Emellett érkezett két fontos adat, amelyek a keresleti oldal esetleges élénkülését vetítik előre. A csütörtökön közölt amerikai munkanélküliségi adatok az egy héttel korábbi számoknál sokkal kedvezőbben alakultak, és ez némileg enyhítette a recessziós félelmeket. A most publikált adatok azt mutatták, hogy a vártnál nagyobb mértékben csökkent a múlt héten azoknak az amerikaiaknak a száma, akik új munkanélküli segély iránti kérelmet nyújtottak be. Szintén támogatást nyújtott a kínai fogyasztói árindex (CPI), amely a múlt hónapban a vártnál valamivel gyorsabban emelkedett.
A Közel-Kelet nagyobb súllyal esik a latba
A kedvező makrofolyamatoknál ugyanakkor a közel-keleti eseményeknek most nagyobb súlya lehet. Az izraeli erők csütörtökön fokozták légicsapásaikat a Gázai övezetben, legalább 40 ember halálát okozva. A Hamász és a Hezbollah csoportok magas rangú tagjainak múlt heti meggyilkolása miatt Irán szinte biztosan valamilyen válaszcsapást fog Izraelre mérni. Ráadásul ez a néhány hónapja látott kvázi szimbolikus támadáshoz képest (amely nem járt áldozatokkal) vélhetőleg sokkal véresebb lesz.
Érdekesség ugyanakkor, hogy az olaj ára a héten 3 százalékkal ugyan emelkedett, ám a feldolgozott termékeké ezt nem követte. A benzin és a gázolaj tőzsdei jegyzése a héten nem változott érdemben.
Elképzelhető persze, hogy a Mol, ahogy az esésnél, úgy most is kivár, és ha az olaj árának megugrását a finomított termékek jegyzése is követi, akkor lépnek. Ha pedig az alapanyag ismét olcsóbbá válna, akkor nem lesz érdemi árváltozás a hazai kutakon.