A nemzetközi beszélgetések 35-40 százaléka már adatforgalom

A nemzetközi VoIP szolgáltatások teljes piacának nagysága 5-6 milliárd forint közöttire becsülhető 2001-ben. Ez a gazdálkodó szervezetek által generált beszédcélú távközlési kiadások [155 milliárd Ft] 3-4 százalékát jelenti, viszont a nemzetközi beszédforgalomnak már 35-40 százalékát adja.

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

A Magyar Infokommunikációs Jelentés adatai szerint a hazai 10 fősnél nagyobb vállalatok közül ugyan csak minden tizedik vesz jelenleg igénybe VoIP (Voice over IP, internet-alapú beszédátvitel) szolgáltatást nemzetközi irányba, és a közel 32 ezer, 10 főnél többet foglalkoztató cég 89 százaléka egyelőre nem él ezzel a lehetőséggel. A nemzetközi VoIP szolgáltatás igénybe vevői elsősorban a nagyvállalatok, itt a használók aránya viszont már eléri a 40 százalékot. A szolgáltatást igénybevevők arányát a teljes vizsgált szegmensre vetítve elmondható, hogy a 10 főnél nagyobb cégek közül, az első félév végén mintegy 3500 vállalat alkalmazott nemzetközi VoIP szolgáltatást, viszont a tervek szerint idén éves szinten az ügyfélbázis 40 százalékos bővülésével számolhatunk.
A nemzetközi VoIP szolgáltatók 10-es listájára az ügyfelek száma alapján az Infokommunikációs Jelentésben az alábbi cégek kerültek fel. Az ügyfélbázis nagysága nem egyezik meg a cégek forgalmával, piaci jelentőségével, mivel a például a Kiwwi elsősorban kis- és középvállalatokra koncentrál, míg a PanTel ügyfelei jellemzően a nagyvállalati körből kerülnek ki.

VoIP TOP 10
(Az ügyfélbázis alapján a 10 legnagyobb VoIP szolgáltató sorrendje. Bázis: a nemzetközi VoIP szolgáltatást igénybe vevő cégek, N=80)
1. Kiwwi
2. Matáv
3. Westel
4. PanTel
5. Pannon GSM
6. British Telecom
7. eTel
8. Vivendi / V-com
9. Amtel
10. GlobalOne / Equant


A nemzetközi irányban VoIP szolgáltatást igénybe vevő nagy- és középvállalatok átlagosan 19 százalékos költségcsökkenést tapasztaltak a technológia bevezetését követően, a nagyvállalatok körében valamivel magasabb átlagértéket detektáltunk <22%>, mint a középvállalatoknál <18%>. A VoIP szolgáltatás bevezetését vagy fejlesztését tervező szervezetek preferált szolgáltatói a következők: a Vivendi / V-com, Matáv, Kiwwi és PanTel .
(Forrás: BellResearch & Think Consulting – Magyar Infokommunikációs Jelentés 2001/1)

Véleményvezér

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között

Kitört a háború Magyar Péter és Gulyás Gergely között 

A közélet újabb mélypontjához értünk, persze keresztény szellemben.
Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem?

Mi fontosabb a gyónási titok vagy a gyermekvédelem? 

A pedofília terjedése új kérdéseket vet fel.
Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában

Orosz terrorcselekményektől tartanak Európában 

Csehországban nemrégiben orosz ügynökök próbálták meg hatástalanítani vasúti jelzőrendszereket.
Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben

Ilyen még a világon nem volt, egy fideszes képviselő kétszer mondta el ugyanazt a beszédét a Parlamentben 

Ismétlés a tudás anyja, vagy csak köznevetséget okozott a feledékenység.
Meddig élnek a magyarok?

Meddig élnek a magyarok?  

A várható élettartamot tekintve Szlovénia lekörözte Ausztriát.
Bajban a NER cégek a tőzsdén

Bajban a NER cégek a tőzsdén 

Egyszerre több NER cég került gyengülő pozícióba.


Magyar Brands, Superbrands, Bisnode, Zero CO2 logo