Megduplázhatjuk Twitter-üzeneteinket

Kétszeresére nőhet a twitterek terjedelme, és ezentúl sem kívánják korlátozni Trump amerikai elnök kirohanásait a rövid üzenetek világában. Kísérleti jelleggel, véletlenszerűen kiválasztott twitterezők csoportjai ezentúl az eddig 140 leütés kétszeresét, 280 betűhelyet tartalmazó üzeneteket küldhetnek – jelentette be a portál.

Megváltó vagy „csak” leváltó lehet Magyar Péter? Kihúzza az Orbán-kormány 2026-ig?
Meddig marad szankciós listán Rogán Antal? Mi lesz a régi ellenzékkel?
Online Klasszis Klub élőben Kéri Lászlóval!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is a politológustól!

2025. január 23. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Kép: PP archív

A San Franciscó-i világcég fennállásának 11 évében végig azt hangsúlyozta, hogy egyik nagy előnye a tömörség, amelyhez  ragaszkodik. Eddig legfeljebb annyi engedményt tettek, hogy az üzenetekbe kerülhettek képek és gif-ek is, és azok nem számítottak be a terjedelembe. A világszerte immár 328 millió felhasználót számláló rendszer beruházói azonban újabban kifogásolták, hogy az üzenetek száma nem nő a várakozásoknak megfelelően, és szerintük ennek fő oka, hogy korlátozott a terjedelem. (Ezt egyébként már kezdettől sokan vitatták).

A bővítés hívei szerint elsősorban az angol nyelvű twitterekkel van a gondi: az ázsiai nyelveknél, mint a japán, a koreai, a kínai, ahol azok jellegénél fogva egy jellel sokkal többet lehet kifejezni, mint az indoeurópai nyelvek betűivel, ez sokkal kevésbé probléma. A bejelentésre sok twitterező negatívan reagált a világhálón, mondván: helytelen üzleti okokból feladni a közösségi média fő előnyét, a tömörséget.

Így válassz hashtaget, hogy mindenki téged nézzen
A hashtag olyan, mint egy összekötő kapocs. A közösségi médián posztolt tartalmainkat egy kalap alá fogja, és megjeleníti hasonló tematikus tartalmakkal egy hírfolyamban. Ha okosan hashtagelünk, széles körben lesz látható a közlendőnk.
Sokan bírálták egyébként a Twittert, amiért helyt ad Donald Trump amerikai elnök nemritkán igen megosztó, sőt, nagyon veszélyes üzeneteinek. Ilyen volt legutóbb, amikor Trump  háború veszélyét idézte elő. A Twitter azzal reagált, hogy minden üzenetnek, amelynek hírértéke van, helye van a világhálón – akár 140, akár 280 jelben...

(New York Times)

Véleményvezér

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe

Magyar Péter ezúttal nagyon bele szállt Gulyás Gergelybe 

Kölcsönösen árulással vádolják egymást.
A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe

A szankciók hatására beállt a Gazprom a földbe 

Vége a Gazprom nagyhatalmi státuszának.
Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart

Bréking, Orbán Viktor a dzsungelbe tart 

Reméljük Orbán Viktor testőrei remek dzsungelharcosok.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo