A technológiai innovációról és a gazdasági növekedésről az Intel fejlesztői fórumán

A világ gazdaságait egyre inkább a technológia működteti, és az új és korszerű technológiák fejlesztésébe történő befektetés a jólét és a gazdasági fejlődés egyik kulcsa – jelentette ki Craig Barrett az Intel vezérigazgatója az Intel fejlesztői fórumán (IDF) tartott beszédében 2002. február 25-én.

Hozzátéve: - A jelenlegi gazdasági lelassulás ellenére az internet kiépülése és a tudás alapú gazdaságok létrehozására irányuló hajtóerő továbbra is világszerte elősegítik a gazdaság fejlődését. Ahogy a fejlődő nemzetek törekszenek a tudás alapú gazdaságok kiépítésére, a technológia úgy mozdítja előre a jólétet és a termelékenységet. Moore törvénye - mármint az a megfigyelés, amire elsőnek Gordon Moore az Intel társalapítója figyelt fel, miszerint a félvezetőelemeken elhelyezkedő tranzisztorok száma 18 hónaponként nagyjából megkétszereződik - és az internet nemcsak hogy él és virul, hanem hajtóerőt is jelent az alapvető gazdasági növekedés számára. Az e-business, a kommunikáció, a szórakoztatóipar és az információ hozzáférés azon alkalmazások közé tartoznak, melyek feltehetőleg ösztönzik majd az internet további növekedését. Mindezek mellett az on-line biztonság, a szélessávú technika megtorpant terjedése és a webes szolgáltatások - szabványokon alapuló e-business - előnyeinek realizálása még mindig kihívást jelentenek.
Felszólalásában Barrett megállapította, hogy az Intel múlt évi döntése mely a félvezetőipar eddigi történetének legnagyobb mélyrepülése közben a gyártókapacitásba és kutatás-fejlesztésbe történő nagymértékű beruházás folytatására vonatkozott, már meghozta első gyümölcseit. Az Intel jelenleg öt nagy létesítménnyel rendelkezik, melyekben az iparágban legfejlettebb 0,13 mikronos gyártási technológiát alkalmazzák, és Intel éppen a napokban kezdte kiszállítani azokat a mikroprocesszorokat, melyek a vállalat Oregonban lévő új 300 mm-es lapkákat előállító gyárában készültek. Ezek a processzorok az első olyan sorozatgyártású alkatrészek az iparágban, melyeket 300 mm-es lapka-gyártósoron a fejlett 0,13 mikronos gyártási technológiával állítottak elő. A 0,13 mikronos gyártási technológia és a 300 mm-es lapkák kombinációja lehetővé teszi az Intel számára, hogy lapkánként négyszer annyi processzort gyártson, mint a 0,18 mikront és 200 mm-s lapkát alkalmazó előző generáció.

Szintén a közönséghez szólva Mike Fister, az Intel Vállalati Platform Csoportjának vezető alelnöke és vezérigazgatója ismertette a legfrissebb szerver irányzatokat, és több új Intel terméket mutatott be. Többek között a szerverekhez kifejlesztett új Intel® Xeon(tm), processzort, mely lehetővé teszi az Intel egyedülálló Hyper-Threading technológiáját és az újdonságnak számító Intel® E7500 lapkakészletet, melyet a kettős feldolgozású (dual-processing) szerverekhez fejlesztettek ki. Kiemelte még az Intel következő (McKinley fedőnevű) ItaniumTM processzor termékét, melynek megjelenése nyár közepére várható, valamint a jövőbeni Itanium processzorokat, köztük a Madison és Deerfield fedőnevűeket, melyeknek rendszerekben való megjelenése valamikor a következő évben várható. Majd az alelnök beszélt még más fejlesztés alatt álló Itanium processzor termékekről is, többek között a Montecito fedőnevűről, mely a 2004-es időszak rendszereit célozza meg.

Richard Wirt, az Intel társ-vezérigazgatója, az Intel Szoftver Megoldások Csoport vezetője (Software and Solutions Group) a szoftverfejlesztés irányzatairól és kihívásairól számolt be, a többszálú programokra és web szolgáltatásokra összpontosítva. Az Intelnek számos terméke és engedélyezési programja van folyamatban, hogy ezek támogassák a szoftverfejlesztők társadalmát, amint ezek az irányzatok kifejlődnek. Az Intel az ipari szabványok elkötelezett támogatója és együttműködik az iparral abban, hogy összehangolják a szoftver infrastruktúrát és a legújabb Intel-alapú platformokon futó megoldásokat.

Véleményvezér

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban

Románia is lehagyott minket a várható élettartam statisztikákban 

80 felett már nincs sok esélyünk.
A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben

A francia elnök szerint a kis nemzeti vállalatok versenyképtelenek a nagy globális cégekkel szemben 

A francia elnök keményen beszólt az európai gazdaságpolitikának.
Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága

Az osztogató-fosztogató állam nagyon drága 

A kormány tavalyi, többször módosított hiánycélja sem teljesült.
Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják

Jobbról és balról is immár Magyar Péter nemiségét firtatják 

Lassan mulatságba fullad a magyar elit kommunikációs vergődése.
Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben

Minimum nettó 800 ezer forintos fizetés a Lidlben 

Nem álom, valóság.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo