A The Wall Street Journal internetes kiadásában olvasható beszámoló szerint a vállalat 1999-ben jött létre, az alapvető célról sokat eláruló "Disappearing (jelentése: eltűnés) Inc." név alatt. A cég kifejezetten olyan számítógépes programok létrehozása érdekében alakult, amelyek lehetővé teszik a létrehozott fájlok tényleges és végleges törlését.
A magántitokhoz fűződő jogok amerikai művelőit régóta zavarja, hogy a számítógépek billentyűzetének "törlés" gombja valójában nem fed igazi törlési funkciót. Ha egyszer valaki valamit leírt, az elkészült fájl bekerül a számítógép memóriájába, és az egyszerű használó soha többé nem képes onnan egyszer s mindenkorra törölni. A "törlés" gomb megnyomása, majd az elektronikus "szemétkosár" tartalmának úgymond "ürítése" nem több mint a dokumentumok "elektronikus szőnyeg alá söprése". Csak szakértelem kérdése, hogy később mit varázsolnak elő a gép használója által leírtakból.
Az Egyesült Államokban egyre több bírósági eljárásban merül fel az igény, hogy rendeljenek el "gépkutatást" - a "házkutatás" analógiájára - az ellenfél otthoni PC-jén.
Több jogtudós szerint ez ellentétes a magántitokhoz fűződő jogokkal. A számítógépek használóinak meg kell adni azt a jogot - mondják -, hogy a végső enyészetnek adhassák át azt, amire emlékezni sem szeretnének. Bárki írhat olyan levelet, amit aztán mégsem küld el, és megbánja, hogy egyáltalán képernyőre vetette a sorokat. Joga van ahhoz, hogy ezt később soha senki ne tudja az orra alá dörgölni.
Az Omniva önmegsemmisítő e-mail programja nem nyújt teljes körű megoldást erre a problémára, de legalább felér egy hatékony hivatali iratmegsemmisítő géppel. Ez a program lehetővé teszi, hogy az e-mail küldője meghatározza az időpontot, mikor kell a levél tartalmának önmagát teljességgel megsemmisítenie, digitális értelemben "felrobbantania". Ez az időpont lehet öt perccel, de akár több évvel is az elküldés után.
Levélküldői szemszögből nézve egyelőre csak a Microsoft Outlook levelező programját használók tudják "installálni" ezt a "robbantó programot", de az e-mail fogadó oldalán bármilyen program használója lehet.
Szakértők mégis azt mondják: az időzített detonációnál is jobb, ha a "küldés" gomb megnyomása ELŐTT gondoljuk át, valóban vérig akarjuk-e sérteni a címzettet, házasságtörő programot kívánunk-e egyeztetni valakivel, vagy éppenséggel feltétlenül munkahelyi számítógépünkről kell-e elküldenünk álláskereső önéletrajzunkat egy ádáz konkurens céghez.
Forrás: MTI
Önmagát megsemmisítő e-mail
Az önmagát bizonyos idő után megsemmisítő elektronikus levél technológiáját fejlesztette ki a San Franciscó-i székhelyű, Omniva nevű cég.
Véleményvezér

A korrupció melegágya a cégeknek adott állami támogatások, első helyen állunk
Bindzsisztán pénzpumpája.

Meglepetés, lengyelek vették meg a britek egyik legnagyobb csomagküldő cégét
Terjeszkedik a lengyel gazdaság.

A statisztika azt mutatja, hogy mit sem érnek a kormányzati hatósági árak
Árkorlátozás ide, vagy oda, azok mennek felfelé.

2,9 milliárd forintért árulja dubaji luxuslakását a volt jegybankelnök fia
Szépen gazdagodott a Matolcsy gyerek.

A cseh kormánypártok Orbán Viktor rémével kampányolnak
Orbán Viktort kifejezetten negatív színben tüntetik fel cseh plakátokon.

Szijjártó Péter nagyon megdicsérte magát az USA vámok felfüggesztése kapcsán, bár semmi köze nem volt hozzá
Szijjártó Péter rettenetesen büszke önmagára.