Önmagát megsemmisítő e-mail

Az önmagát bizonyos idő után megsemmisítő elektronikus levél technológiáját fejlesztette ki a San Franciscó-i székhelyű, Omniva nevű cég.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A The Wall Street Journal internetes kiadásában olvasható beszámoló szerint a vállalat 1999-ben jött létre, az alapvető célról sokat eláruló "Disappearing (jelentése: eltűnés) Inc." név alatt. A cég kifejezetten olyan számítógépes programok létrehozása érdekében alakult, amelyek lehetővé teszik a létrehozott fájlok tényleges és végleges törlését.
A magántitokhoz fűződő jogok amerikai művelőit régóta zavarja, hogy a számítógépek billentyűzetének "törlés" gombja valójában nem fed igazi törlési funkciót. Ha egyszer valaki valamit leírt, az elkészült fájl bekerül a számítógép memóriájába, és az egyszerű használó soha többé nem képes onnan egyszer s mindenkorra törölni. A "törlés" gomb megnyomása, majd az elektronikus "szemétkosár" tartalmának úgymond "ürítése" nem több mint a dokumentumok "elektronikus szőnyeg alá söprése". Csak szakértelem kérdése, hogy később mit varázsolnak elő a gép használója által leírtakból.
Az Egyesült Államokban egyre több bírósági eljárásban merül fel az igény, hogy rendeljenek el "gépkutatást" - a "házkutatás" analógiájára - az ellenfél otthoni PC-jén.
Több jogtudós szerint ez ellentétes a magántitokhoz fűződő jogokkal. A számítógépek használóinak meg kell adni azt a jogot - mondják -, hogy a végső enyészetnek adhassák át azt, amire emlékezni sem szeretnének. Bárki írhat olyan levelet, amit aztán mégsem küld el, és megbánja, hogy egyáltalán képernyőre vetette a sorokat. Joga van ahhoz, hogy ezt később soha senki ne tudja az orra alá dörgölni.
Az Omniva önmegsemmisítő e-mail programja nem nyújt teljes körű megoldást erre a problémára, de legalább felér egy hatékony hivatali iratmegsemmisítő géppel. Ez a program lehetővé teszi, hogy az e-mail küldője meghatározza az időpontot, mikor kell a levél tartalmának önmagát teljességgel megsemmisítenie, digitális értelemben "felrobbantania". Ez az időpont lehet öt perccel, de akár több évvel is az elküldés után.
Levélküldői szemszögből nézve egyelőre csak a Microsoft Outlook levelező programját használók tudják "installálni" ezt a "robbantó programot", de az e-mail fogadó oldalán bármilyen program használója lehet.
Szakértők mégis azt mondják: az időzített detonációnál is jobb, ha a "küldés" gomb megnyomása ELŐTT gondoljuk át, valóban vérig akarjuk-e sérteni a címzettet, házasságtörő programot kívánunk-e egyeztetni valakivel, vagy éppenséggel feltétlenül munkahelyi számítógépünkről kell-e elküldenünk álláskereső önéletrajzunkat egy ádáz konkurens céghez.
Forrás: MTI

Véleményvezér

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.
Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta

Orbán Viktor barátja teljesen más irányba megy, mint a magyar miniszterelnök gondolta 

Argentína teljesen más modellt választ, mint Magyarország.
Magyarország jobban teljesít, ja mégsem

Magyarország jobban teljesít, ja mégsem 

Valami újat kellene végre kitalálniuk a magyar országvezetőknek.
Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott

Milliós kórházvezetői fizetések, Hadházy Ákos felháborodott 

Bérharc az egészségügyben.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo