb, jelenleg 44%-uk tartja valószerűnek uniós forrás elnyerését” – tette hozzá a szakember.

Véleményvezér

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák

Aranyat fognak érni a munkaerőpiacon a nyugdíjas 3, vagy több gyermekes nagymamák 

A szavazatszerző kampányban nem biztos, hogy mindent jól átgondoltak.
Trump matekja nem stimmel

Trump matekja nem stimmel 

Mit szólnak a befektetők Trump vámjaihoz?
Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos

Kísértetbölcsődét talált Hadházy Ákos 

Semmi nincs biztonságban, ami mozdítható.
Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos

Elképesztő luxusban élnek a NER-cicák, erről közölt képeket Hadházy Ákos 

Jól megy a NER körüli hölgyeknek. Méghogy nem szeretik a gyengébb nemet a fideszesek.
Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet

Aggasztó, hány évig élnek a magyarok – Romániában és Bulgáriában is jobb a helyzet  

A két ország újabb listán ver minket. 
A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban

A magyar idősek számíthatnak a legrövidebb élettartamra az EU-ban  

Még Bulgáriában és Romániában is tovább élnek az idősek. 


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo