Úgy tűnik, a „pozitív hekker” is egy felkapott foglalkozás, amivel komoly pénzeket lehet keresni. Akkor is, ha az ember történetesen még általános iskolába jár. A digitális világ cégeinek ugyanis komoly pénzeket ér meg, ha valaki felhívja a figyelmet az oldalaik gyenge pontjaira. A legtöbb cég tesztoldalakat működtet direkt azzal a céllal, hogy legális körülmények között teszteljék a rendszerek gyengéit. Bárki próbálkozhat meghekkelni ezeket az oldalakat, és ha sikerül gyenge pontot találnia, ami javításra szorul, jutalmat kap. Nem is kicsit – meg is lehet belőle élni. (Sőt, az etikus hekkerek – akikről itt olvashat bővebben – a jövő egyik legbiztosabb állásával bírnak.)
Egy 10 éves finn fiú, Jani Helsinkiben rosszindulatú vírussal képes volt behatolni az Instagramra, és törölni az emberek kommentjeit. Értesítette a céget a honlap eme gyenge pontjáról, amiért 10 ezer dolláros, vagyis közel hárommillió forintos jutalmat kapott a Facebooktól, az Instagram tulajdonosától. „Mindenkinek a kommentjeit, akár Justin Bieberét is kitörölhettem volna” – jegyezte meg Jani. (Hogy hogyan törik fel a felhasználók jelszavát a hekkerek, arról itt olvashat részletesebben.)
Jani állítólag egy új biciklit és focilabdát akar venni a pénzből. A dolog iróniája, hogy a maga 10 évével túl fiatal ahhoz, hogy regisztrálhasson az Instagramra. (Az „ajánlott” alsó korhatár ott 13 év.)
A Facebook 2011-ben indította útjára együttműködését etikus hekkerekkel, és eddig 4,3 millió dollárt fizetett ki 800 embernek, akik felhívták a cég figyelmét honlapja(i) gyengeségeire.